Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-

Uživatelský avatar
Petr.75
Příspěvky: 822
Registrován: ned črc 09, 2006 2:23 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

mirasa píše:
Petr.75 píše: Kolego dovolim si nesouhlasit.Stau Ti do vykonu normalne zapocitaji ale nezapocitaji Ti to do jizdy...!
Tož dovolím si souhlasit :lol: stau(zácpa,dopravní,aby mě někdo nechytl za slovo)Ale opravdu zaleží na policajtovi nebo BAGounovi,pokud ho budeš štvát už jen proro,že jsi čech,tak to máš v jízdě a ani nemrkneš,že???
Aby bylo jasne cemu rikame "stau"... :lol: Obrázek
sob led 27, 2007 1:00 pm

guga

Příspěvek

No Němci jsou STAUMACHŘI :lol:
sob led 27, 2007 4:29 pm

v8lado
Satan s bradkou
Příspěvky: 459
Registrován: ned čer 18, 2006 12:57 am

Příspěvek

Ja teda tomu aetru moc"nerozumim",tento tyden jsem naflakal od pondelka od obeda do dneska do obeda neco kolem 5tis km,ale podle me je naky nastavovani o cukani ve stau kravina,to tam muzes napsat,kdyz by jsi precukal 4,5h jizdy.Vzdyt vem si,ze dneska stravis ve stau klidne 5 ivic hodin.Od nas z firmy stali kluci tento tyden na varsky.odstali 4h,pak popojeli na P a dostali 5h.Pak je chytli v nemecku a 270e!e.Nebylo to za prerusenou pauzu,ale ze pretazenej vykon!!!!
sob led 27, 2007 7:47 pm

Uživatelský avatar
Petr.75
Příspěvky: 822
Registrován: ned črc 09, 2006 2:23 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

v8lado píše:Ja teda tomu aetru moc"nerozumim",tento tyden jsem naflakal od pondelka od obeda do dneska do obeda neco kolem 5tis km,ale podle me je naky nastavovani o cukani ve stau kravina,to tam muzes napsat,kdyz by jsi precukal 4,5h jizdy.Vzdyt vem si,ze dneska stravis ve stau klidne 5 ivic hodin.Od nas z firmy stali kluci tento tyden na varsky.odstali 4h,pak popojeli na P a dostali 5h.Pak je chytli v nemecku a 270e!e.Nebylo to za prerusenou pauzu,ale ze pretazenej vykon!!!!
To je prave to co rikam,do vykonu se Ti to normalne pocita a jako pauzu Ti to podle meho nikdy nikdo neuzna.A hlavne i kdyby jsi nekde odskakal treba celou devitku tak dva vykony v jednom dni by jsi nemel zacit,takze i tak smula...!Pokud se pletu tak me opravte.
sob led 27, 2007 10:38 pm

v8lado
Satan s bradkou
Příspěvky: 459
Registrován: ned čer 18, 2006 12:57 am

Příspěvek

Ono se toho strasne namluvi.A prijde mi ze v posledni dobe si to ridici hrozne zprisnujou.Napriklad kde kdo ti rekne ze desitku nesmis jet v pondeli,v patek,dva dny po sobe a buh vi co jeste.To samy pauzy kazdej vymejsli trinactky,patnactky.......kdyz jsou po desitce tak to se kolikrat divim,ze vubec druhej den vyjede,jak otom vypravi.
ned led 28, 2007 1:37 am

chicony_david
Příspěvky: 24
Registrován: čtv črc 06, 2006 1:46 pm
Bydliště: Sázava, Zahradní 259

AETR

Příspěvek

ono můžeš začít dva výkony v jednom dni ale musíš mezi nimi mít hotovou pauzu 11 hodin nebo ne?? sem ted cetl aetr a tam to tak píšou
sob úno 24, 2007 1:29 pm

Uživatelský avatar
kenry
Příspěvky: 296
Registrován: úte pro 05, 2006 11:47 am
Bydliště: Praha 9

Re: AETR

Příspěvek

chicony_david píše:ono můžeš začít dva výkony v jednom dni ale musíš mezi nimi mít hotovou pauzu 11 hodin nebo ne?? sem ted cetl aetr a tam to tak píšou

Vícemeně z praxe s německýma policajtama... :když budeš mít v 15hod. 10 hodin jizdy a po té 11 hodin pauzy... neřekne Ti ani prd.... a to jak na východě tak na západě....pokud tam máš(myslím samo kartu řidiče) neflakaný 9hod. pauzy jednu za druhou tak bude hledat na čem Tě nachytá.... ale mám tam jen 11hod. pauzy.... a neřekl mi ani slovo....Frankfurt a východ a Hamburg západ.
sob úno 24, 2007 2:48 pm

mirasa
Příspěvky: 1361
Registrován: sob kvě 27, 2006 5:11 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

No ty pondělí a pátky.Je to tak,že po "týdením odpočinku a před týdením odpočinkem by jsi tu 10-ku jet neměl,ale každý považuje ten odpočinek jako víkend,ale policajtovi je jedno jestli jsi ho udělal třeba středa čtvrtek hlvně že je po 6 dnech.Jen většina šoferů si z toho udělala automaticky víkend.
Práci čest,rukám klid.
FH 12 420 2000,FH 12 420 2001,FH 13 440 2007,
FH 13 440 2008, Man TGX 440 2009
Teď Béda Trávníček :)
sob úno 24, 2007 5:38 pm

chicony_david
Příspěvky: 24
Registrován: čtv črc 06, 2006 1:46 pm
Bydliště: Sázava, Zahradní 259

Příspěvek

mirasa píše:No ty pondělí a pátky.Je to tak,že po "týdením odpočinku a před týdením odpočinkem by jsi tu 10-ku jet neměl,ale každý považuje ten odpočinek jako víkend,ale policajtovi je jedno jestli jsi ho udělal třeba středa čtvrtek hlvně že je po 6 dnech.Jen většina šoferů si z toho udělala automaticky víkend.


a ani po dovolene nemuyes yacit hned 10 hodinama jizdy... a chci se zeptat kdyz zacinam treba v nedeli a skoncim v sobotu a pojedu zas v nedeli tak plati ze na firme musis stravit minimalne 36 hodin a mimo firmu 24hodin s tim že další víkend musím dodělat pauzu do 90 hodin je to tak?
sob úno 24, 2007 6:21 pm

Uživatelský avatar
kenry
Příspěvky: 296
Registrován: úte pro 05, 2006 11:47 am
Bydliště: Praha 9

Příspěvek

chicony_david píše:
mirasa píše:No ty pondělí a pátky.Je to tak,že po "týdením odpočinku a před týdením odpočinkem by jsi tu 10-ku jet neměl,ale každý považuje ten odpočinek jako víkend,ale policajtovi je jedno jestli jsi ho udělal třeba středa čtvrtek hlvně že je po 6 dnech.Jen většina šoferů si z toho udělala automaticky víkend.


a ani po dovolene nemuyes yacit hned 10 hodinama jizdy... a chci se zeptat kdyz zacinam treba v nedeli a skoncim v sobotu a pojedu zas v nedeli tak plati ze na firme musis stravit minimalne 36 hodin a mimo firmu 24hodin s tim že další víkend musím dodělat pauzu do 90 hodin je to tak?


jo jo je to tak..... a s těma desítkama po dnu volna.... zatím se mi nestalo že by držkovali.... jezdím to po trojkách: 3hod pauza 30/60 min 3hod jizdy pauza 3hod jizdy pauza... a většinou tu desátou hodku nakladam a skladam... tak možná proto nic neříkají.....ale jak říkám vidi same 11ky a tak nic neřeší....
sob úno 24, 2007 9:29 pm

Uživatelský avatar
Mr.Muron
Příspěvky: 25
Registrován: sob pro 16, 2006 3:39 pm
Bydliště: Jablonec N.Nisou

Příspěvek

Když se tu tak krásně bavíte o přestávkách,zajímalo by mě, jestli je jako soukromá osoba musím taky dodržovat. Nemám živnost,jezdím jen když chci nebo někdo něco potřebuje. A jak je to s knihou jízd. V autoškole sami nevědí. Už nevím kam se obrátit. Dík. :roll:
sob úno 24, 2007 10:41 pm

Uživatelský avatar
kenry
Příspěvky: 296
Registrován: úte pro 05, 2006 11:47 am
Bydliště: Praha 9

Příspěvek

Mr.Muron píše:Když se tu tak krásně bavíte o přestávkách,zajímalo by mě, jestli je jako soukromá osoba musím taky dodržovat. Nemám živnost,jezdím jen když chci nebo někdo něco potřebuje. A jak je to s knihou jízd. V autoškole sami nevědí. Už nevím kam se obrátit. Dík. :roll:

pokud jezdíš po evropě tak to platí i pro tebe pokud jezdíš s něčím co do aetru spadá.. a knihu jízd neboli (kontrolbuch)... bys asi měl mít ale moc to v německu nechtěj ani ve francii... angláni už vubec ne... jen cmr.... a když narazíš na blbce tak po tobě tu stazku bude chtít ale to se mi ještě nestalo...pouze časké ůřady finanční to chtějí a to už je jen na Tobě....
sob úno 24, 2007 11:54 pm

chicony_david
Příspěvky: 24
Registrován: čtv črc 06, 2006 1:46 pm
Bydliště: Sázava, Zahradní 259

Příspěvek

kenry píše:
Mr.Muron píše:Když se tu tak krásně bavíte o přestávkách,zajímalo by mě, jestli je jako soukromá osoba musím taky dodržovat. Nemám živnost,jezdím jen když chci nebo někdo něco potřebuje. A jak je to s knihou jízd. V autoškole sami nevědí. Už nevím kam se obrátit. Dík. :roll:

pokud jezdíš po evropě tak to platí i pro tebe pokud jezdíš s něčím co do aetru spadá.. a knihu jízd neboli (kontrolbuch)... bys asi měl mít ale moc to v německu nechtěj ani ve francii... angláni už vubec ne... jen cmr.... a když narazíš na blbce tak po tobě tu stazku bude chtít ale to se mi ještě nestalo...pouze časké ůřady finanční to chtějí a to už je jen na Tobě....
Třeba ná dispečer mi říkal že stazku policjatovi ukázat nemusím jedná se o to když třeba opravdu potřebuješ někam dojet a nevychází to s těm kolečkama to pořád nějak jde udělat nedělám to rád dělam to jen v krizi. A tak jsem mu říkal já si kolečka uhlídám ale co stazka když mě chytnou a budou ji chtít vidět tak zjistí e mi to nesedí a něco není v pořádku. On odvětil že stazku policajit vidět nemusí.... Moc se mi to nechce věřit
ned úno 25, 2007 8:20 am

Uživatelský avatar
kenry
Příspěvky: 296
Registrován: úte pro 05, 2006 11:47 am
Bydliště: Praha 9

Příspěvek

chicony_david píše:
kenry píše:
Mr.Muron píše:Když se tu tak krásně bavíte o přestávkách,zajímalo by mě, jestli je jako soukromá osoba musím taky dodržovat. Nemám živnost,jezdím jen když chci nebo někdo něco potřebuje. A jak je to s knihou jízd. V autoškole sami nevědí. Už nevím kam se obrátit. Dík. :roll:

pokud jezdíš po evropě tak to platí i pro tebe pokud jezdíš s něčím co do aetru spadá.. a knihu jízd neboli (kontrolbuch)... bys asi měl mít ale moc to v německu nechtěj ani ve francii... angláni už vubec ne... jen cmr.... a když narazíš na blbce tak po tobě tu stazku bude chtít ale to se mi ještě nestalo...pouze časké ůřady finanční to chtějí a to už je jen na Tobě....
Třeba ná dispečer mi říkal že stazku policjatovi ukázat nemusím jedná se o to když třeba opravdu potřebuješ někam dojet a nevychází to s těm kolečkama to pořád nějak jde udělat nedělám to rád dělam to jen v krizi. A tak jsem mu říkal já si kolečka uhlídám ale co stazka když mě chytnou a budou ji chtít vidět tak zjistí e mi to nesedí a něco není v pořádku. On odvětil že stazku policajit vidět nemusí.... Moc se mi to nechce věřit

no nemusí nejsi v armádě (kde dostaneš papír) z rozkazem odkud kam a časy...policajt ji nemusí vidět tomu stačí cmr... kdyby po mě chtěl stazku řeknu mu že to píšu až na firmě a mám sešit kam si co píšu. Spíš bych mu ukázal objednávku přepravy..... ale tu stazku kdyby hodně držkoval má právo vidět....Ti poradím nepiš tam časy.....většino i když Tě zastaví nechce stazku....musel bys mít v bordelu papíry z nákladem....
ned úno 25, 2007 11:54 am

Uživatelský avatar
kiklop
Příspěvky: 156
Registrován: ned zář 24, 2006 1:16 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

od 11.4.2007 vychází novej AETR,.,. :( mimochodem bude tam 12 výkon a 12 pauza :mad:
Volvo f4 500 eev
sob bře 10, 2007 9:43 am

Zamčeno

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů