Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-

Odpovědět
radimpon
Příspěvky: 4
Registrován: ned úno 25, 2018 8:47 pm

Netopí bufík

Příspěvek

Zdarec chlapi , mám takový problém, nastavím bufík , přijdu do auta s dojmem že tam budu mít teplo , zima jak v ruském filmu , bufík svítí odpočítává zbytek času topení ale netopí.... a když vyjedu , vypnu ho , zapnu a začne topit až po hodince jízdy.. neumí mi někdo poradit? :clap: :?:
pon bře 05, 2018 6:33 am

milanf22
Příspěvky: 43
Registrován: stř bře 20, 2013 11:07 pm
Bydliště: hlučín

Re: Netopí bufík

Příspěvek

chtělo by napsat jaký máš typ bufíku. Nejlépe udělat diagnostiku. Muže ti padat nafta , mít špatné nebo přicpané podávací čerpadlo, ale nejčastější závada je přicpaná ( zakarbonizovaná kotelna ). to hlavně poznáš že při nabíhání strašně kouří a vypíná během topení ;)
pon bře 05, 2018 1:25 pm

radimpon
Příspěvky: 4
Registrován: ned úno 25, 2018 8:47 pm

Re: Netopí bufík

Příspěvek

Bufík je Eberspachër .Tak to bude kotelna , protože je pravda že to strašně kouří když bufík zapnu , a stává se mi i že se často vypínal .. takže rozebrat a vyčistit to celé jo ?
pon bře 05, 2018 1:45 pm

milanf22
Příspěvky: 43
Registrován: stř bře 20, 2013 11:07 pm
Bydliště: hlučín

Re: Netopí bufík

Příspěvek

kotelna rozebrat nejde, musíš ji rozřezat fričkou , vyčistit a potom svařit, jinak nová stojí necelejch 3000 kč a pokud to neplatíš ty tak si radši kup novou :) vevnitř je jakoby vata, která už bude strvdlá, a to čištění bys mohl dělat cca co rok nebo dva :), určitě ale budeš potřebovat papírové těsněné které je vždycky popraskané, a při demontáži občaas praská trubka od výfuku :)
pon bře 05, 2018 5:53 pm

radimpon
Příspěvky: 4
Registrován: ned úno 25, 2018 8:47 pm

Re: Netopí bufík

Příspěvek

Chápu to dobře že kotelna je spalovací komora jakoby jo ? Šéf mi koupil novou spalovací komoru tak doufám že to bude ono
stř bře 07, 2018 5:17 pm

milanf22
Příspěvky: 43
Registrován: stř bře 20, 2013 11:07 pm
Bydliště: hlučín

Re: Netopí bufík

Příspěvek

Jojo , je to spalovací komora :) k ní ale budeš potřebovat to klingeritové těsnění ( viz foto ) . Přidávám pár fotek jak vyčistit spalovací komoru pro eberspacher D4S. Postup je jednoduchý, rozřezat mezi sváry . Vyškrábat karbon, zkontrolovat ( vyčistit/vyměnit sítko ) v otvoru kde se montuje žhavička. Popřipadě potom ještě komoru vypálit dle možností a pečlivě zavařit :).
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
čtv bře 08, 2018 4:43 pm

radimpon
Příspěvky: 4
Registrován: ned úno 25, 2018 8:47 pm

Re: Netopí bufík

Příspěvek

Supeeer , těsnění mám , a novou spalovací komoru taky tak už jen to vyměnit !! Díky moc za pomoc :)
pát bře 09, 2018 5:54 am

Odpovědět

Zpět na „MAN“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů