Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Hynek, mc.cvok

Odpovědět
kuba_THX
Příspěvky: 348
Registrován: ned črc 17, 2011 7:03 pm

Uzávěrka přední nápravy, odklon kola

Příspěvek

Máte někdo zkušenosti s výrobou uzávěrky přední nápravy? Čeká mě to asi za týden tak abych věděl na co si dát pozor... :?:

A ještě jedna věc, dá se pomocí svyslích čepů u V3S štelovat udklon kola? Nadměrně se mi sjíždí pravé kolo z venku... :roll:
pát srp 19, 2011 9:04 am

oldjan
Příspěvky: 820
Registrován: pon bře 24, 2008 9:03 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Vlákno o přední uzávěrce už tady je a odklon se seřizovat nedá. Je daný a když je mimo toleranci, tak to je na výměnu nápravy. Pokud je odklon v pořádku, zkontrolovat ostatní věci, ložiska otoč.čepu, páky řízení a sbíhavost.
když už něco děláš, tak to dělej pořádně
pát srp 19, 2011 9:33 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Osobně bych koupil z vojenského výprodeje novou nápravu a vůbec bych se nerápil nějakou vymlácenou starou nápravou. Je to nejrychlejší oprava. Uzávěrka by teoreticky šla použít ze zadního diferáku, ale polosy a klouby to nevydrží.
Třeba IFA W50 má asi čtyřikrát dimenzovanější nápravu než PV3S a taky občas trpí křížové klouby na poloose díky uzávěrce a jejím nezodpovědným používáním.
Volvo FL 614.
pát srp 19, 2011 11:05 pm

kuba_THX
Příspěvky: 348
Registrován: ned črc 17, 2011 7:03 pm

Příspěvek

Mě jde o tu uzávěrku v terénu kdy zaprší a doslova se kloužeš po blátě... Nejsem blázen abych ji zápínal na suchym a relativně přilnavym povrchu i z toho důvodu, že se přední péra kroutěj jak žvejkačky... :D Ale jsou prostě chvíle, kdy by ti uzavření přední nápravy trochu pomohlo :) A když už jsem udělal zadní uzávěrku na vzduch tak jsem chtěl mit i toto jako perličku no...

Ale upřímě... ten kříž už sem jednou dělal a bylo to když sem na zpátečku vzal s přednim náhonem vrtnou tyč...ještě kevšemu sem jí táhl v rejdu, což byla chyba... Z toho se pak člověk poučí... no a od tý doby mam vlastně i ten odklon kola dost větší a jde to znát i pouhym okem... Jinak o poloosu bych se nebál..
čtv srp 25, 2011 12:44 am

Petr Matula
Příspěvky: 63
Registrován: pon zář 22, 2008 11:01 pm

Příspěvek

ned kvě 13, 2012 2:04 pm

Odpovědět

Zpět na „PRAGA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti