Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: Olda, -Ondra-, martin_100

Odpovědět
Hejvl
Příspěvky: 29
Registrován: pon zář 02, 2013 4:14 pm
Bydliště: Domažlice

Šidilidi, vyčůránci,překupníčci a jim podobní

Příspěvek

Mě už překvapuje, jak jsou všichni vyčůraní, jak se ženou za vidinou milionů, jak spedice nutí jezdit svý dopravce za 22 Kč/km. Disečerům dávají 20 000 hrubého atd. Všichni se hádají o centy, ale všichni chtějí vydělávat miliony. Zaměstnanec je pro ně jen "spotřební díl".

Klidně se podělte o svoje zkušenosti s vyčůránky atd, ale je mi jasný, že tady na foru je toho hodně. Přikládám jeden, který sem našel na bazoši:

https://prace.bazos.cz/inzerat/95993438 ... pecery.php

Celý text inzerátu:

"Dobrý den příjmem Dispečera/ku. Jsme firma a u nás to funguje tak že přijímáme Dispečery kteří si udělají vlastní živnost a vezmou si na živnost raal trans nebo programy se kterými jsou spokojeni a které využívají, berou práci od vlastních firem ne z raalu apod... A nase společnost na ně fakturuje vy jako vlastní Dispečer fakturujete na vás a dopravce který vezme přepravu od vás tak fakturuje na vás.

Viz příklad : vezmete přepravu od firmy AAA za 5 000 Kč naše firma vyfakturuje na firmu AAA na 5000 Kč vy tuto přepravu prodáte na některém programu za 3 000 Kč firmě například BBB a firma BBB vam tuto částku vyfakturuje a vy naší společnosti vyfakturujete částku 4 000 Kč protože naším Dispečerum/kam dáváme 50 % ze zisku splatnost je vždy o domluve, přeprav za den můžete udělat 1 a více vše je na vás kolik si chcete za ten den vydělat."

Pánové si asi myslí, že najdou vola, který přinese zakázky, protá je na Raalu dopravci, 50% zisku dá překupníčkovi a ze zbytku si z toho bude muset platit zdravotní a sociální. A vychcánek/překupníček si myslí, že mu někdo tohle půjde dělat a on si jen bude fakturovat a hrabat se v milionech. Kam ten svět spěje.
stř lis 28, 2018 11:44 pm

tonyy
Příspěvky: 318
Registrován: pon dub 26, 2010 6:42 pm
Bydliště: jizni morava

Re: Šidilidi, vyčůránci,překupníčci a jim podobní

Příspěvek

uz jsem to tu daval:

viewtopic.php?f=78&t=18904
ridic profesional osvč
iveco eurocargo 75e15 -
daf lf 45
man 8.163
iveco eurocargo

daf xf euro6 510 - navěs + vlek panav 25.25m - bývavalo
čtv lis 29, 2018 2:13 pm

DriverBrno
Příspěvky: 785
Registrován: sob lis 21, 2015 6:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Šidilidi, vyčůránci,překupníčci a jim podobní

Příspěvek

no dobře, ale tak to funguje i v jiných oborech kde se něco překupuje, např realitní bisnis,ale i v strojírenství, stavebnictví (subdodávka pro subdodavatele). Ale aby jeden ošidil druhého, tak na to musí být dva, jeden co šidí a druhý co se nechá ošidit). Vím, že kola se musí točit, ale musím si udělat takový bisnis plán, kde počítám s tím, že nebudu mít 100 procentní vytíženost, akolik ustojím 70-80-90 proc ? Toť otázka. Bylo již řečeno několikrát, než vzít mrdku cenu raději stojím, stejně si nepomůžu, páč pak budu jezdit mrdky každý den a vychcánci budou nabírat další telefonisty apod. O tom je celý ten bisnis a pokud na to nemáš koule tak do toho nelez.
čtv lis 29, 2018 7:10 pm

Sails
Příspěvky: 259
Registrován: ned lis 28, 2010 12:43 am

Re: Šidilidi, vyčůránci,překupníčci a jim podobní

Příspěvek

A že to pořád řešíte, doprava se už nikdy nezvedne, vždycky se najde blb dispečer, řidič, kterej ukáže že to jde jinak a za míň. Pak se toho chytne majitel a už se dějou čáry. Podnikat v dopravě je podle mě dneska úplně blbost, pokud nemáš práci v kolečku, nikdy to moc dobře nevydělá.
čtv pro 06, 2018 7:22 pm

DriverBrno
Příspěvky: 785
Registrován: sob lis 21, 2015 6:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Šidilidi, vyčůránci,překupníčci a jim podobní

Příspěvek

obecně podnikat je blbost v čemkoliv v této době - to už pochopili všici co vlezli do politiky, nebo nějaké teplé místečko náměstka v polostátní firmě nebo sedět v dozorčí radě- to je podnikání vyššího levelu,a po staru to už dělají jen zoufalci-jako třeba já :)
čtv pro 06, 2018 8:26 pm

153
Příspěvky: 17
Registrován: stř led 24, 2018 2:42 pm

Re: Šidilidi, vyčůránci,překupníčci a jim podobní

Příspěvek

Pokud chceš podnikat v tom vyšším levelu, tak založ akciovou společnost, jako jediný akcionář a rázem se můžeš stát předsedou představenstva a třeba Tvoje žena může být předsedkyní dozorčí rady. A hned to budeš dělat po novu a ne jak nějaký zoufalec. A pokud přijedeš do nějakého skladu a řekneš, že nejsi obyčejný řidič, ale předseda představenstva a.s., budeš mít právo přednostní nakládky (vykládky).
Ale do politiky nelez, mohli by na Tebe vytáhnout něco třeba deset let starého a jseš odepsaný a skončíš třeba jako řidič náklaďáku. Třeba jsi kdysi otrhal švestku u silnice, která nebyla Tvoje nebo jsi provedl něco jiného. Každý máme těch škraloupů za sebou spoustu..... :D
pát pro 07, 2018 12:54 pm

DriverBrno
Příspěvky: 785
Registrován: sob lis 21, 2015 6:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Šidilidi, vyčůránci,překupníčci a jim podobní

Příspěvek

153: .. mohli by na Tebe vytáhnout něco třeba deset let starého a jseš odepsaný a skončíš

To už taky úplně neplatí. Naopak. Musíš být mega svině a pak se tam udržíš a vzrostou ti preference. Pokud se někdo z tvých vzepře -pošleš ho na prázdniny, třeba na Krym. Z každého skandálu musíš vytěžit, lidi mají rádi záporné hrdiny.
pát pro 07, 2018 6:06 pm

153
Příspěvky: 17
Registrován: stř led 24, 2018 2:42 pm

Re: Šidilidi, vyčůránci,překupníčci a jim podobní

Příspěvek

Mega svině určitě nejsi, tak by Ti ty preference moc nerostly. Spíš si myslím, že by Tě utáhli na těch švestkách nebo na nějaké jiné hovadině. Ty malé věci jsou nejhorší, protože si je většinou už nepamatuješ a je tam moment překvapení, když to na Tebe vytáhnou. Ty velké věci máš pořád v paměti. Politiku rozhodně neee.
Spíš uvažuj nad tím předsedou představenstva a.s., to je takové jednodušší a poměrně lehce splnitelné. A nejsi závislý na voličích, jen sám na sobě. A představ si jak rozdáváš vizitky s tou funkcí..... Prestižně to je něco jiného než nějaký jednatel s.r.o.. Navíc v politice bys musel čekat minimálně do podzimu příštího roku, až budou nějaké volby a akciovku můžeš mít někdy po novém roce zařízenou. A ještě jeden klad, ten nejdůležitější, už v příštím roce můžeš vyplácet sám sobě dividendy. A ještě něco, kdyby se Ti nedařilo, můžeš skončit a dostaneš zlatý padák, třeba i několik milionů.
pát pro 07, 2018 8:24 pm

Odpovědět

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host