Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-

Odpovědět
petr charvat
Příspěvky: 3
Registrován: čtv úno 24, 2011 8:45 pm
Bydliště: boskovice

man 4x4 s3 18 824 pomoc o radu

Příspěvek

zdravím šéf mi koupil mana cca 10 let starého 4x4 s3 18 824 chtěl sem se zeptat na spotřebu motor to má d 0826 lfl 01 euro 2 a pak sem se chtěl optat na centrální mazací sysém beka max.při zapnutí zapalování by měl poběhnout žárovkový test kontrolky na centr mazání ale neproběhne nic kontrolka se nerožne v beka max trochu bzučí a motá se nějaká vrtulka co promíchává vazelinu v nádržce skoušel sem ruční mazání pomocí tlačítka na beka max ale na beka max ani led dioda neblikla a měl sem vylecenej kontrolní kolík z přetlakovýho ventilu skuste poradit hlavně nepište servis.



a pak jsem se chtěl optat man obsahuje tlačítko uzávěrka zadního diferenciálu a rozdělovací převodovka s podélnou uzávěrkou diferenciálu to znamená co toje jako mezinápravová uzávěrka nebo co a vtom připadě to má náhon na předek nevipinatelný čili v chodu pořát.



a pak tam mám vypínač teréní převodový stupen rozdělovací převodovky jasný že s uzávěrkama jen v terénu a ne na pevným ale tento převodový stupen dá se použít i na silnici při couvání s vlekem protože se mi zdá že normálně to má docela ychlou spátečku dík za rady
stř bře 02, 2011 1:06 pm

dandys
Příspěvky: 324
Registrován: pon říj 16, 2006 7:28 pm
Bydliště: Bystřička

Příspěvek

Mam iveco trakker 2002 a asi stejnou prevodovku co ty.... Ty redukce muzes normalne pouzivat i na tvrdem
Ta mezinapravova prevodovka funguje tak ze mas staly pohon 4x4 ale neni to na tvrdo ,az to zapnes..., cili kdyz najedes predkem do blata a zadek na tvrdem tak predek hrabe a zadek nic.... dobra vec v zime kdyz se potrebujes otocit na miste das ručku plny rejd a couvas nebo dopredu docela sranda..... jinak mam retarder a v zime za jizdy normalne zapnu predek aby mi neškuhl zadek.....
ja mam obsah nejakych 8litru a spotrebu mam nejakych 40 ale mam nosic kontejneru takze hodne manipulace a kombinace z vlekem/solo...
stř bře 02, 2011 4:07 pm

Uživatelský avatar
oro
Příspěvky: 339
Registrován: čtv pro 27, 2007 7:29 pm

Příspěvek

18.284 je famozní auto................4X2 má spotřebu 24l/100...........nechápu jak to ,že ten motor tak dobře jede......mám vyzkoušeny,že19.360 jede stejně....a o 10l víc na sto...ale je o 2t těžší ,možná proto ale je luxusnější :wink:
ned bře 06, 2011 9:40 am

dandys
Příspěvky: 324
Registrován: pon říj 16, 2006 7:28 pm
Bydliště: Bystřička

Příspěvek

oro co ty máš přesně za typ ja mam 24.414 F2000 a kdyz jsem jel z němec po dalnici tak mi vysla spotreba 30/100 ted mam 50/100 :evil: ale mam tam dost manipulace
ned bře 06, 2011 12:16 pm

Odpovědět

Zpět na „MAN“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 8 hostů