Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-

Odpovědět
DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

vašek píše:
čtv úno 16, 2017 7:32 am
dilema asi každého, jet zpátky 100km poprázdnu nebo vzít mrdku po cestě třeba 2tis?

pokud je to vyloženě výjeb plná tonáž za nesmysl cenu, tak to neberu ani cestou zpět a jedu radši prázdný než podporovat tenhle bordel
při cestě :) "...to jsou jenom 4 palety..." :), že má jedna 1500 kg ?? a vyložit "skoro" po cestě - většinou prdel Horní Dolní. kde skladník spěchá v 14 00 domů. OK beru je to práce, ale nikdo po mně nemůže chtít abych dělal zadarmo. Už zdražili i kadeřnice :) Autodopravci zlevňují - v době kdy ekonomika údajně je nahoře ! Tohle je fakt blbej kšeft.
čtv úno 16, 2017 8:29 am

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

.pokračování..takže jezdím na 1/3 kapacity, přesněji jen spedice a ceny na dohodu, ceny na pikaču neberu. Dělejte to všichni a do půl roku budou už jen volat na volné vozy a ptát se za kolik to odvezete a kam mají poslat zálohu na fa. Jde o to aby to dělali všichni jak velcí tak malý, protože bez dopravy se nebudou chlubit jak ekonomika roste, nedělejme blbce a nepalme naftu zbytečně.
pon úno 27, 2017 7:12 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

pořád je možné, že někdo vezme 20 palet (2/3) kamionu ujede s tím 200 km a vezme cenu 3 500,- ? Tak asi je těch šoférů pořád dost co jsou ochotnotni jezdit na vnitru za 15 tis čistého od rána do večera.
úte kvě 02, 2017 3:35 pm

Krocan
Příspěvky: 846
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

DriverBrno

Příspěvek

Zcela vážně...Co když to auto složilo nedaleko jednosměrku stabilku placenou v kolečku, na vykládce zrovna naložil 20 palet ve dvojkách, váha nulanulanic za cenu návěsu, jako přibližovák k nějakému dobrému, stálému kšeftu. A tu vznikne možnost dokládky, na místě, o kterém víš, že tam odtamtud odjíždí auto za hodinu naloženo a dokládka je na stejnou adresu, jako to, co už máš pod plachtou...
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
úte kvě 02, 2017 4:07 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: DriverBrno

Příspěvek

Krocan píše:
úte kvě 02, 2017 4:07 pm
Zcela vážně...Co když to auto složilo nedaleko jednosměrku stabilku placenou v kolečku, na vykládce zrovna naložil 20 palet ve dvojkách, váha nulanulanic za cenu návěsu, jako přibližovák k nějakému dobrému, stálému kšeftu. A tu vznikne možnost dokládky, na místě, o kterém víš, že tam odtamtud odjíždí auto za hodinu naloženo a dokládka je na stejnou adresu, jako to, co už máš pod plachtou...
je tam hodně "cokdyž" a každý ví jak to obyčejně je, ale tím se to nevylučuje, může to tak být. Ale zadavatel to tak vůbec nestaví, diví se když mu řekneš že je to nesmyslná cena: "Cože, my to naposledy jeli kamionem za 3500,-"
úte kvě 02, 2017 4:43 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

pokud vidím že je cena dokládky vyloženě výmrd tak neberu z principu i když je to po cestě třeba

dnes odvezu výmrd já, zítra Pepa, pozítří Franta a tak pořád dokola a ceny nahoru nepůjdou nikdy

aspoň v sezoně březen-prosinec kdy je míň volných aut ze sebe nedělejte kkty, páč mimo sezonu to pak pojedete už málem zadara
úte kvě 02, 2017 5:53 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

Pro samou radost z Vánoc, mnoho firem zapomíná kdy byl termín splatnosti faktur. Je to pouze můj postřeh?
čtv pro 28, 2017 11:57 am

Rafan
Příspěvky: 21
Registrován: sob kvě 28, 2011 8:11 pm
Bydliště: Praha

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

Pro firmu co jezdím tak my faktury před svátky proplatily dřív že mají celo firemní dovolenou. :D
čtv pro 28, 2017 2:10 pm

Uživatelský avatar
mikunited
Příspěvky: 216
Registrován: ned lis 12, 2006 9:25 pm
Bydliště: Praha

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

DriverBrno: ono aspoň víš pro koho do budoucna nepojedeš, aspoň já to tak mám. Kdo mě nezaplatí včas (+5dnů po splatnosti) toho si napíšu do notýsku a z principu udělám Zagorku když jim teče do bot a zavolají mi. I když se mi ten náklad hodí, rád je v tom vykoupu a ještě se jich zeptám zda by spolupracovali s dopravcem který by jim to tam přivezl třeba o týden později, odpověď je ticho. Na tenhle ksindl z Raalu jsem absolutně alergickej, v Obchodních podmínkám mají takový sankce vůči dopravci že by člověk blil ale platit včas to ne, na to jsou opatrní.
čtv pro 28, 2017 8:32 pm

jirka.v
Příspěvky: 111
Registrován: stř srp 31, 2016 11:11 am
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

Jen jedna spedice zaplatila driv. Jinak treba ikdyz byla splatnost 20.12., tak jeste nezaplatili. A jedna tam je platba 19.12 a to uz je 75 dnu, pocitam ze zaplati 3.1. Uz me to zacina stvat. Pochopim jeste nejaky maly zdrzeni, ale ze 75 dnu udelat 90 uz je docela dost. Ikdyz v prubehu roku to dela kazda druha spedice. Kazdy pondeli jen obvolavam co se deje - temer vzdy stejna odpoved:" uceti tady neni bude az pristi pondeli." Nejradsi bych ty smejdy tady vypsal, ale zbytecny se asi rozcilovat.
čtv pro 28, 2017 8:49 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

no samozřejmě si je taky značím a příště mně můžou tyto fy "boskat". Ne že bych se bez pár faktur posral, ale pak člověka zcela opouští motivace, když se má svých peněz domáhat a taky i my snad máme právo na Vánoce. Si tak někdy říkám , když nejsou schopni někteří zaplatit včas v době tzv prosperity a růstu, co nastane až se ekonomika přehoupne do poklesu. To se na to raději rychle vysrat.
čtv pro 28, 2017 9:13 pm

jirka.v
Příspěvky: 111
Registrován: stř srp 31, 2016 11:11 am
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

Tak vzdycky to nekdo odjede novej... popravde jezdim skoro vzdycky pro nekoho jinyho... ale uz mam vytipovany spedice kam nema ani cenu volat... LogEX, Fee transport, Lestina, Imperial Logistic, atd... ty ceny jsou fakt smesny a nechapu, ze to nekdo odjede. A nekdo to odjet musi, jinak by nemeli z ceho zit a nenabizeli takovy smesny ceny
čtv pro 28, 2017 10:44 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

taky bych mohl nějaké přidat, ať mi nikdo neříká, že když někdo odjede Brno - Plzeň 6 tun za 4 tis Kč, že si nějak pomohl, ledaže by ten šofér žral trávu. Pak jsou tu polské auta, které tyto mrdkoizní spedice vytěžují a ti polští hňupy odjedou všechno, jezdí jak hovada kurví tceny. Taky je zajímavé čtení účetních uzávěrek v obchodním rejstříku jak má někdo 30-100 aut a furt nic nevydělává -proč to kurva teda dělají ten bisnis? Vůbec se nedivím, že nás na Západě považují za odpad -jsme asi tak na stejné vývojové úrovni jak ti polští hnojaři.
pát pro 29, 2017 11:39 am

Rafan
Příspěvky: 21
Registrován: sob kvě 28, 2011 8:11 pm
Bydliště: Praha

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

Tak proč jezdíte pro spedice a ne rovnou pro firmy co vyrábí?
Zahraniční firmy u nás neplatí DPH tak proto můžou jít pod cenu a ještě jim u nich doma vrátí DPH a to je ten zisk.
Můžete my tady napsat za kolik by jste vzaly stálou práci ( Česka Lípa-Košice a zpět). Tam 10 tun a zpět 2 tuny, dvakrát týdně,klasika plachta. Jen jestli nejezdím pod cenu. A ještě (Česká lípa-Lisabon a zpět) tam 15-20 tun a zpět 2 tuny,klasika plachta. Tuhle práci jezdí moje auta jen pro info.
pát pro 29, 2017 12:45 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

@rafan: tak na tu první otočku (Košice) bych dal první nabídku 25 tis Kč (mám solo -8t, ne návěs),ale ten Lisabon nevím, motám se jen na vnitru. Problém u firem co nejezdí pravidelně je ten,že sami neví kdy budou expedovat a pak chtějí auto na druhý den, ato už jsem o 200 km jinde.
pát pro 29, 2017 2:33 pm

Odpovědět

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 6 hostů