Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jirda
Příspěvky: 126
Registrován: ned říj 03, 2010 1:57 pm
Bydliště: Kadan

Test světel TGX/TGS/TGL

Příspěvek

Zdarec za jakych podminek funguje test svetel u tgxka? Po stisknuti tlacitka mi vzdy napise po chvily "test prerusen" s zapalovani v poloze rozsvicenych budiku i nastartovanem motoru.
ned kvě 26, 2013 7:43 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Najdi si návod k obsluze a přečti si návod. Mám jen německý aktuálně u sebe a nikdy jsem se to moc nenaučil. Nicméně.
- vozidlo musí stát, zařazen neutrál, zapalování zapnuto.
- stlačit vypínač "test světel"
- objeví se hláška "test světel zahájen"
- zapalování vypnout (nebo levý přepínač světel pod volantem déle jak na 1 sekundu zatáhnout ...asi jakože na dálkový? nevim)
- vystoupit a koukat, každá vnější žárovka se postupně rozsvítí a zhasne
- nastoupit, zapnout zapalování či levý přepínač světel pod volantem déle jak na 1 sekundu zatáhnout
- objeví se hláška "Test světel ukončen".

V případě,že do 20ti sekund od zmáčknutí tlačítka "test světel" se nic neděje, test je přesušen a napíše ti to "test světel přerušen".

Asi tak nějak to je....doporučuju pročíst český návod k obluze, kolem strany 63,64 (který nemám k dispozci).
ned kvě 26, 2013 9:06 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

no, a v praxi to funguje tak, že zapneš klíček, zmáčkneš světelnou houkačku, vylezeš, okoukáš ze všech stran, nalezeš zpátky a buď znova světelnou houkačku, nebo ten čudl test světel, a napíše to ukončen.

pokud máš ale jen solo auto, dělat to nemusíš, o každý prasklý žárovce to píše i bez testu.
ned kvě 26, 2013 10:17 pm

Uživatelský avatar
Jirda
Příspěvky: 126
Registrován: ned říj 03, 2010 1:57 pm
Bydliště: Kadan

Příspěvek

Dekuji za odpoved a vyreseni problemu, odzkouseno a fungujeto, bouzel navod v cz nemam tak jsem to nemel z ceho vycist.
ned kvě 26, 2013 10:34 pm

Odpovědět

Zpět na „MAN“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů