Od čtyřkolek, přes kombajny po jeřáby apod.:-)

Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine

Odpovědět
Michal(zetor)
Příspěvky: 84
Registrován: stř čer 29, 2016 10:43 pm
Bydliště: Dolní Ředice

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Zdravím majstři chtěl bych se zeptat měnili jste někdo hlavní rozvaděč na Honu? Musí se při výměně vypouštět olej z nádrže? A chtěl bych ho nechat zrepasovat hlavně přetěsnit máte někdo nebo víte o nějaké ozkoušené firmě která provede dobrou opravu? Nechci ho dát výměnou ale chci dát opravit ten svůj.
Děkuji za rady :wink:
pon led 22, 2018 10:02 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Nic nemusíš vypouštět, spusť rameno na zem, otevři lopatu, po zhasnutí motoru pohýbej všemi pákami aby se Ti odtlakovaly trubky. Přetěsni si to doma sám, je to velni jednoduché, sepsal bych Ti potřebné gumky ale jsou dvě varianty a mají jiné rozměry. Jediné na co dávej pozor je čistota, a začni přetěsňováním zátek zpětných ventilů, dokud máš vyšroubované připojovací šroubení, je na ventilky vidět, a dají se kleštěni podržet aby se nepootočily a nepropadly mimo dosedací plochy, zbytek je legrace, když tak mi napiš do SZ telefon,
pon led 22, 2018 10:58 pm

Michal(zetor)
Příspěvky: 84
Registrován: stř čer 29, 2016 10:43 pm
Bydliště: Dolní Ředice

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Ahoj aha tak to jsem netušil že by to bylo takhle jednoduché :-D Hele a čím těsní jakoby pístek pro jednotlivé funkce? Je jenom na přesno broušenej(lapovanej)? Nebo tesní nějak gumičkama? Jde mě o to taky že hydr. válce mám po GO a stejně trošičku padá rameno. Když ho s velkou prázdnou lopatou zvednu ráno nahoru tak večer si myslím asi že bude dole asi zhruba tak.
No a pak že ten rozvadeč někde teče, jako vyloženě neteče ale sem tam je pod ním kapky a to mě sere jinak mě nikde nic neteče...;-)
Typ rozvadeče taky nevím...mrknu jesi uvidím štítek na něm. Jinak je to Hon UN 050 (r.v 1980)

Zatím to zjištuji co a jak je potřeba. Letos to asi nejspíš dělat nebudu a nebo spíš na podzim asi :-)
Děkuju Luboši :hands:
úte led 23, 2018 10:46 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Je to velmi jednoduché, trošku složitější je přetěsnit vnitřek pojišťovacího ventilu, ale i to hravě zvládneš. Jinak na každé sekci je 5 o kroužků, jeden na zátce zpětného ventilu , dva na šroubení, a dva na šoupátku. a pak jsou gumky mezi jednotlivými sekcemi. Správně píšeš že na jednotlivých funkcích těsní pouze broušená ocel na broušenou ocel, to padání ramene při běžném přetěsnění neodstraní žádná opravna, šlo by to jen v jednotlivých sekcích vybrousit větší otvory, a vyrobit nové šoupátka s opravným rozměrem. Ty gumové těsnění řeší pouze únik oleje z rozvaděče ven. Píšeš že máš 050 tak tam ani gumky vypsané nemám, ani nevím jaký je tam rozvaděč. Rozvaděče obecně : provedení je pár typů ale jejich princip je vždy stejný. Ale to padání ramene mohou dělat i manžety, ony totiž ani nové manžety netěsní dokonale, musí si trochu sednout. Pokud si nejsem jistý, kde je problém, zvednu rameno, podepřu druhým nakladačem a odšroubuji hadici, dám místo ní zátku, a druhým nakladačem rameno přestanu podpírat. pokud rameno padá ( den, víkend) je chyba v pístnicích, pokud nepadá je v rozvaděči, ale i s tím se dá žít.
stř led 24, 2018 4:57 pm

Michal(zetor)
Příspěvky: 84
Registrován: stř čer 29, 2016 10:43 pm
Bydliště: Dolní Ředice

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Ahoj Luboši děkuji ti za vyčerpávající informace. Až to budu řešit tak dám vědět a i foto. Ale nejspíš až na podzim. Tak ještě jednou děkuji :wink:
stř led 24, 2018 9:59 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Michal (zetor) - p.Janecek 721102044 rychle,levne,spolahlivo. Pretesnoval mi komplet hona,vsetky rozvadzace,piestnice a spokojnost velika. Je od mladej boleslavy. :wink:
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
stř led 24, 2018 10:35 pm

kajko
Příspěvky: 112
Registrován: pát čer 15, 2012 8:28 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Takže ani vymenený motor neposlúcha, vo štvrtok cca po 3minútach volnobehu začala isť voda do oleja a celkom dosť lebo emulzia už skoro vytekala cez mierku :evil: jebne ma už stých motorov toto je tretí...
v sobotu som zložil hlavy, tesnenia boli dobré, hlavy použijem z toho povodneho motora, tie boli robené, stihol som ešte zhodiť vaňu ale už bola tma.Dostanem sa ktomu zase až vsobotu tak skúsim vyhlobiť vložky a dať nové gumičky. Napadá vás ešte niečo kde by to mohlo tiecť? prasknutý blok medzi vložkami alebo...?
pon led 29, 2018 2:34 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Sundej vanu a pozry od kaď to teče ; u mts ci liazu jsem to tak dělal, než začneš něco rozdělávat
pon led 29, 2018 3:24 pm

kajko
Příspěvky: 112
Registrován: pát čer 15, 2012 8:28 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

no práve, ja už som hlavy aj vaňu dal dolu v sobotu, ale nepozrel som zospodu odkiaľ to teče jednak bola už tma a zvyšnú vodu som z bloku vypustil ešte pred demontážou :oops: ...v sobotu skúsim pretesniť tie vložky
pon led 29, 2018 8:42 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Kajko opiš mi číslo bloku (ražené číslo na broušené ploše nad levým bočním víkem nad startérem), a spočítej vodní kanály v hlavách (dva nebo tři? )
pon led 29, 2018 11:29 pm

kajko
Příspěvky: 112
Registrován: pát čer 15, 2012 8:28 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

v hlavách sú po 3 diery v každej a aj v bloku takisto, číslo odpíšem ale až v sobotu teraz musím jazdiť(na tatre) aby som mal začo opravovať honku :D
lubossss ako s tým to cislo súvisí?
úte led 30, 2018 3:15 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

V těch hlavách jsou všechny tři vodní kanály uvnitř hrubé, litá díra, nebo jsou dvě lité a jedna frézovaná?
úte led 30, 2018 7:32 pm

kajko
Příspěvky: 112
Registrován: pát čer 15, 2012 8:28 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Lubossss tak to neviem, tie diery boli dosť zanesené vodným kameňom ale tá tretia bola priemerovo menšia, to som si len tak všimol pri rozborke. To bolo viac typov hláv alebo sa ta tretia diera vrta/frezuje dodatočne?
úte led 30, 2018 9:20 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

To mi stačí, pokud je menší je to v pořádku, hlavy patří na blok co máš, už se mi stala obdobná závada kdy byl motor provedení Z 6901 a novější osazen starým typem hlav, které měly dva kanály a třetí kanál má mít ofrézovaný okraj a v něm zalisovanou mrazovou zátku. Někdo si myslel že když mrazovou zátku vytrhne, bude to fungovat, jenže ta ofrézovaná díra měla mnohem větší průměr, a střihly se mazací a vodní kanály, což evidentně není Tvůj případ
úte led 30, 2018 10:45 pm

Karelzx9r
Příspěvky: 1
Registrován: ned úno 18, 2018 7:49 pm

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Zdravím chlapy dotaz Koupil jsem Hona 51 podle manuálu v tom měl být motor ze supra ,ale nakonec je tam ze 6911 teda podle bloku. Dotaz jak jsou u zvedání po stranách ty dva písty tak jsem zjistil že je někdo zavařil v tom uchycení pístu k ramenu. Zdůrazňuji že jsem s Honem nikdy v životě nejezdil ani nedělal takže teprve zjišťuji co a jak no a jak jsem zkoušel hydrauliku tak se samozřejmě jeden z těch pístů v tom sváru urval a vypadl. Po nějaké době jsem ho zpátky nasadil.
Dotaz nevíte jak tam jsou ty písty přidělané mám to nějak předělat nebo znovu zavařit(připadá mi to jako docela prasárna)
Popř dík za radu
pon úno 19, 2018 2:18 pm

Odpovědět

Zpět na „Ostatní technika - Traktory, bagry, nadměrná přeprava...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů