Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-

Odpovědět
Uživatelský avatar
horan
Příspěvky: 11
Registrován: ned lis 25, 2007 10:16 pm

řešení měniče

Příspěvek

Zdravím kolegové.
Tuší tady někdo jak je u TGA řešenej měnič na 12v? Ptám se než začnu rozdělávat palubovku abych to zjistil. Jde o to že když zapnu to co potřebuji, tak se "přehřeje" a pojistka ho na cca 10 minut vypne. Zajímá mě jestli má jen jeden výstup, na kterej mám všechno napojený, nebo jestli jich má víc a mohl bych je zatížit všechny. Díky moc za odpovědi. :wink:
čtv lis 26, 2009 9:15 pm

Uživatelský avatar
Ondra Svijany
Příspěvky: 162
Registrován: čtv pro 11, 2008 7:16 pm
Bydliště: Svijany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

bude mit urco jen jeden vystup.Me to taky u Tgcka nestacilo tak jsem si k tomu jeste nechal dat 30A navic,origo je tusim jen 10A.Jo a palubku rozdelavat nemusis,odevri haupnu a na leve strane jak je to zadeklovany a samolepka napeti a nestrikat vodou tak to rozdelej asi 10 sroubku,ale to je hned a tam je videt az na pojistky zespoda a tam ho najdes.
pát lis 27, 2009 4:47 pm

Uživatelský avatar
horan
Příspěvky: 11
Registrován: ned lis 25, 2007 10:16 pm

Příspěvek

Díky za odpověď. Tak se na to teda vrhnu. :wink:
pát lis 27, 2009 5:44 pm

vvendyss86
Příspěvky: 119
Registrován: ned úno 01, 2009 10:06 pm
Bydliště: Most

Příspěvek

ahoj,me asi zrejme ted vyhorel na TGX,tam je take pod tim deklem venku nebo to kluci z MANu vyresili sloziteji?
Alpy Tě ohromí Karle,ale tohle...to Tě dojme,jen se na to podivej..vidíš to?MAN TGX
Rudolf Hrušinský Vesničko má středisková (teda z části:-) )
sob pro 26, 2009 10:38 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

u TGX nevim jestli je na stejným místě , při požadovaným větším odběru stačí přidat malej větrák z počítače (spotřeba 12V/ 0,052A) bud na "přímo" nebo s teplotním čidlem a je po problému
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob pro 26, 2009 10:53 pm

vvendyss86
Příspěvky: 119
Registrován: ned úno 01, 2009 10:06 pm
Bydliště: Most

Příspěvek

Martine dekuji,bylo to nejak nahly,mluvil jsem do vysilacky zrovna na Tebe,ja jel smer Most tedy domu a tys jel po 27 smer Plzen,nekde kousek za Zatcem a bylo mi divny proc neodpovidas,bodejt jo kdyz mi vysilacka zhasla a zasuvka tez nesla a uz jsem to nenahodil,volal jsem do tremosny a ty mi rekli ze mam zkusit jistice na pojistkach tim ze se to nahodi,tak jsem zkousel vsechny a nic,je to divny pac na zadny z pojistek neni ani ta zasuvka bo menic psanej,tak pak mi rekli jedine vymena,ale chci ho aspon videt vis,diky moc za radu,na dalsim to udelam
Alpy Tě ohromí Karle,ale tohle...to Tě dojme,jen se na to podivej..vidíš to?MAN TGX
Rudolf Hrušinský Vesničko má středisková (teda z části:-) )
sob pro 26, 2009 11:29 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

AHA tak to kukám -no napřed koukni kde je (třemošná je poslední zoufalá a drahá záchrana-pokud to není v záruce) co z toho všechno taháš??-napájíš? je možný, že je tam jen 5A stálej odběr na měniči a krátkodobej 10, inak pokud není na plechu dobře přidělanej, aby se chladil (pasivně) tak se rychle ohřeje a hotovo -bud vysadí a zapne znova -nebo odejde -pokud je aktivní chlazení snese až o 30% stálýho odběru navíc-v podstatě přidělat "aktivní chlazení pomocí větráku na počítač (výběr velikostí je mraky-mám je i doma) se může udělat na stálo, protože odběr se pohybuje okolo 0,05-0,12 A což za 10 hod dělá při 12V asi 1,5 AH (za výkend pokud by to bylo zapnutý stále i při vypnutém klíčku do 6-8 AH) životnost těhle ventilátorů je okolo 1 rok při provozu non-stop a víc
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob pro 26, 2009 11:48 pm

vvendyss86
Příspěvky: 119
Registrován: ned úno 01, 2009 10:06 pm
Bydliště: Most

Příspěvek

no v tu chvili kdy odesel do vecnych lovist byla na nem jen ta vysilacka,pak mam na te zasuvce jen nabijecku na notase,ale ta byla zrovna vypla,tak ja mel cislo jen do ty tremosny,no moc mi toho nerekli no.S tim vetrackem to je skvely napad :shock: :D
Alpy Tě ohromí Karle,ale tohle...to Tě dojme,jen se na to podivej..vidíš to?MAN TGX
Rudolf Hrušinský Vesničko má středisková (teda z části:-) )
ned pro 27, 2009 10:19 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

no pokud máš nabíječku na notase 12V je to dost záhul -ten bere 70-100W i víc děleno 12 :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned pro 27, 2009 10:56 am

vvendyss86
Příspěvky: 119
Registrován: ned úno 01, 2009 10:06 pm
Bydliště: Most

Příspěvek

koukam i elektrika je matika:-)ale je divne ze nevydrzel pri zapnute nabijecce,ale jen s vysilackou,asi uz byl ,,nakraplej":-)
Alpy Tě ohromí Karle,ale tohle...to Tě dojme,jen se na to podivej..vidíš to?MAN TGX
Rudolf Hrušinský Vesničko má středisková (teda z části:-) )
ned pro 27, 2009 11:08 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

takle na dálku těžko soudit -koukni na jistič nebo pojistku vem voltmetr -proměř to na vstupu a výstupu a uvidíš -zkoukni konekrory -vedení a pod.
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned pro 27, 2009 11:17 am

vvendyss86
Příspěvky: 119
Registrován: ned úno 01, 2009 10:06 pm
Bydliště: Most

Příspěvek

ja tam mam ty pojistky s tema jisticema,ty jsem procvakal vsechny a nic,dnes jdu juknout na to jak radily na TGA zda je ukrytej i v mem a uvidime zda je uplne v haji
Alpy Tě ohromí Karle,ale tohle...to Tě dojme,jen se na to podivej..vidíš to?MAN TGX
Rudolf Hrušinský Vesničko má středisková (teda z části:-) )
ned pro 27, 2009 11:20 am

KUNA
Příspěvky: 117
Registrován: čtv říj 22, 2009 7:30 pm
Bydliště: Hospoda

Příspěvek

Zdary jak tam dole jsou ty zásuvky na 12 a 24 tak můžu na tu 24 dát měnič na 12v ? Z 12v sem vytáh kabílky na vysílačku a tak už tam nic nemám, nebo jak byste to udělali vy dík.
ned pro 27, 2009 4:39 pm

vvendyss86
Příspěvky: 119
Registrován: ned úno 01, 2009 10:06 pm
Bydliště: Most

Příspěvek

asi ano,ja bych to take tak resil,vlastne mi nic nezbyva,me 12V zasuvka nejde vubec :(
Alpy Tě ohromí Karle,ale tohle...to Tě dojme,jen se na to podivej..vidíš to?MAN TGX
Rudolf Hrušinský Vesničko má středisková (teda z části:-) )
ned pro 27, 2009 4:44 pm

Odpovědět

Zpět na „MAN“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů