Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-

Miro1
Příspěvky: 53
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:23 pm
Bydliště: Bratislava

Příspěvek

Zdravím Pavel.Skús byť troška konkretnejší,ktorý by to mal byť?Ešte na pripomenutie mám VW-MAN 8.150 r.v. 1991 a je to ten s tou kabinou akú má aj VW LT.
úte kvě 06, 2014 6:52 am

Miro1
Příspěvky: 53
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:23 pm
Bydliště: Bratislava

.

Příspěvek

Ano,teraz som pozeral je to v podstate ten hlavný ventil.Tak vyskúšam a uvidíme.Každopádne dík za radu.Majo.
úte kvě 06, 2014 7:02 am

Miro1
Příspěvky: 53
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:23 pm
Bydliště: Bratislava

Příspěvek

Zdravím všetkých.Stále sa mi nepodarilo zistiť prečo mi odblokovávajú brzdy až pri 7,5 atm.Štvorcestný ventil som vymenil resp.na novo pretesnil a nepomáha nič,stále ten problém pretrváva.Stalo sa mi to minulý rok keď som pred zimou odpúšťal vzduch a dolieval liehovú náplň.Od vtedy to blbne.Neviem čo s tým.Na rychlospojkách som povymieňal x-okružkov,hadice som niektoré tiež vymenil,úniky vzduchu som nezaznamenal.Napadlo mi či ešte nemôže byť problém v samotnej pakni,alebo v tom brzdovom kľuči či nie je nejako zaseknutý,alebo priseknutý od tej doby čo som odpúšťal vzduch,lebo išlo z vzduchojemov dosť bordelu tak či náhodou tam nebude pes zakopaný.Poraďte kto vie.Majo.
stř kvě 07, 2014 10:47 am

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Příspěvek

Ten bordel ze vzduchojemů bude narvanej v čtyřcesťáku,z kterého jsou zásobovány jednotlivé okruhy,to už neopravíš,budeš ho muset vyměnit,pokud to necháš jednoho dne se to ucpe úplně a už s tím autem nehneš...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
stř kvě 07, 2014 9:23 pm

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Zkusil bych ještě do vzduchové soustavy místo lihu vstříknout něco mastného,třeba konkor,nebo silikonový olej,zkrátka něco co neničí gumová těsnění,ale namaže. Třeba tam máš nějaký ventilek přiseknutý,a tímhle by to mohlo povolit :wink:
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
čtv kvě 08, 2014 10:36 pm

Miro1
Příspěvky: 53
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:23 pm
Bydliště: Bratislava

Příspěvek

Nazdar chlapi.Tak štvorcestný ventil som dnes vymenil za úplne nový,žiadne nové gumičky,tesnenia,ale úplne nový a problém stále pretrváva.Keď natlačí a odfukne tak ja postupne vzduch odšlapem na 6 atm a brzdy neblokujú,nechám natlačiť a tesne pod siedmimi začne blokovať a povolí až na 8 atm...úplne opačne.....????nechápem tomu a som s toho už na nervy.Pozeral som na pakňu a všimol som si na valčeku,ktorý vysúva pakne akoby odvzdušňovacia skrutka.Tú som povolil a skúšal brzdiť,pakne normálne chodili a pri poklese tlaku vysunuli...nevie niekto na čo je tam tá skrutka?je to myslím na 11klúč.Nemá sa tým otvorom mazať ten brzdový kľúč?Lebo ja už neviem čo s tým môže byť...Ešte som si všimol,že ručná brzda podľa mňa akoby málo odpúšťala vzduch...keď som skúšal na viac krát za sebou odbrzďovať ručnou brzdou tak asi na štvrtý krát už neodfukol vôbec.Neviem čo s tým.....
pon kvě 12, 2014 6:01 pm

Miro1
Příspěvky: 53
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:23 pm
Bydliště: Bratislava

Příspěvek

Ešte som si všimol,keď nohou vyšlapem vzduch tak začne blokovať neskoro 3atm ale potom zase odblokuje až pri 8atm ako keby sa tie pakne prisekávali a nešli buď zablokovať a potom zase trvá až do 8 atm než odblokujú.Som s toho bezradný a hlavne teraz keď je roboty jak na kostole.Poraďte kto vie.Majo.
pon kvě 12, 2014 9:08 pm

Miro1
Příspěvky: 53
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:23 pm
Bydliště: Bratislava

Příspěvek

Zdravím.Chlapi stále mám problém s odblokovaním bŕzd.Bolo mi poradené aby som vyskúšal tlaky na okruhoch.Dnes som zmeral tlak na ručnej brzde a ukázal mi maximum 6 atm a budík v aute 9atm po odfuknutí regulátorom...je to v poriadku?Podľa mňa by mali byť tlaky rovnaké.Nemôže byť zlý ventil ručnej brzdy?Poraďte prosím niekto.Majo.
čtv kvě 15, 2014 6:17 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Příspěvek

Musíš zkoušet a hledat,na ten ventil ruč. brzdy to tak vypadá,nebo někde něco přicpaný,začni přívodem od čtyřcesťáku do okruhu ručky a postupuj dál...nevím přesně ty tlaky,ale na odblokování ruč. brzdy musí být jen takový tlak,aby ho překonal tlak zároveň s větším účinným objemem ve válci provozní brzdy.
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
čtv kvě 15, 2014 9:26 pm

Miro1
Příspěvky: 53
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:23 pm
Bydliště: Bratislava

Příspěvek

Zdravím.Tak problém vyriešený...dúfam.Vymenil som aj ventil ručnej brzdy,nebol originál,ale bol dvojportový a na vstupoch mal závit M16 proti pôvodnému 14,ale všetko sa dá upraviť.Len by som sa chcel ešte opýtať na jednu vec.Starý ventil mal na jednom vstupe taký medzikus kde vnútri bol o-kružok a založený z každej strany dvomi plastovými akoby platničkami.Ten gumový o-kružok bol roztrhaný.Neviem presne na čo tam ten medzikus na vstupe bol,ale domnievam sa,že pravdepodobne na obmedzenie tlaku na systém okruhu ručnej brzdy.Ten o-kružok som vymenil za nový a medzikus som namontoval na nový ventil ako bol na starom ventile.Ale...s týmto medzikusom to zase nefungovalo.Dal som ten medzikus preč a fachčí úplne parádne.Mám,ale obavy aby mi to nepoškodilo zadné brzdové valce,lebo pravdepodobne to asi púšťa vyšší tlak do valcov a neviem ako to bude reagovať s prevádzkovou brzdou,lebo na niečo to tam pravdepodobne bolo.Majo.
ned kvě 18, 2014 6:34 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Příspěvek

Tak to nevím,zkus to naložit a na bezpečném místě vyzkoušet brzdy jak to funguje,tam nejde o zničení válců,ale o protitlak do ruční brzdy,aby ti to brzdilo.
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
ned kvě 18, 2014 10:15 pm

Miro1
Příspěvky: 53
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:23 pm
Bydliště: Bratislava

Tachograf.

Příspěvek

Zdravím.Kto by mi vedel poradiť,mám na aute ešte starý tachograf-pôvodný(kienzle) je ešte mechanický na lanko a posledný týždeň mi začala svietiť kontrolka-tá spodná a neviem čo to znamená.Je k nej priradený symbol výstražného trojuholníka.Chlapi poraďte kto vie.Dík Majo.
pát črc 18, 2014 10:41 pm

Odpovědět

Zpět na „MAN“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů