Od čtyřkolek, přes kombajny po jeřáby apod.:-)

Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine

Uživatelský avatar
TATRA-BA
Příspěvky: 1948
Registrován: pon říj 27, 2008 11:19 pm
Bydliště: TVER

Re: Dobré rady při koupi minirypadla

Příspěvek

Peter,
10 ha pozemok je dosť veľký, to je skoro ako pole :D a nato čo si písal, čo tam chceš všetko robiť, tak to je dosť veľká investícia a zabiják času. Ja som kupoval pozemok 2000 m2 pre naše udeesky, aby mali kde parkovať. Bol to pozemok zo starým domom, ktorý sa rozpadal, okrem neho tam nebolo nič. Tiež sme chceli vypanelovať plochu, aspoň 30 x 30 m + príjazd, ale pod 90 euro sme nezohnali žiadny panel 3000x2000x150 mm, chceli sme 30 panelov ale dať 3000 euro iba za panely je veľa. A staré panely, dolámané, bez ôk išli po 50 euro a to sa neoplatí kupovať, ešte ťa to zabije pri skladaní. Tak sa udeeskou stiahla ornica, dala geotextília,folia, nasypala 063, zaklinovala 022 a plocha ako víno. Vyšlo to na 500 €. Dalšia vec rozmýšlali sme tiež nad plechovou garážou aspoň 4,5 m vysokou, všetko drahé cez 5000 euro a musíš mať nato spravenú ešte betonovú platňu na uchytenie,to máš ďalšie peniaze. Takže taká garáž vychádza na 8000 € aj to najlacnejšia. Inak celý pozemok sme upravili udeeskou. A tie cifri čo si tam písal 400m2 panely, 100m platňa na garáž... tak to ťa čakajú veľké výdaje a robota. A že nechceš kúpiť UDS, zato že musíš riešiť stk, aj ked bude auto v depozite, no nedaj sa vysmiať, pri takej investícii čo plánuješ,nemáš 80 euro ročne na stk ? :lol:
A Luboš spomínal déhačku, kúp si potom déhačku, tá má tiež aj svahovačku.
Lepší voz ako Tatra neexistuje.
úte úno 13, 2018 7:31 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Dobré rady při koupi minirypadla

Příspěvek

Karel - jj ovecky muz my tiez boli ponuknute, znamy to tak ma aspokojny je tak uvidime.

Lubosssu - dhcko jedine ked mi ho poladis inak nie :wink: a za 25 ho stejne nekupim :hvizd: :hvizd:

TATRA BA - Viem ze to je zabijak casu, ale barak ma 8r, garaz na osobaky 2r, takze ziadne hruzy 100rocne. Borec to robil s frajerkou, tam mu fnkla s inym tak to predava cele za hodne dobry peniaz, a 2km od chebu, z bytu kde byvam teraz, som tam zadom za 10m. Ide my o to ze recyklat alebo drt mam zadarmo, iba odvozit, k tomu mam asi 100-150 panelov, zadarmo ked si ich sam zo zeme vytaham a opat odvozim, zeriav mam tak no problem, nie su ponicene ani polamane, kladli sa na ne rozne ocelove konstrukcie a material a jazdil nad nimy mostovy zeriav. Viem ze to je velke, ale garaze kde som bol doteraz sa budu burat a prenajom tu je kurva drahy, jedna garaz 5x15, bez jamy 25000kc + energie, garaz s jamou 35000kc a to je v Asi, asi 30km odomna, tych garazi potrebujem niekolko, a platit 150.000kc mesacne, to si kupim nieco svoje, tam to postavim a mam klud. Do toho platim pronajem svojho bytu, takze takto to vsetko odburam, a budu peniaze na ine veci.
A k UDS, ako mam gradal tym by to tiez slo, ale ako hovorim, velke, tazke, mozno na to planirovanie ok, a tiez mam k tomu len jednu lyzicu.


V nedelu tam budem tak pofotim pozemok, nech uvidite a budeme mudrejsi potom :D
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
úte úno 13, 2018 8:45 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Dobré rady při koupi minirypadla

Příspěvek

DH 112 se také dají koupit za cenu železa, a poladíš si ho sám, navedu Tě po telefonu, těžká technická chyba kterou soudruzi v ZŤS udělali je jednoduchá, za dvě hodiny si z toho uděláš fungující stroj :D
úte úno 13, 2018 10:10 pm

Odpovědět

Zpět na „Ostatní technika - Traktory, bagry, nadměrná přeprava...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti