Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-

Odpovědět
Uživatelský avatar
44honza
Příspěvky: 72
Registrován: sob čer 27, 2009 8:57 pm
Bydliště: Mělník

rozteklá pojistka

Příspěvek

Ahoj mám ManF2000(26.414) a potřeboval bych vědět na co všechno je pojistka uplně poslední v pravo.V návodu píšou nějaký plamenný startovací zařízení???To je žhavení???A co ještě na ní je protože mi přetala jít uzávěrka tak asi i ta je přes ní ale podle návodu je to jen na to startování.A proč byla pojistka uplně zatavená do toho plastu proč prostě nepraskla a hotovo.
pát úno 24, 2012 3:22 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

na takový a podobný dotazy je dobrý foto..... :wink: nejen u Tebe :wink: každopádně, proč asi došlo k roztavení nebo co jsi měl vubec na mysli??? asi proto že tam procházel větší proud, než na kolik je danej štekr stavěnej myslím max. 30A a to jen krátkobě....od toho je třeba vycházet, jestli tam byla správná pojiska, jestli jí někdo "nevylepšil" drátem, na co ta pojiska vůbec je dle Tvého dotazu jsi se ani nepodíval do manuálu, a čekáš, že to za Tebe udělá někdo jinej (nebo jinej trubka) :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát úno 24, 2012 7:08 pm

Uživatelský avatar
44honza
Příspěvky: 72
Registrován: sob čer 27, 2009 8:57 pm
Bydliště: Mělník

rozteklá pojistka

Příspěvek

Tak díky za takovou odpověď.Pojistka tam byla správně a originál bez jakýkoli úpravy!!!!A na to na co ta pojistka je se ptám proto že v manuálu který mám je napsáno to co jsem uvedl v prvním dotazu(plamenné startovací zařízení).Ptám se znovu je to žhavení????
Auto bylo koupeno starší a byl k němu manuál ale z tahače takže si nejsem jistej jestli je to stejný jako u sklápěče který mám.Jinak bych asi neotravoval a koukl se sám.Pokud má někdo zkušenost tak určitě ví na co všechno ta pojistka(26) je opakuju poslední na pravo v tý ředě pojistek.Mám totiž tušení že na ní je i uzávěrka a mot.brzda,protože na tyto 2věci sem nikde pojistku v manualu nenašel.Ještě doplnim že je to pojistka 25A.
pát úno 24, 2012 8:29 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

s timhle sem napsled jel opravdu okolo r.2000 takže si to nepamatuju, ale pokud je na žhavení -nevím, žhavení u mana tuším od typu 422 bylo přes relátko.... pokud se roztekla tak bych šel po eletrice, jestli tam nejsou nějaký úpravy ,,,, dokud je čas.... na dálku Ti těžko někdo poradí...chce to fachmana, co to dělá a vyzná se v tom -ideál servis a solidního elektrikáře :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát úno 24, 2012 8:53 pm

Uživatelský avatar
44honza
Příspěvky: 72
Registrován: sob čer 27, 2009 8:57 pm
Bydliště: Mělník

rozteklá pojistka

Příspěvek

Ale jakje to napsaný plamenné startovací zařízení to je žhavení???Aby to nebylo něco jinýho.Jak je to napsaný v jiným manuale třeba u tebe taky tam máš toto a ne žhavení??
pát úno 24, 2012 9:20 pm

Uživatelský avatar
Pegos
Příspěvky: 950
Registrován: pát bře 14, 2008 9:21 pm
Bydliště: liberecko

Příspěvek

V pondělí Fkem jedu tak jestli si vzpomenu podívám se na dekl pojistek a možná je tam i manual, ale jsem už starší a tak občas zapomínám.
pát úno 24, 2012 10:07 pm

fialakojetin
Příspěvky: 102
Registrován: sob zář 03, 2011 9:26 pm
Bydliště: petrovice

Plamenné žhavení

Příspěvek

Neznám tak dobře MANy, ale plamený žhavení znamená, že se svíčka zahřeje a při startu je do ní z přepadu přes el. ventilek puštěná nafta, která vlastně na tý svíčce chytne a motor nasaje plamen. U dříve vyrobených aut se to podobně dělalo novinama - Rudý právo :-)
A tu pojistku zahřeje trvalý proud o cca desetinu větší, 30A ještě 34A nepřepálí.
pát úno 24, 2012 10:52 pm

Uživatelský avatar
44honza
Příspěvky: 72
Registrován: sob čer 27, 2009 8:57 pm
Bydliště: Mělník

rozteklá pojistka

Příspěvek

Tu pojistku zatavenou do plastu jsem našel když sem hledal příčinu nefungující uzávěrky.Musel sem jí vyrvat kleštěma protože byla doslova spečená s plastem kolem,když tam dám novou a zapnu klíček po cca 3vteřinách praskne takže bych potřeboval vědět k čemu všemu ta pojistka je abych mohl hledat příčinu prasknutí.
pát úno 24, 2012 11:05 pm

fialakojetin
Příspěvky: 102
Registrován: sob zář 03, 2011 9:26 pm
Bydliště: petrovice

Příspěvek

Neporadim, na co je, ale dám radu, jak hledám zkraty já.
Místo pojistky zapojim H4 žárovku, aby proud šel přes ní. Pak už jen melu s drátkama a zkoušim štěstí, kdy ta žárovka shasne. Nebo zkus zapínat to, co nejde a pokud se žárovka rozsvítí víc, tak v tom obvodu chyba není. Zkusil bych ale odpojit svíčku na sání nebo vyndat relé žhavení - hliníková krabička větší jak relátka s nápisem MAN. Víc ti asi neporadim.
pát úno 24, 2012 11:28 pm

Uživatelský avatar
44honza
Příspěvky: 72
Registrován: sob čer 27, 2009 8:57 pm
Bydliště: Mělník

rozteklá pojistka

Příspěvek

Díky všem za rady už jsem přišel na to že je v prdeli to žhavíci udělátko v sání už je vše v poho.
sob bře 03, 2012 5:29 pm

Odpovědět

Zpět na „MAN“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů