Od čtyřkolek, přes kombajny po jeřáby apod.:-)

Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine

Odpovědět
red.bill
Příspěvky: 193
Registrován: sob dub 12, 2014 6:55 pm
Bydliště: Mrklov

Re: Traktory

Příspěvek

Na tom není co vylepšovat. Základ je mít radiátor po obvodu obalený molitanem, utěsněnou boudu, po odmlžení oken vrchní klapky přivřít a spodní otevřít na plno dolu. Platí pro českou boudu, u slovenský je průser ty ventilátory za radiátotem tam to musí všechno pořádně těsni jinak to saje vzduch všude možně a moc to netopí.
ned led 28, 2018 12:01 pm

Popíno
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 30, 2009 9:56 pm
Bydliště: chrudim

Re: Traktory

Příspěvek

To je prd platný,hadice by bala řešení,ale za 1 jak by to vypadalo a za 2 než to dofoukne dolů tak je to studený. :( Utěsněnou boudu beru,ale stejně soudruzi udělali chybu s myšlenkou topení na nohy,pak by teplý vzduch stoupal... :wall: z hlavy teče a nohy mrznou :doh:
Caterpillar-Man-Tatra-Takeuchi

http://honzapos.rajce.idnes.cz/ www.auta-bagry.cz
ned led 28, 2018 10:38 pm

red.bill
Příspěvky: 193
Registrován: sob dub 12, 2014 6:55 pm
Bydliště: Mrklov

Re: Traktory

Příspěvek

U traktoru je topení dole prostě nesmysl, kudy bys k němu chtěl přivádět čerstvý vzduch? Je to o tom naučit se používat ty klapky a utěsnit boudu. Když jsem v bejvalý práci "povýšil" do jiný ho traktoru tak první co jsem v zimě udělal, že jsem přihnul závěsy oken ve dveřích tak aby okna těsnily, vzadu si pohrál s madlem tak aby okno nebylo prohnutý + vyměnil pireli. Pak na nohy zima nebyla.
pon led 29, 2018 6:20 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Traktory

Příspěvek

Jestli je topení u traktoru dole nesmysl, tak je celej svět kromě Zetoru asi hloupej. Ale je mi to jedno, v ostatních traktorech je příjemně.
BES - běs
pon led 29, 2018 7:19 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Traktory

Příspěvek

to Popíno: No však jsem psal, že to bylo oku nemilé, tudíž takové "zvláštní".
To red.bill: Jezdil jsem též s 6911, tam bylo topení jen sahara+trubka od chladiče na levou stranu kabiny. Když jsem dal husí krk do průduchu, který jsem vedl pod (no a teď jak to nazvat)volantem, tak bylo teplo i na pravou nohu. Takže to co píšeš je docela scestné. Na to aby bylo teplo nepotřebuješ čerstvý vzduch. Jinak ještě tak teoreticky: Teplý vzduch stoupá sám o sobě vzhůru, tak i v domácnostech se topení dává do podlahy a snaží se dostat teplo z radiátoru směrem k podlaze. Nahoru už se teplý vzduch dostane sám.
P.S. pro red.bill: Nějak jsem nepochopil, jak jsi si pohrál se zadním oknem, aby nebylo prohnutý. Však u 7211 a obdobných bylo okno celé ze skla. To že jsi vyměnil pireli chápu, neb všelijaké drátovody a ovladače byly přiskřipnuté do okna.(Ovládání na posun horalu, ovládání postřikovače, kontrolní a ovládací zařízení na rozmetadlo prům hnojiv D-038atd.)
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pon led 29, 2018 8:38 pm

red.bill
Příspěvky: 193
Registrován: sob dub 12, 2014 6:55 pm
Bydliště: Mrklov

Re: Traktory

Příspěvek

Popíno: V ostatních traktorech tý doby nebo nebo v něčem novým?

4215: Pokud je mi známo tak ve všech v mot. vozidlech se topení konstruuje tak aby byl přístup čerstvého vzduchu, vyjímka mě napadá jen topení pod sedačkama v karosách. Dovedeš si představit ten smrad pokud by vstup do topení měl být přímo za motorem? Prostě při konstrukci šli cestou nejmenšího odporu. Kde mají topení nový traktory jsem nikdy nezkoumal, ale nedivil bych se kdyby taky bylo ve střeše. K tomu zadnímu oknu rovnal jsem madlo na tý dýlce bylo prohnutý cca o cenťák, podkládal jsem panty aby bylo sklo nahoře víc na gumě a dole jsem přiohejbal ten "zámek"
úte led 30, 2018 6:57 pm

Michi
Příspěvky: 1276
Registrován: čtv kvě 07, 2009 7:05 pm
Bydliště: Rousínov (Vyškov)

Re: Traktory

Příspěvek

Tak já jezdím se zetorem 62, 70 a 162 suprem kde je topení ve střeše a na nohy je zima vždy (v zimě). Vzduch to bere z přední strany kabiny - v podstatě kousek od výfuku. U 120 je topení ve sloupku řízení a na nohy super - saje u předního skla. U Claas Axion (r 2010) je zase všechno v palubce a saje těsně před předním oknem hned za motorem. Na zimu je to super, teplo od spodu se dostane i do zbytku kabiny (v létě s klimou je to ovšem obráceně).
Mockrát jsem přemýšlel jak to v té 162 předělat, protože s tou v zimě prohrnuju a často mám otevřené zadní okno kvůli lepšímu výhledu. Jediné co by se mi líbilo je odbočka teplé vody a druhý radiátor s ventilátorem někde pod sedačkou. Ale... :roll:
úte led 30, 2018 7:21 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Traktory

Příspěvek

To Michi: No to mě taky napadlo, udělat odbočku, před kabinou jak jsou ty trubky, provrtat díry do kabiny a přidat radiátorek. Jenže by zabíral místo na podlaze a většinou pravou stranou vystupuješ a pak by překážel. A kvůli pár dnům co vozíš hnůj a pár dnům co vyhrnuješ sníh, zakopávat zbytek roku o radiátor, no nevím.
To red.bill: Smrádeček ale teplíčko. No jasně, a všechny automobilky mají i tlačítko na vnitřní oběh, aby se náhodou řidič neotrávil smradem zvenčí a pylový filtr, aby náhodou nedostal alergii.
Když konstruovali letovickou kabinu, tak to byl revoluční počin na tu dobu, kdy jediná klimatizace byla zvedlá střecha a otevřené dveře. :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
úte led 30, 2018 10:09 pm

Michi
Příspěvky: 1276
Registrován: čtv kvě 07, 2009 7:05 pm
Bydliště: Rousínov (Vyškov)

Re: Traktory

Příspěvek

Já zase vystupuju do leva. Jak z auta, nemusím přes plyn... U 160 by to pod sedačku cca šlo, ale u 70 těžko... Nic lepšího mě nenapadlo. Tahat nějaký hadice z vrchu je blbost...
úte led 30, 2018 10:25 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Traktory

Příspěvek

A co něco v tomhle stylu? Je to sice takové ,,primitivní,, řešení,ale pokud je motor po všech stránkách v cajku,funguje to bezvadné...
ObrázekObrázek
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
úte led 30, 2018 10:39 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Traktory

Příspěvek

To Michi: Tak tam nemáš sedačku pro spolujezdce :D :D :D No psal jsem, že to vypadalo divně, neesteticky :D ale někdo frajeří a mrzne, a někdo na to prdí, hlavně když má nohy v teple.
To pavel 815, no pak se vrátit k 69 a níž a dát tam tu saharu a trubku. :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát úno 02, 2018 8:27 pm

PtrialM
Příspěvky: 1578
Registrován: ned led 10, 2016 5:03 pm
Bydliště: Brno

Re: Traktory

Příspěvek

To:pavel 815
Někdo mi říkal,že správnej tatrovák jezdí v létě,zimě furt
s otevřeným okýnkem, v létě protože je tam fakt vedro
a v zimě proto že ten bufík jede naplno,tak že je tam taky hic..
No u pivka se semele kdeco.
pát úno 02, 2018 9:10 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Traktory

Příspěvek

:D To záleží na roku výroby konkrétního kusu,od roku 90 jen v létě otevřeno a od 2001 už mužeš mít zavřeno celoročně... :dance:
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
pát úno 02, 2018 9:36 pm

PtrialM
Příspěvky: 1578
Registrován: ned led 10, 2016 5:03 pm
Bydliště: Brno

Re: Traktory

Příspěvek

Tady se spíš jedná ještě o starší kousky 80tá léta a o 13cky
pát úno 02, 2018 10:00 pm

Pettrson
Příspěvky: 10
Registrován: čtv říj 17, 2013 5:37 pm
Bydliště: Berounsko

Re: Traktory

Příspěvek

Taky mi to vadilo ale natáhnul jsem hadice od vysavače od zhora dolu a docela se to zlepšilo. A, že by to nák strašilo, lepší teplo než nic. česká kabina a 7245. jediný co musím zlepšit je utěsnění dveří.
sob úno 03, 2018 6:10 pm

Odpovědět

Zpět na „Ostatní technika - Traktory, bagry, nadměrná přeprava...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů