Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-

ThePrchala
Příspěvky: 2
Registrován: ned kvě 04, 2014 7:32 pm
Bydliště: Hať

Jak začit,a s čim

Příspěvek

Zdravím, koukal sem tady po foru a různě pročítal, ale měl bych par otázek

Chtěl bych začit podnikat v autodopravě.jezdit si sam, nejlépe uvažuji o 7,5t valnik s plachtou a hydraulickým čelem
Odježděne nějakou mezinarodku mam, jen bych chtěl poradit,co vše potřebuji do začátku,a na kolik mě to vyjde
Chtěl bych i poradit jakou z načku auta,a co je pro ty značky už moc km, auto nejlepe kolem 100-120 000 maximálně
a hlavně co vše si zařídit,diky moc.
ned kvě 04, 2014 10:47 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

100-120000 čeho...kilometrů, nebo peněz :D
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
ned kvě 04, 2014 10:53 pm

ThePrchala
Příspěvky: 2
Registrován: ned kvě 04, 2014 7:32 pm
Bydliště: Hať

Příspěvek

Peněz,je mi jasne že s takovma km za tu cenu neseženu :D
pon kvě 05, 2014 9:27 am

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

za ty prachy neseženeš skoro nic, obzvlašt s čelem.
tak rok 2000-2001 avča, nebo iveco
http://www.sauto.cz/nakladni/hledani#_c ... 83&model=0
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
pon kvě 05, 2014 6:42 pm

xkubisekx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 363
Registrován: ned lis 02, 2008 1:32 am
Bydliště: Zlín

zacatek

Příspěvek

Ahoj. Tak napred te upozornim ze zacatek, tak prvni 2 roky budes financne pekne v prdelce.
Nez zacnes vymyslet auto, tak si dobre rozmysli jestli na to mas dost prace, ktera to auto, tebe
a rodinu uzivi. Pokud mas jistou a dobre placenou praci (samozrejme nejlepe na primo, ne pro
spedici) tak pro zacatek auto na lizanec, nema smysl kupovat starou hujdu, sice levne koupis ale
draze tankujes a opravujes. A auto ktere stoji na dilne nevydelava.
Vim o cem mluvim, loni v kvetnu sem zacinal. Kamion + rozjezd me stal 800tis (koupil sem TGAcko
r.v. 2005) a uz premyslim nad tim ze ho prodam a vemu max 2 roky stare TGXko. Porad se neco sere,
a nove auta jsou se spotrebou jinde + myto lefnejsi. Co pak usetrim na spotrebe a mytnem tak to bude
splatka na nove, takze to vyjde stejne, a navic usetrim za opravy a prostoje na dilne.
Fakt dobre si to rozmysli. Praci i auto.
Není umění jet na západ, ale na východ. Do portugalska dojede i chobot s osobákem, do Kazachstánu Pan řidič...
pon kvě 05, 2014 8:26 pm

yovanny
Příspěvky: 62
Registrován: úte čer 18, 2013 9:05 pm
Bydliště: Most

Příspěvek

Zcela na rovinu, už bych do tohohle businesu nešel nikdy a to mám už docela slušnou firmičku.
Ohledně auta. Zapomeň na to, že si koupíš auto s touhle cenou a když už, tak si kup 12tunu, kvůli nosnosti.
Myslím si, že slušný auto pod 500,000Kč neseženeš a dál počítej s tím, že musíš mít připravených aspoň tak 400,000Kč na provoz a jistotu.
A i to je poměrně málo.
A hlavně, práce, práce, práce. Pokud nemáš plné vytížení, tak na to zapomeň, cesta raalu apod. je cesta hodně trnitá, ale taky se to dá, lhát ti nebudu.
Jenom ti poradim, vymysli si něco jiného, raději jdi taxikařit, budeš denně doma a budeš mít klid a náklady někde úplně jinde, žádná splatnost, atd.
stř kvě 14, 2014 5:33 pm

Karel334
Příspěvky: 1601
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Příspěvek

pro začínajícího dopravce!! Hlavně neskákej do nesmysl.leas. a pod hovadiny.kup si auto které hned zaplatíš a nejlépe dva kusy .Jedno jezdí a druhé opravuješ a tak pod.Když to nepůjde hodíš to do kopřiv a hlavně to bude bez dluhů!!! Lepší dvě carga za 150 než jedno ve splátkách za půl míče.Auta se dají koupit jinde než v čr.Je jasné že první nákladák bude za čas nevyhovovat malá korba,malá nosnos,malý výkon atd . V de už to pořídíš od 80 tis kč chce to jen hledat a chtít začít opravdu.tak jen do toho!!
ned kvě 25, 2014 7:00 am

vaclavo
Příspěvky: 33
Registrován: sob srp 07, 2010 7:34 pm
Bydliště: Trinec

ahoj

Příspěvek

Jak ti mužů poradit 7 ,5t ani ne přemýšlej bud jen nějaký tranzit s plachtou nebo tahač skousel jsem to sám nejde to
pát úno 06, 2015 6:16 pm

TP
Příspěvky: 1976
Registrován: úte kvě 03, 2011 9:37 pm
Bydliště: Řevnice

Příspěvek

Souhlas s Karlem,auto z 100tis dnes v pohodě koupíš.Je to jediná dobrá věc v dnešní době okolo roku 2000 byl problém sehnet Iveco Eurocargo za 750tis.Pokus se jezdit na přímo,hlavně žádné špedice.
Už ho nohy nezebou MAGNUM E-TECH 440
pát úno 06, 2015 8:26 pm

KOPAL22
Příspěvky: 46
Registrován: sob říj 12, 2013 10:30 am
Bydliště: Liberec jóóó bejvávalo

Příspěvek

To the prchal

Jestli chceš dožít do důchodu v klidu a bez dluhů,popřípadě si ušetřit nervy a neuhnat infarkt-TAK S DOPRAVOU NEZAČINEJ!!!!

Jestli chceš za volant,jdi jezdit mimo CZ !!!Ale volant dnes není žádný job/venku ještě někdo jo/ já měl to štěstí!!!!

Vlastní zkušenost!!!
ŚKODA 706 MTTN 5 LUX TIR atd.
Jó zlatý Zlatokopský časy.
sob úno 07, 2015 5:28 pm

f.lubo
Příspěvky: 198
Registrován: pát led 01, 2010 4:10 pm
Bydliště: vsetín

Příspěvek

Pánové,ve svém okolí vidím,že se hodně rozmáhá autodoprava+stěhování.Teď tu začali tři dopravci a ten jeden furt kupuje auta.Jaký máte na tohle názor?Popř.vlastní autodoprava max.ČR-SR.7,5t-12t.Jaké jsou tam sazby za km?Díky
lubo
pon úno 16, 2015 11:58 am

pilotckalof
Příspěvky: 33
Registrován: pon pro 19, 2016 10:47 am
Bydliště: hodonin

Příspěvek

cena na 12tunku by me taky zajimala,hodlam taky zacit,no jo taky magor.
:lol:
úte pro 27, 2016 6:38 pm

Pietro.1
Příspěvky: 35
Registrován: ned pro 06, 2009 10:12 am

Příspěvek

Taky se podělím :D
Já začal v Srpnu, Koupě Iveco Eurocargo 7,5 rok 2003 natočeno 1,3 míče. Cena 75 tis,
Je Prosinec a na autě už není téměř co měnit, cca 100 000 tis v opravách a výměnách, ale s tím jsem do toho šel. Koupím levné auto budu do něho cpát. Neznamená že koupíš auto za 300 tis že to bude bez investic. Tak jako u auta za 80tis se ti může vysypat motor atp. Volil sem 7,5 tunu téměř celá ČR jde projet mimo mýto a hlavně se dostaneš přes velká města kde je většinou 7,5-12tun omezení. Jezdím pod spedici najíždím cca 8-10 tis km měsíčně, vytížený tam a zpět, ne vždy ale z 80 % zaplacené i přejezdy po prázdnu. Je to jen o tom jakou máš práci a kdo ti ji dává, já bych neměnil, každý druhý den doma, víkendy doma, a vydělat jde!
stř pro 28, 2016 11:46 am

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Střelci tady na západě Čech jezdí 7,5t - 13,-/km, 12t - 16,-/km, vč. mýta. Než 7,5t s čelem (nosnost max. 2,6t) je lepší dodávka s vlekem (nosnost až 3,8t). S touhle soupravou jezdím také od 13,-/km a mýto je "zadara". :-)
S 12-titunou s čelem pod 19,-/km nevyjíždím...
stř pro 28, 2016 9:14 pm

milan.p
Příspěvky: 493
Registrován: úte čer 24, 2008 9:16 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Ono i u nás ta cena za 12tunu je okolo 16kč bez mýta, taky mi za to auto jezdí, ale je to letitý zákazník, stálá práce, splatnost 14 dní. Něco za něco. Když ti přiznám že jezdím za 16kč bez mýta i s 18tunama a dokonce s tříosama 24 tun tak mi řekneš že jsem magor. Nejsem, to je cena mino Prahu, Prahu jezdím za paušály- záleží kolik má vykládek. Opět stálý letitý zákazník, máme to postavený tak že je to půl na půl. Když to spočítám za měsíc tak 18t vychází na 21kč a tříosy na 22,50kč jedna nejde pod 24kč ale tam je malý příplatek za chlazení. Jsou to ceny bez mýta to platí vzlášt. Každou objížďku mi zaplatí, remcá ale zaplatí. Tet mi tu jeden vyčetl jakej jsem kurvič cen že on jezdí za 18,50 a za 16kč by nevyjel. Jenže těch 18,50 má s dph a mýtem podle Euro5 on má Euro3. Prahu by nejel protože se na ní nedá vydělat a navíc nemá vyjímky. Nacpal se tam frajer s tandemem za 21kč i šéf firmy mi říkal ne že mu řekneš že je debil, řekl mi že mu to stačí tak proč bych mu dával víc. V listopadu jsem dostal úžasnou nabídku na stálou práci do dubna na 7,5t za 20kč/km, přijed domluvíme se dám ti na to smlouvu. Smlouva supr, 21 dní splatnost, zavázat se že dám auto denně, nakládka obalů v šest ráno- vykládka zboží 15.30 překládá se to do kamionu. Jen mi tam chyběli kolik km denně bude, když to z něj vypadlo tak jsem odešel 110. Vzal to kluk vedle z vesnice, včera jsme se potkali, říkal mi že se mi divil že jsem to nevzal, podepsal smlouvu aniž by se zeptal na ty kilometry. Přemýšlí jestli to dojezdí nebo zaplatí smluvní pokutu za nedodržení smlouvy- obojí ho vyjde na stejno. Tohle si musí každý spočítat sám co za kolik. Vždy se k ceně na km ptám a co dál...
čtv pro 29, 2016 1:35 am

Odpovědět

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů