Od čtyřkolek, přes kombajny po jeřáby apod.:-)

Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine

Odpovědět
Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Aspoň k něčemu je ten Sambron dobrej

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
ned lis 04, 2018 7:20 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

tak uz sa to nejak rysuje👍🏻 Akurat,po nejakom tom myti som nasiel oznacenie prevodov na prevodovke,ale tam kde je 1mam spatecku,na spatecke je jednicka a tak dalej. to je len nejaky iny vrsek na tom dany, ci to mam nejak pomiesane?
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
úte lis 13, 2018 7:26 pm

Zrzek19.33TBV
Příspěvky: 233
Registrován: stř kvě 02, 2018 1:05 pm

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Ty 4 šrouby vpravo se používají na vyndání kvaltu, když je zamíchas. Tak jestli to není označení pro případ nouze kam který kvaltu šroubovákem zařadit nic jinýho mě nenapadá. Odsroubujes a vidíš co tam je za kvalitu. Jsou to tzv blokace rychlostního stupně uvnitř je jehlanem s perkem. To je jediný co mě tak napadlo. Je to Ursus polská licence Zetoru.
stř lis 14, 2018 10:09 am

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Zřejmě tam Peťo máš kulisu a páku řazení z novějších řad Zetorů, Předpokládám že řadící páku nemáš vpravo od volantu, ale mezi koleny. Jestli máš novější řazení, buď rád je spolehlivější, pohodlnější a má pojistku, která sníží zakvaltování na třetinu

Zrzku, ne, protože tlakové kuličky při pohledu shora a po směru jízdy jsou zleva : první 4+5 druhá 2+3 třetí 1+Z čtvrtá silniční + redukovaná a pokud by to byl traktor, byla by úplně vlevo ještě jedna tam co je místo ní zátka, ta by byla pro vývodový hřídel a zapínání čerpadla hydrauliky
stř lis 14, 2018 5:05 pm

Zrzek19.33TBV
Příspěvky: 233
Registrován: stř kvě 02, 2018 1:05 pm

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Vidíš lubossssi jak už si prd pamatuju. A první co zkouším u UR 1 do X9XX kde je zpátečka a jednička. Jsem z toho taky někdy pitomej. :clap: :clap:
stř lis 14, 2018 6:35 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Od Z 2011 po řadu 49 59 a 69 měly Zetory UŘI řazení v pravo od volantu, a jednička byla dopředu, a od řady 50 60 a 70 a až po Proximu je rychlostní páka mezi koleny a mají jedničku dozadu, nevím to přesně ale odhaduji že to byl rok 1983
stř lis 14, 2018 8:56 pm

Zrzek19.33TBV
Příspěvky: 233
Registrován: stř kvě 02, 2018 1:05 pm

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Lubossssi aspoň vidím jak už blbnu. Vycházím z toho co znám a počítám s tím že to vědí ostatní jako to servo u Tatry nebo ty zadky. Vím že Peter má diamoila a kolose a 148 tak mě nenapadlo že o tom u Tatry neví. To samé to řazení ta blokace vlevo mi je jasné že tam není z důvodu chybějící páky a tím celého mechanizmu řazení náhonu a čerpadla protože ostrůvek to má trochu jinak. Hlavně že jsem ten fofr klacek už taky předělával. Ať už jsou Vánoce a mám po roce týden volna.
čtv lis 15, 2018 9:36 am

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

kluciiii - ta foti je spravne takto😅


Obrázek
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
čtv lis 15, 2018 9:06 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Radim v strede nie vpravo. skor ma zarazilo to radenie vyznacene na vrsku prevodovky. ze to je opacne. Ale radi to takze je to ok no😅

Zajtra konecne dorazia piesty s novymi tycami,novy filter na hydrauliku,prevodovy olej, nejake cepy a bude sa pokracovat👨🏻‍🔧

Dnes postup,vyvarit lyzice,vypalit nejaky ten cep,vyvarit zadny mechanismus,tesnenia,sroby na otoci vymenit za ine,nove s hladkym driekom do polovice,bo tam nejaky dobrák dal celozavitove a vse to bolo vycvachtane🙏🏻😑🙄🤦🏻‍♂️
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
čtv lis 15, 2018 9:20 pm

Zrzek19.33TBV
Příspěvky: 233
Registrován: stř kvě 02, 2018 1:05 pm

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Peter lubossss ti to už vysvětlil tohle je schéma pro řazení pod volantem a ty už máš implantovanou novou kulisu. Buď rád.
sob lis 17, 2018 5:47 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Zrzku - jojo to som pochopil👍🏻

Tak piesty a ostatne veci na mieste. zatial slape,vole sa hodne zmensili,este na otoci polafit 2capy a malo by to byt vsetko. kozmetiku uz tiesit nebudem,neni cas.
Obrázek Obrázek Obrázek
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
sob lis 17, 2018 7:02 pm

kajko
Příspěvky: 112
Registrován: pát čer 15, 2012 8:28 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Ahojte, dlhšie som tu nebol tak postupne
Peter zaujmavy stroj ale myslel som že na terene upravy mas gradall :D
Lubossss pekny pristresok tie stojky to sú šasi z liazky alebo sa mi to zdá? na sambrone si už upravil pojazd?

Ja mám zase poj.bané toto vyrovnávanie/stabilizovanie zadnej napravy a k tomu na ľavej strane mi vypadli dva šroby zospodu z otoče (alebo tehlice či ako to nazvať), čo drzia zvilsý čap.
Obrázek
úte lis 20, 2018 9:27 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Kajko, je to samozřejmě Tvůj boj, ale na stabilizaci se Vy..r celou ji zruš, a přívod zbytkového oleje z rozvaděče ucpi zátkou. Celý ten nesmysl, je tam jen proto aby se nakladač houpal,a aby jsi jezdil po třech kolech když máš výložník vytočený, a aby jsi se posral od leknutí, když narovnáš otoč, a kolo které bylo ve vzduchu spadne na zem :lol: :lol: :lol: A jinak velký respect, opravdu u-profil ze kterého stavím prodloužení dílny jsou rámy z Liazek které jsem kdysi sedlal :lol: :lol: :lol: Trochu jsi mi vzal vítr z plachet, chtěl jsem to položit jako otázku za 10 bludišťáků, odpověděl jsi dřív než jsem se zeptal. Komu čest, tomu čest
:housle: :housle: :housle:
PS: Na Sambronu sice dle mého nápadu, ale pojezdy překopal někdo jiný, takže se nehodlám chlubit cizím peřím, Takže je to překopané, ale nedělal jsem to já
úte lis 20, 2018 10:35 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Tak uz sa konecne hybe a vrci👍🏻👨🏻‍🔧🚜

https://youtu.be/D-RnZQxOE1E
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
ned lis 25, 2018 6:53 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Tak jsem o víkendu zase kousek pokročil, jestli nevznikne průser, budu o vánocích topit na větší dílně :lol: :lol: :lol:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
ned lis 25, 2018 8:08 pm

Odpovědět

Zpět na „Ostatní technika - Traktory, bagry, nadměrná přeprava...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 35 hostů