Od čtyřkolek, přes kombajny po jeřáby apod.:-)

Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine

Odpovědět
Rummcajs
Příspěvky: 966
Registrován: pon led 02, 2012 3:27 pm
Bydliště: V Židech

Příspěvek

Nevím,jestli se bavíme o tom samým,ale je možný,že někdy kolem 1999 upravoval svah u D1 od Lokte na Prahu?Já nevím,jak se to tam přesně jmenuje,my tam vždycky vyjížděli od motorestu ze svačiny....ale dělal tam minimálně týden
úte srp 23, 2016 5:03 pm

Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

Příspěvek

Tak na svahování se používaly především, měly nástavky na rameno a dosáhly fakt daleko. Kolem Vodolky je dálnice kolem 10 m pod úrovní terénu, svahy jsou dlouhé. Jedem vždy makal shora a druhý zdola...
stř srp 24, 2016 10:17 am

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Příspěvek

Jooo chlapci,to by chcelo nejak dohladat. Tutem sa viezol od niekal z Trutnova,tam prej dlho stal. Ale jak pise rumcajs ze by to mohol byt 1999 on,tak asi ano pretoze chladic na vodu ma stitok z 2002.


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DdeJM50R ... e=youtu.be[/youtube]
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
stř srp 24, 2016 10:24 pm

pipiroha
Příspěvky: 741
Registrován: úte srp 09, 2011 12:36 pm
Bydliště: ČR

Příspěvek

Ať tu nemusíme koukat jen na Gradally... :lol:

Obrázek

Všimli jste si někdy na fotkách odjezdu Tatry GTC ještě něčeho? Kdo tenkrát mohl tušit, že za pár let bude snímek nějakého bagru cennější a vzácnější... :cry:

Obrázek Obrázek

Je toho jako šafránu ... neví někdo o dalších fotkách?

Jinak paráda, že se to podařilo rozchodit! :thumbud: :thumbud: :clap:
pon srp 29, 2016 11:41 pm

Uživatelský avatar
TATRA-BA
Příspěvky: 1948
Registrován: pon říj 27, 2008 11:19 pm
Bydliště: TVER

Příspěvek

Nazdar Peter,

čo plánuješ stým gradalom,aj chodiť robiť na nejaké fušky? Či len tak ho zrenovuješ a bude stáť na dvore. Ktovie, možno by sa to dalo ešte prihlásiť aj na nejaké špeciálne špz a mohol si stým chodiť aj po cestách. Loho ak to má iba stáť niekde vo dvore, tak ti to je na hovno, iba vyhodenie peňazí.
Lepší voz ako Tatra neexistuje.
čtv zář 01, 2016 7:06 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Příspěvek

Pipiroha - parada,mas supr oci :wink: Nikdy som si toho Saturu na fotach nevsimol.

Tatra-BA - na fusky s tym chodit? Noooo neviem,ci by to bolo pre tohto dedka spravne,aby sa este niekde s kopanim trapil. Neni este hotovy,a je to este dlha cesta nez bude zase vyzerat ako novy. A potom sa uvidi co a ako bude. Obcas si s nim urcite zakopem,aby nezabudol,ale skor to bude na veteran srazy a na cumendu.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pát zář 02, 2016 10:26 am

pipiroha
Příspěvky: 741
Registrován: úte srp 09, 2011 12:36 pm
Bydliště: ČR

Příspěvek

Peter: Já dřív taky ne, až teď nedávno - asi jak se tu tohle téma Saturů a Gradallů probudilo, tak jsem si začal víc všímat "podezřelých" tvarů, jinak nevím jak si to vysvětlit, protože tyhle fotky už jsem viděl předtím několikrát :D .

Co se týče využitelnosti Gradallu jestli do toho můžu kecat... Já si myslím, že je to velká vzácnost a vyhozené peníze to nejsou. Jestliže to člověka baví, je to jeho koníček a přináší mu to radost, tak to podle mě nejsou vyhozené peníze. A už vůbec to nejsou vyhozené peníze tehdy, pokud je předmětem něco takového jako tento Gradall. Dovezeno toho k nám bylo tolik, že by se to dalo spočítat na prstech jedné ruky téměř před půl stoletím a bezesporu je to legenda, která poměrně výrazně ovlivnila výrobu českosloveských stavebních strojů. Zcela vážně a bez ironie si myslím, že tohle je skutečně "technická památka" a "předmět kulturního dědictví" jak hovoří české zákony o veteránech! Peníze se podle mě v dnešní době vyhazují úplně jinak a za mnohem horší věci, bohužel...

Já si toho co Peter dělá moc vážím a obdivuju, že se lidé s takovým zápalem najdou! :wink: :thumbud:

A ať je tu i něco pro oči... "Svahovací práce na moravském úseku dálnice, Dopravní stavby, n. p. Olomouc" :wink:

Obrázek
pát zář 02, 2016 5:27 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Příspěvek

Pipiroha- tiez kukam kade tade a vzdy sa da nekde neco najst a obcas sa najdu aj poklady,ako tento gradall, alebo ....pssst o tom jindy a v jinom temate,ale ak to vide,bude to dalsia bomba :shhh:

Dik za foti,co si dal,je to Gradall G660. :wink:

A ano, mas pravdu,pre mna to vyhodené peniaze nie su. Prachy boli,su,len mi nebudeme :D Bavi ma to,mam to rad a furt lepsie,jak sediet u piva,ci hrat automaty. Takto nieco tvorim,môžem mu vdychnut zivot. Ved ked si predstavím,ze teraz by uz bol pretaveny,tak ma az u srdca pichne.

Škoda,ze sa mi nikde nepodarilo najst toho Satura,kludne aj nepojazdny,bez motoru,nebo jen torzo....bral bych ho vsemi 10. Ale dufam,ze sa na mna usmeje stastie a ze ho este niekde objavim.

A pridam tiez jedno foti,nech niesom OT
Vojaci v poli :-)

Obrázek Obrázek
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pát zář 02, 2016 9:33 pm

pele81
Příspěvky: 618
Registrován: pát říj 30, 2009 8:14 pm

Příspěvek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
čtv zář 29, 2016 10:10 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Příspěvek

...pak že není... :wink:
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
čtv zář 29, 2016 10:17 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Příspěvek

Pavel- to su fotky z odvozu z minulého ci predminuleho eika,chcelo by to aktuálne fotky.
Pele - v akom to je stave teraz? Mas nejake aktualne info,poprípade fotky?
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pát zář 30, 2016 1:18 am

pele81
Příspěvky: 618
Registrován: pát říj 30, 2009 8:14 pm

Příspěvek

neviem v akom je to stave malo by to byt niekde v okoli NR.to je vsetko co viem.
2004 sme stym kopali bolo to plne pojazdne.
pát zář 30, 2016 3:56 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Příspěvek

Pele81 - nevies ku komu to slo,nejake presnejsie info? Ked tak kludne do SZ. Dik.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pát zář 30, 2016 10:07 pm

pele81
Příspěvky: 618
Registrován: pát říj 30, 2009 8:14 pm

Příspěvek

neviem ku komu to slo.ani ako sa vola.ale bral vsetko.pojazdne nepojazdne nekopletne.
pát zář 30, 2016 10:13 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Příspěvek

Co vsetko od vas odviezol?
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pát zář 30, 2016 10:15 pm

Odpovědět

Zpět na „Ostatní technika - Traktory, bagry, nadměrná přeprava...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 6 hostů