Nabídky i poptávky volných pracovních míst. POUZE INZERÁTY, NIKOLIV DISKUZE.

Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-, Pavel Bíteš, david, mili

Odpovědět
sutikla
Příspěvky: 10
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:25 pm
Bydliště: Karlovy vary

Práce v německu

Příspěvek

Čau chlapi.Denně jsem na tomhle foru,taky na Kamionaci.com atd,abych alespoň co nejvíce pochytil a zorientoval se.Mám 8 let papíry,ale praxe žádná.Párkrát jsem jezdil tady u kámoše na sklápečce osmikole a mixu na betonárce.Poslední dobou vážně uvažuju,že bych šel do Německa,Rakouska,Švýcarska.Německy se domluvím dobře.Proč tohle vše píšu?Jak jsem psal,jsem denně na netu,snažím se alespoň teoreticky co nejvíce proniknout do systému atd.Jak jsem právě děnně na netu,našel jsem si samozřejmě pár odkazů na německy firmy a nedalo mě to a pár z nich jsem poslal meil s dotazem na práci.Nečekal jsem zázraky s nabídkami,ale odpověděla zhruba třetina,že mám se dostavit k pohovoru atd.Na jiné (asi čtyři pět )jsem zkusmo zavolal a také dvě mě zdělily,at dojedu probrat detaily.Zkusmo jsem řekl,že nejsem rodilý něměc a že německy mluvím na cca 20-30 % a obě dvě mě řekly,že jim stačí,to jak mluvím s nimi ted v telefonu a žě mám přijet.Ted můj problém-praxe,jak jsem psal.Já jim tvrdím,že mám praxi 8 let,to mám v řidičáku a jinak by to asi nezjištovaly.Co by jste mě poradily,pokud se vůbec může něco poradit?Přemýšlel jsem,že bych na měsíc dva nastoupil u nějaké české firmy,můžu jezdit s kámošem,který jezdí u nás,sice zadarmo,ale to mě nevadí,peníze na život mám.Jen,abych to dostal do ruky.Také mám jiného kámoše,je již rok v důchodu,ale čipera a přemýšlel jsem,že by měsíc jezdil se mnou v německu.Platil bych ho ze svého,prostě by nasedl někde za rohem u firmy,až bych vyjížděl a celý týden my jsme jezdiyl s polu a po víkendu doma zase to samé??Je to blbý nápad,nebo ne..Zatím nechci u firem vypadat jako blbec a dělat si ostudu(co když je třeba za půl roku budu potřebovat,budu mít už trochu praxi a aby mě neřekly,předtím jste se nezachoval fér a takový nebereme)zatím jim tedy říkám(nebo spíše píšu ),že mám ještě jiné nabídky a že se případně ozvu.Mohl bych také sehnat práci na dvojce,s tím že bych sehnal někoho s praxí,pak by to asi také šlo?Sehnat někoho k sobě není problém,vše je na zvážení a mám s toho hlavu pěkně velkou.Můžu jít tady u nás u hranic do fabriky,ale klasika 1000-1200 euro a to nejdu.Prostě budu rádza vaše názory,pokud vůbec se dá něco jiného vymyslet,než co jsem zatím vykoumal já.I když i ty moje návrhy jsou asi blbost..Prostě nevím..Díky za vaše vyjádření.
ned bře 01, 2015 9:22 pm

Darkstory
Příspěvky: 8
Registrován: pát lis 07, 2014 7:18 pm
Bydliště: Karlovarský,Středočeský kraj,Praha

Příspěvek

Nazdárek,
pokud bys chtěl jít jezdit ven tak se mrkni na BTS spedition,jezdí se ve dvojce tak by sis praxi udělal.Ted´ třeba vzali kluka co si dodělal éčko.
Zrovna hledají další řidiče. Mrkni se na : http://www.profesia.cz/prace/bts-spedit ... h/O1795591
ned bře 01, 2015 11:02 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Pokud mluvis nemecky,je to skvele.Zaklad uspechu.Bydlis nekde na zapade predpokladam.Na tvem miste bych asi zkusil nejaky kipper,sklopku,nekde za carou,tam moc nemusis komunikovat a aspon si to ,,osahas,,.Neco pojezdis ,zjistis o cem to je a pak jdes dal.Nastupovat na nejaky DHL treba,nocni,wechcelbrucke,milion nakladek a couvani denne je asi ze startu trochu moc,ale jak s citis muzes-Tak bych to resil asi ja,na tvem miste.
Neřeším...
pon bře 02, 2015 7:04 am

moucka163
Příspěvky: 204
Registrován: úte kvě 14, 2013 12:54 pm
Bydliště: k.vary

Příspěvek

sutikla-moc tomu nerozumím,jak budeš jezdit s kámošem zadarmo? Jako na černo,bez smlouvy? To ti kámoš svěří naloženej kamion? A když náhodou nabouráš,tak co? Pojišťovně se to bude určitě líbit. Nemluvě o tom,že se to z tachografu (karty) pozná. To samý platí o verzi že s tebou bude jezdit důchodce v německu.
pon bře 02, 2015 11:41 am

Sails
Příspěvky: 267
Registrován: sob lis 27, 2010 11:43 pm

Příspěvek

Přijde mi to celý jako kravina, spíš jdi jezdit někde u nás ať máš nějakou praxi. Takhle přijdeš na pohovor a pak půjdete na zkušební jízdu a budeš v prdeli, ale ''jezdíš 8let''. Jen můj názor.
pon bře 02, 2015 12:46 pm

Myška
Příspěvky: 222
Registrován: úte led 01, 2008 5:07 pm

?

Příspěvek

No tak tvrdit o sobě, že mám 8 let praxi a nic neumím, to na Tobě pozná každej že nezacouveš na rampu. Nemysli si že za 2 měsíce tu praxi získáš, rozměry - že se naučíš couvat. Minimálně rok jezdit ve dvojce, ale Němcum bych určitě netlačila do hlavy 8 let praxe :shock: . Tak když se vybouráš nebo ťukneš auto - neplatíš nic, není tam ani pojistka "na blbost", je to riziko firmy jaký řidiče si přijmou. Myslím že máš velký oči, chceš rovnou vydělávat 2000 e netto, přitom nic neumíš - přeskočils jeden level - jeden schod ne? To jako bych chtěla po štěněti, aby hlídal dům a poslouchal na slovo ... A ze zkušenosti u Německých firem vím, že se jim nelíbí, když se mnou kdokoliv jezdil a seděl v lkw, protože kdyby náhodou byla autonehoda, firma by pasažéra odskákala. Dělat něco na černo, jakože kamoš řidič nasedne za rohem do lkw aby to firma nevěděla je taky špatně, vždy Tě někde potká kolega z firmy a nemusí pasažéra pustit do ruznych firem na nakl. a vykládku. A řeknu Vám - dostat na firmě do dvojky přiděleného řidiče, co má údajně 8 let praxi a neumí nic moc, tak se pos..ru strachy na místě spolujezdce :D Omlouvám se za tak negativní názor, ale žila jsem mnoho let na západě a vím, jak kapitalistické firmy myslí a tlačí hodně na bezpečnost práce celkově. A ostudy kopec, co jsem zažila v mé bývalé práci v Německu, kdy se mě sami Němci ptali - proč ti Češi pořád dělají hajzloviny a vymýšlí pi ... viny a jsou tak falešní?" jsem jim nedokázala odpovědět a styděla se za to, že jsem češka....
pon bře 02, 2015 5:14 pm

Giggsy
Příspěvky: 154
Registrován: ned pro 23, 2012 8:56 pm
Bydliště: Ostrava

RE

Příspěvek

Přesně jak píše Jozin sklopka za hranicu čeho se bát,když tak jen dostaneš výpověď jak nejde o život jde o hovno.
Když mi bylo pět, maminka mi řekla, že klíčem k životu je štěstí. Když jsem přišel do školy, zeptali se mě, co chci být, až vyrostu. Napsal jsem "šťastný". Řekli mi, že nerozumím zadání. Já jim řekl, že oni nerozumí životu.
pon bře 02, 2015 8:00 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

on nema praxi 8 let ale ridicak takou dobu jsem pochopil.Ael bych nekam na stavbu pojezdit byt nim a dal se uvidi.
Neřeším...
pon bře 02, 2015 8:05 pm

TTNandy
Příspěvky: 880
Registrován: stř lis 09, 2011 8:39 pm
Bydliště: Dubí

Příspěvek

Nevymejšlej ptákoviny,šoféři nejsou,najdi si nějaký český vnitro,alespon rok pojezdi a snaž se co nejvíc naučit.Nestid se optat,nechat si vysvětlit.Když bude čas a prostor tak trénuj,i kdybys měl na stavbě nebo parkovišti couvat mezi dva starý sudy či plechovky od piva.Pokud nejsi pako,a už něco jsi pojezdil jak řikáš,do roka si mužeš troufnout v pohodě.Spolíhej jen na sebe,ne na to že budeš mít cizí mozek sebou v kabině. :D
TTN
sob bře 14, 2015 6:14 am

malickej
Příspěvky: 19
Registrován: čtv pro 15, 2011 12:29 am
Bydliště: Rychnovsko

Příspěvek

no nevim radej ti tady rok praxe tady na vnitru a blablabla. Blbost. Jestli se domluvis nemecky, tak jdi do nemecka (rakouska ,svycarska) Ale nelzi jim o ty praxi. Kdyz si pridas treba pulrok, tak asi no problem, ale urcite jim nerikej osm let. I kdyz znam i takovy kousky co takovou praxi maji a ridit stejne neumi. Kdyz pujdes delat nekam do cech tak mas dost velkou sanci ze za ten rok vnitra by ti tu dopravu tak znechutili ze se na to radsi vyseres :-)
sob bře 21, 2015 2:41 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Svajc je idealni myslim,kdyz uz tak uz.Sprechtit plynule a mit o dvacet let min,sem tam davno.
Neřeším...
sob bře 21, 2015 7:38 am

Odpovědět

Zpět na „Volná místa“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů