Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Rok 2019

Příspěvek

DriverBrno...bohužel......
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned pro 22, 2019 9:38 pm

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Rok 2019

Příspěvek

Kluci s tou elektrikou si nelžete do kapsy, sice vyvážíme asi výkon Temelína, ale němčáků a raků je dohromady 10x tolik a to naše šplíchnutí je nezachrání, tím spíš že Dukovany končí a naše uhlí taky :arrow: Budem rádi, že budem rádi, že Baboš protlačí aspoň reaktor do Dukovan 2 a eště budem vozit od nich :doh: Jen taková odbočka, sem fanda :oops:

Všem za volantem do novýho roku vše nej! Držte se kluci..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned pro 22, 2019 10:49 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Rok 2019

Příspěvek

To Pavell: Takže je hospodský kec, když chtělo VW postavit fabriku v Bulharsku, nebo v Turecku, když v Boleslavi chtěli zvýšit platy nad rámec. Je hospodský kec, když chtělo VW přesunout výrobu oktávky do Wolsburgu,neb oktávka je populárnější než passat, Boleslav se šprajcla že to nepřipadá v úvahu, tak odplatou bylo, že se zdraží vstupy které jdou z Německa???
:D :D :D Jinak této větě !O práci se bát nemusíš!" se jen směji. Taky nám majitel na začátku měsíce sliboval,o práci se bát nemusíte, budete jezdit a jezdit,v polovině měsíce nám chladnokrevně sdělil, do konce měsíce a konečná. :D :D :D Někde na netu jsem četl, jak ital poslal lidi na 14tidenní dovolenou, ještě jim dal příspěvek, a když lidi přišli do práce po dovolené, tak fabrika už byla přestěhovaná někde v Rumunsku, nebo kde. :D :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned pro 22, 2019 11:27 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: Rok 2019

Příspěvek

mas to cele nejake popletene. vw sanozrejme muze postavit fabriku kde chce, nemusi to ale nutne znamenat ohrozeni stavajici fabriky. skoda neni montovna, jako treba hyubdai, nebo kia na sk. maji tu vyvoj atd. to tak lehce nepresunes. octavia neni konkurent passatu, tim je superb. a zisky z jakekoliv skodovky jdou do nemecka samozrejme. neni v nicim zajmu, aby se ji nedarilo. navic vyrobni linka jede o 1/4 rychleji nez v jinych zavodech. nemci delaji 35 h, cesi 40 a to za polovicni plat.

psal jsem o skodovku se bat nemusis. o praci se jako ridic boj. stoji to za hovno. doporucuju nejakou rekvalifikaci, dalkove vs. cokoliv.
pon pro 23, 2019 7:29 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Rok 2019

Příspěvek

to pavell: Takhle jistí si byli i pražáci v zličínském Siemensu, a jak to dopadlo. Myslím, že se tím zabývala i vláda. A jak to dopadlo fabrika se přestěhovala zpátky do Německa.
Neboj oni němci skřípou zubama nad škodovkou, ale němečtí akcionáři si mnou ruce. :D :D :D
S tím superbem jsem to popletl to přiznávám, ale aspoň jsi mi ten hospodský kec potvrdil. Tu rekvalifikaci budu muset řešit, ale uplně z jiného důvodu. :D :hands:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pon pro 23, 2019 10:11 am

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: Rok 2019

Příspěvek

V současné chvíli řeší, jestli bude superb v příští generaci, nebo ne. Ne ale ani kvůli passatu, ale tomu, že nová Octavia se Superbu hodně přiblížila. Nemyslel jsem to nijak proti tobě, jen jsem chtěl konstatovat, že všechny značky VW jsou vedeny čistě tak, aby vydělávaly co nejvíc peněz. Žádný český "odboj" vůči VW neexistuje a že škoda a lidi v ní mají v Německu výborné renomé. Jenom investice co mají naplánované jsou za xy miliard.

Ať se vrátím k tématu, jestli bude krize, nebo ne, nevím. Ale vím, že ceny přeprav nahoru nepůjdou. Není důvod. Litevci a Rumuni nás přejedou. Letos jsem sháněl dopravce na import z Litvy, 10 kamionů. Většinu odvezl Kreiss a odvedli 100% práci. Žádnou výhodu oproti nim nemáme.
pon pro 23, 2019 2:38 pm

Uživatelský avatar
mikunited
Příspěvky: 216
Registrován: ned lis 12, 2006 9:25 pm
Bydliště: Praha

Re: Rok 2019

Příspěvek

určitě ceny nepůjdou nahoru, půjdou dolů- Dopravců a řidičů v Evropě je mraky, Ceny nahoru půjdou jen tehdy až východ Evropy zbohatne na takovou úroveň že i lidem z východu se nebude chtít nebo vyplácet kočovat na západ. Ale východ zbohatne na takovou úroveň tak min. za 20 let, pak stejně EU přijme dalšího člena a dalších statisíce "kurvičů" výplat a služeb bude na světě. Jako my v 90. letech, rumuni po 2008 atd.. Jinak teď už si v čechách u velkých firem připadám jak cizinec. Před 14 dny jsem vykládal v Praze na Amazonu, český sekuriťák na bráně na mě začal mluvit cizím jazykem jak už je zvyklý že většina kamionů jsou ze zahraničí (jinak z 30 aut jsem byl jediný čech- pátek večer) O benzínkách na D1 a D5 ani nemluvím, někdy si připadám že už češi na kamionech vymřeli
pon pro 23, 2019 3:57 pm

jirka.v
Příspěvky: 111
Registrován: stř srp 31, 2016 11:11 am
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: Rok 2019

Příspěvek

Presne jak pise Pavell. Zadnou vyhodu nemame. Ridici na ne nadavaj. Ale odridi to uplne stejne jako cesi. Kdyz to poveze polak, rumun, litevec, cech, anglican tak to dopadne na 99,9% stejne - "nalozeno a odvezeno". Dnes uz opravdu rozhoduje jenom cena. Proste kazdej trefi z Prahy do Barcelony. Na nejakou loajalitu u zadavatele se uz nehraje bohuzel.
pon pro 23, 2019 3:58 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Rok 2019

Příspěvek

to žádnou "pomazanou" hlavu v parlamentu nenapadne prolobovat tranzitní poplatek pro autodopravce se sídlem mimo území ČR ? Jednak by se vybralo na dopravní infrastrukturu, jednak by se podpořili tuzemští autodopravci, kteří mají "nejblíž" ke zdejším exportérům. Autodoprava jako obor je mimo dotace, tak aspoň toto.
pon pro 23, 2019 8:09 pm

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Rok 2019

Příspěvek

Bys tím křivil trh a v Brusellu by jim z toho praskl, podívej co měli za problém němci s poplatkama za dálnici pro zahraniční osobáky :think: Ale jsem pro, ty zpátečky na moravu prostě nejsou, všecko vyzobaný..A klidně ať to má každej stát, musím pendlovat v zahraničí, protože u nás není ta práca zaplacená, takle bych spokojeně vozil vokurky ze Znojma pražákům :idea: Nemci si vymodlili kabotáž, bohužel nám nepomůže, máme malej rybník, tady špatně odbočíš a seš za čárou a stejně přez nás nikdo nechce jezdit :D
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon pro 23, 2019 8:24 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: Rok 2019

Příspěvek

jenom jeste dodam, ze to ti litevci rozhodne skorozadarmo odjet nechteli. litva-cz, frigo. nejlevnejsi byl ten kreiss, myslim to vychazelo 28kc/km. spis ale vsichni chteli kolem 30-32 kc/km. myslel jsem, ze to vse vezme girteka, ale pry vubec nemeli volne kapacity. ale chapu, ze jednorazovka na 10 aut neni zadna hitparada.
pon pro 23, 2019 8:59 pm

Odpovědět

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů