Moderátoři: Olda, martin_100, Leoš H, Hynek, mc.cvok

Odpovědět
Jermi

Olej do motoru V3s

Příspěvek

Zdravím zdejší členy, asi to tady někde padlo ale zeptám se, protože jsem si nedávno koupil autojeřab Praga V3s. Jeřáb jsem koupil z důvodu, že si budu stavět roubenku. Potřeboval bych vědět jaký olej a v jakém množství se lije do motoru. Taky by mě zajímalo jestli ten původní mám vypustit a nebo pouze dolit chybějící množství? Další věc co by mě zajímala je jakým mazivem se maže výsuvné rameno? Stačí obyčejné nebo je i nějaké speciální mazivo?
Předem informuji že jsem v této oblasti nováček. Děkuji za každou radu.
úte led 14, 2020 4:23 pm

Slavek.

Re: Olej do motoru V3s

Příspěvek

Ahoj jsem Slávek a jsem na tomhle fóru uplne nový. Vlastně ani nevím zda jsi už dostal odpověď na svou otázku a jestli se to vůbec dá poznat. Nic - méně na V3Sce jsem jezdil 6 krásných let měl jsem tu práci moc rád. Bigo by jsem namazal čímkoli co je vazelína já jsem tam dal grafitovou ale nemyslím že je to nutné. Lano se údajně nemaže prý se maže že srdce toho lana. Nikdy jsem to moc nepochopil ale věřil jsem doporučení servisu. Do motoru jsem doleval ten nejobyčejnější olej. Věř že V3Ska ho sežere opravdu hodně. A trošku oleje do vzduchového filtru.
pon led 20, 2020 8:40 am

Odpovědět

Zpět na „PRAGA“