Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-

Odpovědět
hanher
Příspěvky: 32
Registrován: stř pro 01, 2010 9:50 am
Bydliště: Moravská Třebová

Jak vymazat hlášku "plánovaný servis" ?

Příspěvek

Čau všichni,
mám MANa TGL 12.240, rv. 2007, všechny prohlídky jsou na něm v pořádku, jen jsem jen o pár kilometrů "přejel" olej, který jsme ale neprodleně vyměnily.
Dál mě ale pořád otravuje hláška plánovaný servis, a bliká mi žlutá výstražná kontrolka.
Nevíte náhodou někdo, jestli jde tato hláška vymazat i bez diagostiky ?
U některých aut to šlo vymazat postupným stiskem určitých pedálů, a následně se muselo např. zapnout a hned vypnout zapalování, a hláška zmizela...
Docela mě to tam už vytáčí, a jsem z toho už fakt jelen...

Předem díky za každou smysluplnou reakci.
ned pro 05, 2010 11:15 am

RomanB
Příspěvky: 342
Registrován: sob říj 13, 2007 11:06 am

Příspěvek

Stači když se ti ta hláška objeví stisknout na volantu pokud máš multifunkční volant nebo pod přístrojovkou OK a zmizí to ale ne na stálo. Musíš to udělat pokaždé co zapneš zapalování. V servisu ti to na stálo neudělají už jsem se na to ptal.
ned pro 05, 2010 12:17 pm

hanher
Příspěvky: 32
Registrován: stř pro 01, 2010 9:50 am
Bydliště: Moravská Třebová

Příspěvek

Právě že multifunkční nemám...
ned pro 05, 2010 12:19 pm

RomanB
Příspěvky: 342
Registrován: sob říj 13, 2007 11:06 am

Příspěvek

Tak pod přístrojovou deskou máš dvě tlačítka na ovládání počítače tak zmáčkni OK tam. A zmizi to ale jak jsem psal jen dokud nevypneš zapalování.
ned pro 05, 2010 12:24 pm

hanher
Příspěvky: 32
Registrován: stř pro 01, 2010 9:50 am
Bydliště: Moravská Třebová

Příspěvek

Super, díky, zkusím to.
A přestane svítit i ta varovná kontrolka, nebo jen to textový upozornění ?
ned pro 05, 2010 12:26 pm

RomanB
Příspěvky: 342
Registrován: sob říj 13, 2007 11:06 am

Příspěvek

Zmizí hlášení i kontrolka takhle se zbavís kazdého hlašení co otravuje na přístrojovce.
ned pro 05, 2010 12:30 pm

hanher
Příspěvky: 32
Registrován: stř pro 01, 2010 9:50 am
Bydliště: Moravská Třebová

Příspěvek

Super, ještě jednou díky, strašně mě to tam znervózňuje.
Ale nějak na stálo to musí jít taky vymazat, ne ?
Jezdím nakládat do Zábřeha, hned vedle servisu Man, ale nechci je kvůli takové banalitě otravovat...
Kdysi mě to vadilo i na Tranzitu, poprvé za to chtěli 250,- , ale potom jsem se to naučil vymazat sám.
V Manu by za to asi chtěli o trochu víc...
ned pro 05, 2010 12:34 pm

RomanB
Příspěvky: 342
Registrován: sob říj 13, 2007 11:06 am

Příspěvek

Mě řekli že to vymazat nemužou pry veškerá data odesílají pak do německa. Možná vymluva nevím.
ned pro 05, 2010 12:44 pm

Mechoš
Příspěvky: 200
Registrován: čtv úno 04, 2010 4:57 pm

Příspěvek

Pokud má TGL zásuvku na MAN Cats(diagnostika) tak při každém plánovaném servisu se snad dělá načtení závad a tam přepisuješ i výměny olejů, filtrů a provedení plánovaného servisu.Můžeš tam vymazat i veškeré závady a hlášení co Tě otravují na palubovce.Ta diagnostika netrvá déle jak 1/2hod a máš klid.Bohužel bez toho programu to jinak nevymažeš.S odesíláním dat do Německa s nejsem jist.Pokud je neuloží ,ale pouze načtou,přepíšou a pak smažou...nevím jestli to takto jde.Nebo zkus AXA v OV a MAN v Rousínově co řeknou tam.
ned pro 05, 2010 2:20 pm

hanher
Příspěvky: 32
Registrován: stř pro 01, 2010 9:50 am
Bydliště: Moravská Třebová

Příspěvek

Protože mám auto kousek od baráku, a měl jsem cestu kolem, zkusil jsem to "vymazat" tím OK, a po druhým zmáčknutí to fakt zmizí, alespoň že tak to jde.....
ned pro 05, 2010 5:00 pm

vennouš
Příspěvky: 1
Registrován: pát črc 23, 2010 8:20 pm
Bydliště: teplice

Příspěvek

kolego, jestli jsis delal oleje sam tak ti to na stalo nezmizi, v servisu ti to vzdy nastavi ze zase po roce, nebo po X kilometrech te to upozorni znova...data se sice odesilaji, ale tohle neni zasah do jednotky, ale pouze vymaz chyby, coz by nemel byt problem...me nechtely zvednout omezovac, protoze odesilaji data, ale chybu vymazou pokazde.
pon pro 06, 2010 5:48 pm

Mechoš
Příspěvky: 200
Registrován: čtv úno 04, 2010 4:57 pm

Příspěvek

Správně při výměně oleje (motor,převod)zadáváš kvalitu oleje a podle toho se napíše do kdy máš přijet(km nebo čas),vozidla s nějakou nástavbou (Bobr,plošina apod)mají intervaly ještě kratší ,tam je nato nějaký koeficient.Mačkání OK pod displejem je chvilkové řešení a mě osobně by více štvalo ho používat při každém nastartování auta.Nehledě na to až se někdo napíchne na diagnostiku a z hrůzou zjistí,že je servis a výměna oleje propadlá např. o rok těžko někomu namluvíš že jsi ten olej dělal.Pokud jsi majitel tak je to jen na tobě.
pon pro 06, 2010 7:24 pm

hanher
Příspěvky: 32
Registrován: stř pro 01, 2010 9:50 am
Bydliště: Moravská Třebová

Příspěvek

Ne ne, majitel nejsem, a šéf už si to domluvil někde v servisu, že mu to vymažou.
Auto je pravidelně servisované, akorát teď se olej měnil na firmě, protože auto pořád jezdí, a nebyl čas.
úte pro 07, 2010 12:12 pm

denicol97
Příspěvky: 2
Registrován: sob pro 25, 2010 12:28 pm
Bydliště: čr

Příspěvek

V Zábřeze v manu pracuju, prepsat termíny udržby je desetuminutová záležitost, ktará se dělá ''na dvoře'', kdyby bylo něco potřeba ať zjištění kódu závady nebo ceny ND neni problem
sob pro 25, 2010 4:48 pm

Odpovědět

Zpět na „MAN“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 35 hostů