Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Hynek, mc.cvok

Vy byste ho na mým místě prodali?

Za slušný prachy ano.
4
11%
Za symbolickou cenu.
3
8%
Za to, co jsem za tu dobu, co jsem nejezdil, zaplatil za povinné ručení, abych tomu zachoval SPZ.
1
3%
Za nic na světě!
13
36%
Neprodávat, ale nechat si to od někoho renovovat.
15
42%
 
Celkem hlasů: 36

Kychot
Příspěvky: 12
Registrován: pát led 05, 2007 2:38 am
Bydliště: Praha

Hurvajs

Příspěvek

Ahoj chlapci, nenapadlo mě, že na LIAZovské sajtně objevím taky pokec o Erenďácích. Jsem rád, že ještě existují taky takoví nadšenci, jak tady čtu. Ale jak tak čtu, tak taky zjiš?uju, že k vám píšu z tý "druhý strany", na kterou se tu povětšině jen nadává. Jo, jo, jsem zrovinka jeden z těch, co mají a nechtějí prodat...

Já jsem toho svýho Hurvínka (jak se v 50-tých letech autobusům RND říkalo) koupil někdy v roce 1985, bez sedaček, už přetypovanej na obytňák. Poctivě každý rok na technickou a během let párkrát na vodu a tak - pět kánojí na zahrádku na střechu, pár rodin a ještě občas nějaký děcka navíc dovnitř a jelo se (jednou dokonce asi 20 dětí - protože počet míst se mínil pro osoby nad 15 let, do té doby byly děti "na váhu" - tj. do tří tun živého masa...).

Jezdilo se vesele, parkovalo se ve městě na ulici a nebyl problém. Žralo to 13/100 a to mi už nikdo neuvěří, při optimální cestovní rychlosti 55km/h. Až do listopadu 1989. Ne že bych přivolával "zlaté rudé časy" - ani náhodou! Ale zvířata najednou jako by se utrhly ze řetězu. Já to nepochopím, za co se ti lidi mstili - asi za to, že ten autobus vyrobili v komunistický fabrice v padesátých letech??

Oa té doby to bylo skoro na denním pořádku - tedy cca 2x do měsíce - vymlácená světla, vymlácená okna, vykradený vnitřek. Znamenalo k němu každý den chodit a každé rozmlácené okno okamžitě zadělat, jinak z toho byl do druhého dne šrot.

A aby toho nebylo málo, tak zrovna pojiš?ovny zvedly povinný ručení asi na 6000 (teprve později zavedly slevy pro vozy staršího data výroby...) A já blbec platil, i když jsem ten rok s tím jel už jen jednou - 100km. Drahá cesta...

Odjel jsem s tím totiž na vesnici - na vlastní pozemek, který jsem tak zdědil - a skutečně to trvalo asi 2 roky, než se ta lůza nějak dostala i tam. Zrovna na velikonoční pondělí - jak se asi tak dobře "oslavuje" - vymlácená totálně všechna okna, vymlácené budíky, ve střepech na podlaze ještě rozbité flašky a to vše polité dvěma 10kg kýblema barvy, připravenými na nátěr. Zkázu dovršili nějaký "ekologové", kteří vyštípali všechny měděné kabely a trubičky do sběru. A to krátce před tím, než jsem se s tím chtěl vrátit zase do města a jít na technickou...

Může mi mít někdo za zlý, že mně už došly síly i nervy - o prachách nemluvě - a už jsem s tím na technickou nešel? Dalj jsem dohromady jen nejnutnější a půjčil to kamarádovi - umělcovi na různé happeningy. Nejezdím s tím, ale povinné ručení za to jako blbec platím, abych nepřišel o velký techničák a o SPZ. Jen ještě tak jednou za pár let mu dám cucnout z kanystříku nafty, natočím to a ujedu s tím pár metrů sem a tam, aby si neodvyknul jezdit...

Takže za tu dobu, co to stojí venku (už jsem sehnal místo v ohradě, hlídané vlčákem), za mnou přišlo pár lidí, abych to prodal - ale divíte se, že celý ty roky říkám, že ne? Ale ten poslední chlap, co tu byl, mě už napůl zlomil. Tlačí na mě jak buldozer.

Bude se mi po Hurvínkovi stýskat... věříte?

Já totiž nebyl z těch veteránistů, kteří musí mít každý čudlík origoš a pak to celý rok pucují ve stodole, aby s tím jednou za uherák vyjeli na nějaký sraz. Mě bavilo dokazovat, že prostě 50 let starý stroj dokáže pořád ještě brázdit silnice a odvádět těžkou práci - a to ještě ekologičtěji než všechny dnešní stroje. Nevěřivcům jsem to demonstroval tím, že jsem dýchal přímo z výfuku - ten komůrkový pomaloběžný systém měl totiž naprosto dokonalý spalování! Ten prostě v největším kopci ani nezakouřil - jen čistý CO2 a vodní pára...

Kychot

P.S.: Můžete mi poslat kontakt na toho chlápka, co to umí renovovat? Uvažuju ještě i o tom, že si to nechám od někoho udělat, když na to sám nemám čas a energii.
Motoricky je to celkem v pořádku, ale ta plechařina by už trošku potřebovala...

Obrázek

:idea: příspěvek porušoval pravidla upravil_Olda
sob led 06, 2007 7:13 pm

martin_100
pomocný admin
Příspěvky: 2809
Registrován: stř bře 01, 2006 3:05 pm
Bydliště: beercity

Příspěvek

Kychote vítam tě tu u nás na foru.
Doufam že se ti tu bude líbií a budou ti zodpovězeny všechny otázky.

To co čtu v tvém příspěvku mě utvrzuje v tom že některý lidin sou svině a nemaj k ničemu úctu.

Radím ti pouze jako fanda abys to neprodával pokud máš fiňáry na renovaci.
Erena na papírech je dneska docelůa nedostatkový zboží.
Dle toho jak to píšeš asi nebudeš jeden ze zde i jinde proklínaných "majitelů" veterána kiterý se i za 20 let pořád stejně rozpadá v kopřivách.

Takže pokud máš možnost to renovovat tak směle do toho.
Takový vozidlo si zaslouží život.

A když budeš mít štěstí tak si ta erena na se trochu může po renovaci přividělat.

Třeba "náš" er?ák už hrál v nějakých filmech a spostu korunek vydělal celorepublikovou reklamní akcí na cocacolu.
Tak si myslím že pokud budeš mít hezkou erenu a bude jen trochu profláklá na internetu tak máš možnosdt si po její renovaci něco málo přivydělat na její provoz :wink: :idea:

To? můj názor po několika puivech u compu :twisted:
ned led 07, 2007 1:35 am

Petr
Příspěvky: 1637
Registrován: sob srp 05, 2006 8:34 pm

Příspěvek

fakt jsou ty lidi svine.niceho si nevazi.
ned led 07, 2007 11:07 am

mc.cvok
Příspěvky: 2178
Registrován: úte říj 17, 2006 10:18 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

No,můj názor je neprodávat......ale.....Jestliže si jednou sám řekneš,já na to nemám,nedám to dohromady,nechci to dávat dohromady,je to něco jiného,to ale rozhodně ,soudě podle toho co tu píšeš není Tvůj případ. :lol: Je potom lepší najít nějakého fandu a prodat.Jenom by ses neměl nikým nechat přemluvit a tohle si rozhodnout sám.Bohužel,tahle rozhodnutí člověka potom často mrzí,ale nedají už se vrátit zpět. :cry: Takže,potom je otázka co s ním,že??Kolik je do toho člověk schopen investovat a tak dál...Já sám jsem koupil dvě,jsem zaměstnanec,ale ruce a chu? mám,takže co půjde udělám si sám,nechat si to udělat komplet je asi nedodažitelný.....teda pro mne :roll: Nevím,jestli jsem Ti pomohl s rozhodováním,alevždy jsou pro i proti.Jinak za tuhle chce její majitel 25000... :!: Obrázek Obrázek Obrázek To jen tak,ta cena se zdá dost natažená.Jinak já doufám,že se rozhodneš si ho nechat a časem se budeme potkávat někde na srazech. :lol:
ned led 07, 2007 11:30 am

Uživatelský avatar
Olda
Timy1123
Příspěvky: 5905
Registrován: stř bře 01, 2006 4:37 pm
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Já myslim že tady nejde vůbec o to jestli prodat nebo ne
ani není duležité kdo toho krasavce bude nakonec vlastnit
nejdůležitější je aby byl opravenej ,rekonstruovanej, naleštěnej
a v takovým stavu dál udržovanej a předváděnej kde to jde
aby bylo vidět jaký krásný stroje se dřív dělali
Konec konců ,když se to tak veme tak i tohle může bejt
braný jako naše kultůrní národní dědictví a to stojí za to udržovat
i pro další generace.

Věc jiná je zda máš dost finančních prostředků na provedení renovace
ale to je čistě tvoje věc a sám nejlépe víš zda jsi to schopen realizovat
a jestli není lepší tedy prodat s tím že někdo jiný tyto možnosti má.

každopádně a? tak ,nebo tak ,cílem by mělo být udělat vše pro
RN
ned led 07, 2007 2:01 pm

mc.cvok
Příspěvky: 2178
Registrován: úte říj 17, 2006 10:18 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

No,s tím se dá v celku souhlasit,ale já jsem to přece psal podobně.Navíc,nemyslím si,že se musí každý veterán restaurovat hned.Když mu dá suchou stodolu,může se do něj pustit třeba za deset let.......tak jsem to viděl já.
ned led 07, 2007 3:05 pm

Uživatelský avatar
Olda
Timy1123
Příspěvky: 5905
Registrován: stř bře 01, 2006 4:37 pm
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

mc.cvok píše:No,s tím se dá v celku souhlasit,ale já jsem to přece psal podobně.Navíc,nemyslím si,že se musí každý veterán restaurovat hned.Když mu dá suchou stodolu,může se do něj pustit třeba za deset let.......tak jsem to viděl já.
jj, já sem jen přidal svůj názor :lol:

kdo ví co bude za deset let ,když je možnost tak na co čekat
na to až ti tam někdo vleze a rozkrade ,rozbije a kdo ví co se může všecko stát :roll:
když to bude jako nový tak už to má svojí hodnotu a je předpoklad
že to vydrží

mít něco takovýho ve stodole a říkat si já to opravím ...tak za rok ...dva...
to je blbost
buď to chci a udělam všechno pro to aby se to zprovoznilo
nebo je to na nic....

tak jako platí auto musí jezdit
tak veterán musí bejt naleštěnej vyňuňanej krasavec a né rezavá pixla schovaná ve stodole
to ani není důstojný vůči takovýmu autí :wink:
ned led 07, 2007 4:04 pm

Petrus
Příspěvky: 9
Registrován: ned led 07, 2007 5:16 pm
Bydliště: Praha

Hurvínek

Příspěvek

Zdravím,ten chlápek :shock: na tu renovaci jsem já.Petrus
ned led 07, 2007 8:53 pm

JiříČapek
Příspěvky: 233
Registrován: ned kvě 28, 2006 6:48 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Máš nějaké ukázky svých renovací???
ned led 07, 2007 9:42 pm

mc.cvok
Příspěvky: 2178
Registrován: úte říj 17, 2006 10:18 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

Taky by mne to zajímalo :lol: :lol: I u mne by bylo co renovovat. :lol: :lol:
ned led 07, 2007 10:11 pm

Kychot
Příspěvky: 12
Registrován: pát led 05, 2007 2:38 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

mc.cvok píše:... Nevím,jestli jsem Ti pomohl s rozhodováním,alevždy jsou pro i proti.Jinak za tuhle chce její majitel 25000... :!: ...To jen tak,ta cena se zdá dost natažená.
Kdybych si za Hurvajse řekl taky 25000, tak se ta cena taky bude zdát dost natažená.

Na druhou stranu, když si spočítám jenom to, kolik jsem za ty poslední roky, co jsem s ním ani nejezdil a jen platil povinné ručení ve strachu, aby mi zůstal na papírech, tak se na těch 25000 dostanu celkem hravě taky... (Ty první roky žádné úlevy pro starší vozidla neexistovaly a tak to bylo nějakých 7000 ročně :cry: )

Takže takhle se to asi brát nedá, člověk to musí asi brát jako obě? nějakým vyšším ... čemu vlastně? Veteránským ideálům?

SPZ jsem tam nejdřív nechával, když jsem to měl ještě stát na veřejný komunikaci, což začátkem 90-tých let ještě šlo, a taky jsem si naivně myslel, že lidi auto s SPZ ničit nebudou, že snad i blbec pochopí, že to není ještě vrak, když to není odhlášený. Jenže pak jsem pochopil sám, že ten blbec jsem já, že to nikoho nezajímá, jestli to nějakou SPZ ještě má nebo ne. Tak jsem je pak raději sundal, aby mi je ještě nějakej dement neurval :evil:
pon led 08, 2007 2:49 am

martin_100
pomocný admin
Příspěvky: 2809
Registrován: stř bře 01, 2006 3:05 pm
Bydliště: beercity

Příspěvek

No nejni to jednoduchý. Lidi sou dobytek :roll:
pon led 08, 2007 8:01 pm

gretzky
Příspěvky: 125
Registrován: pát dub 06, 2007 10:52 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Tohodle chudáka potkalo něco podobnýho, snad bude někdy čas a love...
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Naposledy upravil(a) gretzky dne pon srp 06, 2007 6:42 pm, celkem upraveno 1 x.
pon srp 06, 2007 3:19 pm

Uživatelský avatar
papergeorge
Příspěvky: 633
Registrován: ned pro 17, 2006 8:00 pm
Bydliště: Liberec, vlastne uz Liverpool

Příspěvek

A co je tohle za variantu, že má dveře i vzadu na řidičově straně??? To vidím prvně... :shock:
pon srp 06, 2007 6:23 pm

gretzky
Příspěvky: 125
Registrován: pát dub 06, 2007 10:52 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

papergeorge píše:A co je tohle za variantu, že má dveře i vzadu na řidičově straně??? To vidím prvně... :shock:
Já to viděl taky prvně...
pon srp 06, 2007 6:40 pm

Odpovědět

Zpět na „PRAGA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti