Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Hynek, mc.cvok

Odpovědět
igor.milotice
Příspěvky: 5
Registrován: sob črc 21, 2012 9:03 pm
Bydliště: Milotice 348

Re: RN

Příspěvek

Zdravim, tak rn je konecne v suchu a nastal cas se vrhnout na opravu kabiny me RN CAS16. Nutne potrebuji alespon zdravou strechu. Staci plech. Mam ji totalne prorezlou. Potrebuji alespon strechu odrizlou ve sloupcich, nebo celou kabinu. Jinak stale shanim poklopy na nadrz na vodu a kohouty na cerpadlo.
Obrázek
Jeste jedna zajimavost, RN asi slouzila u MV. Pod vrstvou barvy jsem na cedulce pod svetlem, nasel citelnou B spz, kterou pouzivalo SNB.
stř zář 27, 2017 11:44 am

Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

Re: RN

Příspěvek

A je to skutečně B? Není to spíš zbytek D? To měla vozidla civilní obrany. Kamarád má takovou kačenu.
ned říj 01, 2017 5:04 pm

RNDRND
Příspěvky: 221
Registrován: úte úno 16, 2010 3:25 am
Bydliště: Praha

Re: RN

Příspěvek

Koukám že Tě elán vrhnout se na opravu rychle opustil :-)
https://www.sbazar.cz/igor.milotice/det ... i-cisterna
čtv říj 12, 2017 7:55 am

lukas1989
Příspěvky: 229
Registrován: stř črc 17, 2013 11:25 pm
Bydliště: Slovensko

Re: RN

Příspěvek

Len aby ten zatuhlý motor po rozobratí nevyzeral ako tento. Tiež bol odkrytý a pršalo naň.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
ned říj 15, 2017 3:07 pm

Uživatelský avatar
pt_55
Příspěvky: 268
Registrován: sob pro 27, 2008 1:14 pm
Bydliště: Cassovia
Kontaktovat uživatele:

Re: RN

Příspěvek

lukas1989: Nedávno som sem písal o jednej hasičskej RN ktorá stojí pri RS, nedávno keď som tadiaľ opať išiel všimol som si, že sú tam za stodolou ďalšie RN jedna alebo dve, tiež vraky, nevieš o nich niečo ?
úte říj 17, 2017 10:06 am

lukas1989
Příspěvky: 229
Registrován: stř črc 17, 2013 11:25 pm
Bydliště: Slovensko

Re: RN

Příspěvek

Poznám majiteľa osobne, bývam len 15km odtiaľ. Kedysi mi pomohol s niektorými náhradnými dielmi, ale asi tri roky som u neho nebol tak neviem čo je s tými autami. Ja mám jeden kompletný valník RN, jeden RND a vrak RN čo som priviezol naposledy na náhradné diely - fotky motora vraku o príspevok vyššie. Akurát po likvidácii karosérie, ktorá bola nezachrániteľná, sa ukázal podvozok ako veľmi zachovalý. Dokonca sa mi ho podarilo spojazdniť, tak som sa nad ním zatiaľ zľutoval a nerozobral ho. Motor v ňom pradie ako mačka a doslova prosí o druhú šancu.
Obrázek Obrázek Obrázek
stř říj 18, 2017 8:15 pm

Uživatelský avatar
pt_55
Příspěvky: 268
Registrován: sob pro 27, 2008 1:14 pm
Bydliště: Cassovia
Kontaktovat uživatele:

Re: RN

Příspěvek

A nevieš čo ma s tými autami v pláne? Ta hasičská je už skrútena ako vrtula, zrejme zhnila výdreva a pri presúvani sa zlomila lebo stojí na inom mieste ako pre pár rokmi. Škoda jej.
čtv říj 19, 2017 2:13 pm

lukas1989
Příspěvky: 229
Registrován: stř črc 17, 2013 11:25 pm
Bydliště: Slovensko

Re: RN

Příspěvek

To neviem. Tej hasičskej škoda nie je, viem v akom stave bola keď ju kúpil. Renovácia už nebola možná.
čtv říj 19, 2017 7:54 pm

Bubi
Příspěvky: 13
Registrován: stř kvě 22, 2013 9:32 am
Bydliště: Chrudim

Re: RN

Příspěvek

Ahoj všem. Mám na Vás prosbu. Nemáte někdo k prodeji brzdový buben? Na jednom se mi po opískování ukázaly praskliny. Nebo jste někdo nechával odlít nové, popřípadě zkušenosti se zavařováním bubnů? Díky za případnou pomoc. Můj e-mail je Ales110r@seznam.cz
pon bře 19, 2018 4:08 pm

RNDRND
Příspěvky: 221
Registrován: úte úno 16, 2010 3:25 am
Bydliště: Praha

Re: RN

Příspěvek

Vím o jedné RND bez motoru k mání :-), viz čas 1,28 min
https://www.youtube.com/watch?v=ApyX1vfSCaU
pon dub 02, 2018 12:25 pm

Bubi
Příspěvky: 13
Registrován: stř kvě 22, 2013 9:32 am
Bydliště: Chrudim

Re: RN

Příspěvek

Takové škody. Zajímalo by mě jak je tam dlouho.
stř dub 04, 2018 7:31 pm

RNDRND
Příspěvky: 221
Registrován: úte úno 16, 2010 3:25 am
Bydliště: Praha

Re: RN

Příspěvek

Vzhledem k tomu, že tam byla ukončena těžba v roce 1970, tak ji tam mohli v tomto roce šoupnout jako ojeté bezcenné auto na manipulaci v lomu. Ten rozklad by tomu mohl odpovídat.
stř dub 04, 2018 11:11 pm

joezhole
Příspěvky: 26
Registrován: sob led 02, 2016 8:21 pm
Bydliště: Dobrejovice 17

Vikend s RND

Příspěvek

Pratele,
prvni majovy vikend 2018 probehl ve znameni RND radovanek.
Nejprve traktoriada Liben-Liber.
Obrázek

Pak nejake to drevo na zimu ke svagrovi.
Obrázek Obrázek

A pak veselost na rej Carodejnic 30.4.2018 odpoledne.
Obrázek Obrázek Obrázek

Tak at vam to take pekne vrci a jezdi.
J.
Zeleny konvoj cerne hruzy.
stř kvě 02, 2018 3:06 pm

lukas1989
Příspěvky: 229
Registrován: stř črc 17, 2013 11:25 pm
Bydliště: Slovensko

Re: RN

Příspěvek

Ahoj všetkým... mám dotaz na niekoho kto už robil GO šesťvalca RN. Dávam dokopy už tretí, ale nikdy som neriešil prechod z oleja M6A na M6AD. Ten prvý šlape na M6A, a druhý už predtým fungoval na M6AD, po rozborke bol čistý ako nový, a tak nebol problém.

Teraz dávam dokopy ďalší, evidentne staršej série. Je poznať že GO podstúpil už viackrát, brúsená bola kľuka, valce dokonca nadmieru, kľuková skriňa má privarený zadný koniec, ktorý sa kedysi z neznámych príčin odlomil od zbytku motora aj s prevodovkou (Je to v mieste prasknutia zvarené a navyše sú tam celkom kvalitne a elegantne privarené výztuhy, je evidentné že to nerobil žiadny strejdo doma na kolene ale odborná dielňa, tento motor po tej oprave šlapal dlho a je v poriadku...)

...no ale prejdime k veci. Mám to rozobraté, všetky diely spodku po potrebných opravách, a rád by som vyčistil olejové kanály v kľukovej skrini. Dá sa to urobiť nejak chemicky aby som nemusel vyberať zátky ukončení tých kanálov? Ono som to aj skúšal ale nejak sa im nechce von. Keď nazriem do kanálikov cez otvor po výstupe na tlakomer alebo po vybratí olejového čističa, tak nevyzerajú byť zanesené karbónom, ani vnútorné steny kľukovej skrine neboli. Karbonová vrstva bola len miestami na kľukovom a hlavne vačkovom hriadeli (tie zrejme pri GO pred mnoho rokmi nik riadne neočistil). Ako teda s tými kanálikmi? V kľukovke sú dokonale prístupné keď je vymontovaná tak to nebude problém, ale kľuková skriňa... Nechcem ten motor znehodnocovať tým M6A "lepidlom", ale zas ani po..ať olejom s detergentom, predsa klzné ložiská sú v poriadku, a tie čo neboli sú dokonca nové.
čtv črc 26, 2018 11:09 am

Vejr
Příspěvky: 286
Registrován: ned říj 24, 2010 11:06 pm
Bydliště: Kladno

Re: RN

Příspěvek

když máš kliku venku tak velkej kotel, vyvařit v sodě bikarboně, kanálky prošťourat drátem pro sichr. Tak jsme čistili motory na dráze za mého mládí. Dneska už je asi dostupná nějaká chemie. Zátky nahřej plamemem, povolej, zpátky se dávali na hermetik. A když se přecházelo za provozu tak se udělali 2-3 výměny oleje rychle za sebou, třeba po týdnu a nikdy se nic nezadřelo. Proplachovej olej se za komančů blbě sháněl.
čtv črc 26, 2018 8:13 pm

Odpovědět

Zpět na „PRAGA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host