Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Hynek, mc.cvok

Odpovědět
Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Já nic v depozitu nemám jelikož pojištění mám levné a nevyplatí se mi ta anabáze s technickou na vytáhnutí papírů z depozitu. Dříve jsem měl jedno auto v depozitu a prodal jsem ho přes depozit takže to byla satrost dalšího majitele. Ten to má již asi tři roky uložené a hlavu si z toho nedělá, v zákoně není žádný postih za překročení roční a následně půlroční úložní doby.
Ten doklad o likvidaci je skutečně jen na osobáky a pokud si majitel auto chce nechat na díly, veterána, psí boudu, kurník a další využití tak registrační místo to musí akceptovat a doklad nežádá. Jen se podepíše prohlášení o tom že auto nebude stát na veřejné komunikaci. Pokud úřad tvrdí něco jiného tak postupuje protizákoně. Mám v tom odhlašování zkušenosti.
Volvo FL 614.
sob bře 10, 2012 8:26 pm

bazilisak
Příspěvky: 2454
Registrován: čtv úno 14, 2008 8:45 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

A víš co se stane , když lhůtu v depozitu překročíš ? Za každý půlrok zaplatíš 50 kč . A dostaneš na to doklad !!!!

A myslím, že sám víš , že co město , to úřad a to výklad zákona a to jiné podmínky ......... A kdo půjde hurá dělat si problémy ? Málo kdo ........
sob bře 10, 2012 9:11 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Ano to vím a sám jsem musel přihlásit dovezené auto v Praze, protože na Praze východ seděla žába na prameni :twisted: a zákon nezákon nic jí nezajímalo. Tak jsem se zařídil po svém a pak zašel na ten úřad a dal jim školení ze zákona. Jejich odpověď byla že zákon je nezajímá a že mají své instrukce ze školení :shock: , takže podle nich je školení nad zákonem :evil:, Naštěstí v Praze jeli dle zákona a absolutně bez problému a se stejnýma dokladama od dovozu jako předtím na Praze východ.
Volvo FL 614.
sob bře 10, 2012 9:38 pm

Lukáš Erenista Paál

Příspěvek

U nás to dakedy tiež bolo s tým čestným prehlásením, bohužiaľ už to nefunguje čestné prehlásenie je zrušené...auto nepoužívaš, tak ho musíš zošrotovať bez výnimky osobák alebo náklaďák alebo veterán na riadnych číslach. Východisko neexistuje. Táto novela vyšla v r. 2010. A nechcite si predstaviť tých, ktorí auto nejak zlikvidovali a nevyhlásili ho...tak tí sa teraz majú no nechcel by som byť v ich koži. Inak pre zaujímavosť spomeniem že pri vstupe do EÚ v r. 2004 sa na Slovensku museli staré čísla meniť za nové, teda myslím ŠPZ typu BAA-25-38, taktiež LC-23-49(uvedené ako príklad), na náklaďákoch tie žlté...kto tieto ŠPZ nevymenil za nové "euročísla" tak takéto auto bolo automaticky vyradené z evidencie vozidiel nenávratne, a u vás v ČR tie staré značky platia dodnes. Inak nevedel som že v ČR sa tiež platí mýto aj na cestách 1. triedy ako u nás, len ako kde sa to definuje...tu je cesta 1.triedy obyčajná cesta s jedným pruhom pre jeden smer jazdy a častokrát veľmi zničená...
sob bře 10, 2012 11:01 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Mýto na silnici 1 třídy se u nás platí jen na pár úsecích a těch je jako šafránu. Nejvíce snad na Severní Moravě. Jinak se to vztahuje na rychlostní komunikace, ale to se dá objet. Díky tomu že zvolili metodu mikrovlnného mýta tak to rozšíření na silnice 1 třídy je nereálné. Je to díky mýtným branám tak drahé že že výběr mýta by byl neekonomickej a to Eu ve své směrnici nepovoluje.
Proto i u satelitního mýta je problém jej zavést na silnice nižších tříd, jde o minitorování a dozor je taky neekonomický. Ještě že jsou nastavené tyto parametry z Eu, jinak by ho snad zavedli i na polích.
To že u nás nechali v platnosti všechny staré doklady včetně značek je bezvadný a tím se zachovalo hodně starých aut s doklady. Na Slovensku byli papežtější než Papež, žádná směrnice Eu to nenařizovala.
Volvo FL 614.
ned bře 11, 2012 10:09 am

Lukáš Erenista Paál

Příspěvek

K tomu mýtu...na SK je spoplatnená väščina ciest 1.triedy teda skoro všetky, je to kontrolované mýtnymi bránami, a policajtmi, ktorí kdekoľvek zastrčení aj na poľnej ceste pri hlavnej čakajú kedy sa okolo nich preženie náklaďák s vypnutou alebo zle nastavenou OBU jednotkou a už je problém. Dá sas to ozaj len veľmi ťažko obísť a niekde sa to vôbec nedá.
ned bře 11, 2012 10:15 am

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Právě tím škodí rozvoji podnikání a třeba já kvůli tomu zrušil tenkrát nákup zařízení na Slovensku a dal přednost Německu. Nyní pojedu s osobákem na Slovensko do Dolního Kubína a to se naštěstí dá zvládnout bez dálniční známky, ale s vlekem bych tam opravdu nechtěl jet kvůli blbýmu nařízení platit mýto u soupravy nad 3,5 tuny. To nemá ve světě obdoby.
Volvo FL 614.
ned bře 11, 2012 10:59 pm

jan rnd
Příspěvky: 6
Registrován: ned led 29, 2012 10:23 am
Bydliště: jelemnickeho 52

Příspěvek

Prosim vas mozte mi poradit kde by som zohnal gumi medzi dnukajsim a vonkajsim blatnikom alebo nejaku repliku. Vopred dakujem
pon dub 23, 2012 3:45 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Příspěvek

Na rok 2017 sa chysta zaujmava akcia,tak ak by mal niekto zaujem,pisite :D

viewtopic.php?p=669979#669979
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
úte říj 25, 2016 11:44 pm

Odpovědět

Zpět na „PRAGA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host