Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-

Odpovědět
Akordysek
Příspěvky: 3
Registrován: pon kvě 20, 2019 8:38 pm

Spojka tgl,prosim radu

Příspěvek

Zdravim,delali jsme na tgl 6kvalt zf6s850,vzduchokapalina,novou spojku.A ani za boha to nejsme schopni poradne odvzdusnit.Tlacil sem to vzduchem,odsavackou a porad nic.Neni na to nejakej figl?Treba ze musim tlacit od odvzdusnovaku smerem k posilovaci.Po dvou dnech uz jsem bezradnej.Diky moc vsem!
stř kvě 22, 2019 8:31 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka tgl,prosim radu

Příspěvek

Jo v manu velký auta odvzdušnují že tlačí kapalinu zespoda nahoru , jak u tgl nevím
stř kvě 22, 2019 8:55 pm

Akordysek
Příspěvky: 3
Registrován: pon kvě 20, 2019 8:38 pm

Re: Spojka tgl,prosim radu

Příspěvek

Ja si to myslim,ale nemam na to forichtung :(
stř kvě 22, 2019 9:10 pm

Karel334
Příspěvky: 1601
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Re: Spojka tgl,prosim radu

Příspěvek

Ten přístroj sestrojíš takto. Jedno čerpadlo řízení,liaz,tatra, 148/815 man, iveco je to fuk. Na hřídel čerpdla navař kliku z mlejnku na maso apod, Do nasávacího otvoru čerpadla trychtýř pro jednoduší nalévání kapaliny. Na tlačný otvor zredukovat na prúměr cca 5mm hadička na foukání kol 2 m je dostatečná. A máš věc, kterou chce každý půjčit!
stř kvě 22, 2019 11:19 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Spojka tgl,prosim radu

Příspěvek

Měl by stačit motorek na ostřikovače z 815tky a kus hadičky...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
stř kvě 22, 2019 11:25 pm

Karel334
Příspěvky: 1601
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Re: Spojka tgl,prosim radu

Příspěvek

Te el motorek neudělá takový tlak! Je dobré to dělat ve dvou lidech ,jeden otáčí pomalu cerpadlem a druhý drží hadičku na odvz.šroubu a klíč na dotažení šroubu ná při ruce. Ono to teče kolem spoje a i do rukávu ,ale část kapaliny se tlačí do soustavy a do nádobky která musí být prázdná.Při souvislém tlakování se šroub utáhne, a někdy je tam tlak že pedál nesešlápneš,pak se jen trochu odpustí povolením šroubu.To že to nejde běžnou cestou, může být také vadná pumpička na pedálu a nebo nahrazení kovové nebo platové trubky za pryžovou a to je neodvdušnitelné! Tak jsestli není problém tam!
čtv kvě 23, 2019 11:23 am

Akordysek
Příspěvky: 3
Registrován: pon kvě 20, 2019 8:38 pm

Re: Spojka tgl,prosim radu

Příspěvek

Ja uz to hosi vidim na ten posilovac na pedalu,dnes sem volal do manu a rekl mi,ze to je bezna vec.5800 bez dane.Same radosti s tema strepama.Jinak to v manu odvzdusnuji normalne od nadobky k lozisku. :cry:
čtv kvě 23, 2019 1:32 pm

mikac
Příspěvky: 427
Registrován: stř led 07, 2009 7:25 pm
Bydliště: Valašské klobouky- Lipina
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka tgl,prosim radu

Příspěvek

já jsem se trápil u lf taky dva dny. Vzal jsem víčko od nádobky do kterého jsem dal ventilek na kola, nalel plnu kapalinu a tlačil dole, to nešlo, pak podlakem na posilovači z kopresorem z lednice a taky nic , tlakem od posilovače do nádobky a taky nic. Nakonec byla pumpa v nádobce KO protože byla KO gumička na pumpě u nádobky a nechtěla za boha pustit kapalinu ani jedním směrem. Bylo to na převodovce s6800 ,ale u 7,5t verze lf je taky 6s850. Takže hledal bych chybu tam, když vyměníš pumpu tak stačí jen šlapat a ovdušnovat :)
Obrázek

LF 45.170 7,5t
LF45.220 12 T
čtv kvě 23, 2019 9:37 pm

Karel334
Příspěvky: 1601
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Re: Spojka tgl,prosim radu

Příspěvek

Na magnumu mi leta foukal posilovač.Kálel jsem na to a až rychlý unik vzduchu mě donutil koupit jiný a vyměnit. Klasickou cestou, kdy hadici odpojenou u posilovače zacpu aby kapalina neutekla z nádobky, a po namontování posilovače ihned napojím na posilovač ,párkrát zašlapu 3 x odvzdušním a můžu vyrazit.Tak to by bylo ok. Po 100km jízdy zjistím že spojka klouže a pedál je natlakovaný. Od té doby jsem každý den musel pod auto a tlak odpustit odvz.šroubem.To trvalo až v nádobce žádná kapalina nebyla a od té doby ji tam nenalejvám a funguje to jak má.
sob kvě 25, 2019 9:51 am

Odpovědět

Zpět na „MAN“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů