Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-

xkubisekx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 363
Registrován: ned lis 02, 2008 1:32 am
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Čao pánové, 9 let sem jezdil, venku, vnitro, umím 3 jazyky. S posledním šéfem jsem se domluvil, že už nechci jezdit, tak dělám dispečera. To co tu nahodil Jenicek32 funguje. Já to dělám. Mám 3 naše vlastní auta a 4 od různých dopravců. Máme svoji práci a jelikož je jí víc, tak sme sháněli volné cizí. Všechno je na domluvě, s placením problémy nejsou a jediní kdo si stěžuje jsou řidiči, tak jak sem to dělával i já. Pepa dostane tamtu fůru, Franta tamtu a samozřejmě si ji závidí... Tak je to i mezi dopravcama, ale my tu máme pravidlo, 1x dobrá, 1x horší. Nemůžeš jezdit jen dálkové a parádní kšefty, i ty kraťasy s 3ma vykládkama musí někdo odvézt... Fungujem tak už 6 měsíců a zatím to klape...
Není umění jet na západ, ale na východ. Do portugalska dojede i chobot s osobákem, do Kazachstánu Pan řidič...
úte kvě 10, 2011 9:12 am

prtka
Příspěvky: 53
Registrován: úte bře 10, 2009 4:46 pm

Příspěvek

nazdar panove.tema me zaujalo a hned mi prineslo na mysli dalsi otazky:co dane?Co pojisteni? existuje pojisteni spedicni cinnosti,ale dispeceriny?A co to vlastne je spedicni cinnost a dispecerska?jaky je tam rozdil?kde je hranice?a jestli nakonec ten pan dispecer stejne nezalozi spedicni firmu...
ned čer 19, 2011 11:01 am

artur30
Příspěvky: 668
Registrován: čtv lis 26, 2009 8:38 pm
Bydliště: všade

Příspěvek

xkubisekx
já myslím,že největší problém je v té závisti mezi řidiči a pak je největší pííí dispečer,ale přitom ted dispečer ví nejlépe kdo pro nej táhá pilku nejlépe :?:
pon čer 27, 2011 10:28 pm

xkubisekx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 363
Registrován: ned lis 02, 2008 1:32 am
Bydliště: Zlín

Příspěvek

No to jestli je píí dispečer je už na každém. Je to o přístupu. Jak se do lesa volá tak se ozývá... Každý má jiný názor na to jaká práce je dobrá. Takže pokud ti vyhovuje 2x týdně točit německo a zpátky, tak to jezdi. Já dělám jen vnitro, venku není žádné štěstí...

K tomu pojištění. Veškeré riziko s neplacením bere na sebe firma u které dělám. Pojištění neexistuje. Takže podnikatel s 1-2 autama si nemůže do volit aby mu někdo nezaplatil, respektive, pokud mu někdo nezaplatí 1 měsíc, tak je to pomalu likvidační... A o tom to je. A rozdíl mezi dispečerem a speditérem je jednoduchý. Dispečer shání práci pro auta, speditér shání ty auta (je to jen překupník). Ale bez spedic to nejde...
Není umění jet na západ, ale na východ. Do portugalska dojede i chobot s osobákem, do Kazachstánu Pan řidič...
úte čer 28, 2011 6:18 am

prtka
Příspěvky: 53
Registrován: úte bře 10, 2009 4:46 pm

Příspěvek

jste si tim jisti? je to opravdu tak?neni to - prace-spedice-dispecink -ridic.... Zna odpoved Jan Tleskac???
úte čer 28, 2011 8:47 pm

mkvt
Příspěvky: 10
Registrován: čtv kvě 10, 2012 7:30 pm

Příspěvek

Ja si myslim , ze to neni tak jednoduche. I dopravce ma moznost se na dispecera vykaslat, kdyz mu bude davat spatne ksefty. Taky zalezi na cene, najetych kilometrech a celkove trzbe. Nekteremu ridici muze vyhovovat jen vnitro a byt co vikend doma, a druhy chce jezdit i mesic vkuse a najezdit km. Myslim si , ze je to na vzajemne domluve a nemusi se nutne podplacet, kdyz resi kazdou prepravu inividualne a domlouvaji se na cene kazde prepravy. Jsem dispecerem docela velke firmy a mam na starosti 16 kamionu. Ahoj Vsem a preju hodne stesti.
pát črc 13, 2012 8:21 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

xkubisekx

Příspěvek

no :think: vono by to někdy šlo, ale páč jsme lidé "čeští" pohodlní ...a pod. tak se radši juknem na Raal a podobný ..co kdyby a vemem něco co legálně!!!! nelze odvést že :wink: popřípadě neproděláme 2 litry, ale jen 200-500...určitě víš vo co gou :? a protože je to národní sport... tak a´t se nikdo nediví, že doprava je v takovejch sračkách....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát črc 13, 2012 8:33 pm

jindra168
Příspěvky: 9
Registrován: úte črc 17, 2012 8:38 pm
Bydliště: Ostrava

tak jsem se musel regnout...

Příspěvek

Ahoj panove...

tak mi to nedalo a po roce sledovani tohoto fora jsem se musel regnout. Jsem ted na mobilu, nebudu spisovat zadne dlouhe moudra. Jsem dispecer, vytezuji 16plachet po EU v rodinne firme. Kde nereknu, nedelalo by to dobrotu. O zkusenosti se ale podelim a rad vam povim svuj nazot. Vsak ja se tu jeste ozvu.
úte črc 17, 2012 10:24 pm

xkubisekx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 363
Registrován: ned lis 02, 2008 1:32 am
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Tak po roce se ozývám i já. Stále funguju, sice vlastních aut je už 12 a těch mojich "oveček" 6. Dopravci co mi dali auto, tak zjistili že ono to bez vlastního dispečingu jde. Odpadaji jim starosti s hledanim přeprav, planovanim, nahanění případných dlužníků a kompletování papírů (to je snad nekonečný boj). Starají se "jen" o auto a o řidiče. Jak je v českých zemích zvykem, tak řidiči se občas mění, za rok se mi na 1 autě vyměnili 3 chlapi, na zbytku zůstali ti co začínali.
Není umění jet na západ, ale na východ. Do portugalska dojede i chobot s osobákem, do Kazachstánu Pan řidič...
čtv črc 19, 2012 6:45 am

honza truck
Příspěvky: 1
Registrován: ned říj 28, 2012 5:46 pm
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek

xkubišekx
Ahoj pohybuji se v dopravě 7 let, ale co se děje ted je teda hrůza.
Prosím Tě co vytěžuješ? Mám volné auto a potřebuju ho někde upíchnout nevěděl by jsi o něčem. Děkuji za odpověd
ned kvě 26, 2013 5:24 pm

netas
Příspěvky: 228
Registrován: pon dub 09, 2012 10:52 pm
Bydliště: Poděbrady
Kontaktovat uživatele:

externí dispo

Příspěvek

Zdar kolegové,

měl jsem tu samou myšlenku - sehnat externího disponenta, kterej upotřebí 3 dodávky..... kapacity mám 3-6ewp, vše frigo..... pro začátek jsem chtěl práci především na tu 6ti paletovku ... přecijen se na to práce shání líp ..... zkusil jsem 4 "dispa" ...... v samostatné činnosti ... bez úspěchů ...... chtěl jsem zpátečky k mým stabilkám, bez úspěchu. ..... věřím, že je jednodušší najít bisexuální kámošku než kvalitního dispečera.....

i když sám tomu nerozumím proč to tak je..... však dispečer s určitou praxí má už dost zkušeností i konexí k tomu aby byl schopen shánět práci na přímo a přes nějakou databanku jen hledat zpátečky....

... ono holt ta Máňa na mateřský, která předtím dojila v kravíně za vsí, asi moc zkušeností s dopravou nemá a chce proplatit ten raal a pak možná zkusí vyhrát..... nicméně při dnešních cenách za přepravy z raalu by dodávky museli mít 120cbm, nostnost 50tun a stíhat 100 nakládek a 100 vykládek denně.... pokud chce někdo bez "známostí" ve firmách začít dělat dispečera, měl by se rovnou probudit a jít zkusit dělat něco co mu jde.....

mno a kdyby tu byl nějaký schopný dispečer, který by uživil nějakou tu dodávečku , neváhejte napsat, bud SZ nebo do mého chlívku v uživatelský sekci.

Díky
zbyl jen prach a pytel plnej vzpomínek....
pát srp 09, 2013 2:26 am

mikac
Příspěvky: 427
Registrován: stř led 07, 2009 7:25 pm
Bydliště: Valašské klobouky- Lipina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tak já se taky přikláním pro nějakého dispečera a pokud tu nekdo takový je a má práci na deseti palety a nosnost 3t at neváhá napsat a nejlépe Zlínsko :)
Obrázek

LF 45.170 7,5t
LF45.220 12 T
pát srp 09, 2013 5:13 pm

pilotckalof
Příspěvky: 33
Registrován: pon pro 19, 2016 10:47 am
Bydliště: hodonin

Příspěvek

v blizke dobe bych taky uplatil nejakeho dispecera na pomoc....
úte pro 27, 2016 7:22 pm

Odpovědět

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů