Moderátoři: Olda, martin_100, Leoš H, Hynek, mc.cvok

Zamčeno
Jermi

Olej do motoru V3s

Příspěvek

Zdravím zdejší členy, asi to tady někde padlo ale zeptám se, protože jsem si nedávno koupil autojeřab Praga V3s. Jeřáb jsem koupil z důvodu, že si budu stavět roubenku. Potřeboval bych vědět jaký olej a v jakém množství se lije do motoru. Taky by mě zajímalo jestli ten původní mám vypustit a nebo pouze dolit chybějící množství? Další věc co by mě zajímala je jakým mazivem se maže výsuvné rameno? Stačí obyčejné nebo je i nějaké speciální mazivo?
Předem informuji že jsem v této oblasti nováček. Děkuji za každou radu.
úte led 14, 2020 4:23 pm

Slavek.

Re: Olej do motoru V3s

Příspěvek

Ahoj jsem Slávek a jsem na tomhle fóru uplne nový. Vlastně ani nevím zda jsi už dostal odpověď na svou otázku a jestli se to vůbec dá poznat. Nic - méně na V3Sce jsem jezdil 6 krásných let měl jsem tu práci moc rád. Bigo by jsem namazal čímkoli co je vazelína já jsem tam dal grafitovou ale nemyslím že je to nutné. Lano se údajně nemaže prý se maže že srdce toho lana. Nikdy jsem to moc nepochopil ale věřil jsem doporučení servisu. Do motoru jsem doleval ten nejobyčejnější olej. Věř že V3Ska ho sežere opravdu hodně. A trošku oleje do vzduchového filtru.
pon led 20, 2020 8:40 am

Jermi

Příspěvek

Ahoj Slávku, díky moc za radu. Ještě než jsem si přečetl tvoji odpověď tak jsem tam nalel minerální olej 15W40,tak doufám že je to ok?
pon úno 03, 2020 10:08 am

Jermi

Příspěvek

Jo a ještě bych se chtěl zeptat. Mám nějaký problém se zdvihem a vysuvem ramene. Když nahodim motor a začnu jerabovat tak mi jede všechno jak má ale po chvilce mi nechce jít zvedání a spouštění ramene a to samé platí u vysouvani a zasouvací ramene. Jde to extrémně pomalu oproti normálnímu chodu.taky mi přijde že i naviják jde o poznání pomaleji. Nevíte čím by to mohlo být? Může to být např. Nedostatkem hydraulického oleje nebo nějakou netesnosti na potrubí?
pon úno 03, 2020 10:16 am

Ivan Hofman
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Spíš bych řekl že hydraulické čerpadlo je v háji, ohřeje se a zřídne olej a už to nemaka
pon úno 03, 2020 1:03 pm

Jermi

Příspěvek

A kolik může stát takové čerpadlo? Je ta oprava složitá?
pon úno 03, 2020 1:57 pm

Ivan Hofman
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Obrázek Obrázek
Strejda geogle bazos, já po skusenostech radsi nové
pon úno 03, 2020 7:05 pm

Hynek

Příspěvek

Je tady vlákno V3S. Toto vlákno zamykám a později smažu. Nezakládejte prosím duplicitní vlákna. Děkuji.
Odborové sdružení hasičů Praha - www.oshp.wz.cz
sob úno 08, 2020 11:18 am

Zamčeno

Zpět na „PRAGA“