Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-

rudolf diesel
Příspěvky: 171
Registrován: pon říj 15, 2007 9:13 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

Karel334 píše:Jak policie nemá záznam kamery jak telefonuji,nejsem připoutaný,rychlost na kolečku, má smůlu.To že polda něco postřehnul a jeho kolega to odkejvá neznamená důkaz.Fotka je důkaz.proto radím jak není fotka nebo záznam z radaru nic neplatit a nesouhlasit.
Sice hezkej návod,ale někdy je lepší souhlasit s prkotinou než si nechat prolézt celý auto od svitících všech vsvětel až po funkční tachograf a platnou lékarničku.
sob led 10, 2009 12:00 pm

gugýto
Příspěvky: 3642
Registrován: pon pro 18, 2006 7:14 pm
Bydliště: Okres HODONÍN

Příspěvek

Tak snad nesouhlasit a hádat se s policajtama může jen ten ,který ví,že má vše do puntíku oukej:)

Kdybych měl sjetý gumy tak např. Držím hubu :lol: Jakože mám :twisted:
Rozvážet a Loupat
Cibka Express.
sob led 10, 2009 12:19 pm

petrW.
Příspěvky: 1457
Registrován: ned pro 28, 2008 12:48 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

To mě připadá jako v americe ? Ale tady nemáš stádo právníků co tě z toho vysekaj. Policajt je od toho aby hlídal a pokutoval a určitě nepotřebuje žádnej důkaz k tomu aby tě oflastroval pokud si něco proved. A kolečko je dost podstatnej důkaz od toho to tam přece je. Já platil za 95 na kolečku 5 dní natpět a ani jsem nemrkl. Ani DAS ti nepomůže, proti porušení zákona oni nejdou ani náhodou.
sob led 10, 2009 12:25 pm

Uživatelský avatar
palach
Příspěvky: 163
Registrován: sob kvě 23, 2009 5:11 pm
Bydliště: Blansko

Příspěvek

Já když prvně jel mimo čr, sem jel se 7 tunou přes Jiříkov, a celník mi chtěl dát za každý km nad 80 100kč, ale pak mě pustil. Od té doby, při kontrolách s rychlostí žádný problém, v D mi jednou napočítal na jednom kolečku 10x 100, usmál se a jel jsem dál. Já snad ani nemám kolečko kde není aspoň 95 :lol: A taky asi narážím jen na hodný policajty.
čtv říj 22, 2009 10:31 am

Uživatelský avatar
pavel78
Příspěvky: 1298
Registrován: čtv led 29, 2009 2:06 pm
Bydliště: Budyně nad Ohří

Příspěvek

Karle dovolil bych si nesouhlasit a zase takový hrdina bych nebyl... Protože za rychlost Tě opravdu mohou opálkovat (jsou jen různé "finanční mantinely" postihu) a stačí na kolečku (nebo záznam z digi). Z vlastní zkušenosti, už jsem to tu psal. V PL 100 zlot. od ITD ,85 místy 90 a na nohu... a nepomůže Ti ani svěcená voda (když se nevejdeš do 2%tolerance tachografu :lol: ), jak na koho narazíš to souhlasím - je to individuální.
:hand:
čtv říj 22, 2009 9:33 pm

Scanman1
Příspěvky: 26
Registrován: čtv črc 30, 2009 10:40 pm

Příspěvek

Jen k tomu dotazu jestli tě může tajtrlík oflastrovat třeba jen když tě vidí telefonovat

Při správním řízení se můžete setkat s tím, že správní orgán (a následně i odvolací orgán) dá více na svědectví a tvrzení policie, než na Vaše. Důvodem tohoto je rozsudek NSS, jehož citace zní:

"K osobám policistů a tím i věrohodností jejich výpovědí Nejvyšší správní soud dodává, že nemá důvodu pochybovat o pravdivosti jejich tvrzení, že se přestupku dopustil stěžovatel, neboť na rozdíl od stěžovatele neměli policisté na věci a jejím výsledku jakýkoli zájem, vykonávali jen svoji služební povinnost při níž jsou policisté vázáni závazkem, aby případný zásah do práv a svobod osob, jimž by v souvislosti s jeho činností mohla vzniknout újma, nepřekročil míru nezbytnou k dosažení účelu sledovaného služebním zákrokem nebo úkonem; nebyl zjištěn žádný důvod, pro který by policisté v této věci uvedené zásady překročili."

Opsáno z webu http://www.prestupkyvdoprave.cz/index.html
pát říj 23, 2009 10:19 am

pácik
Příspěvky: 13
Registrován: čtv bře 05, 2009 4:08 pm
Bydliště: letohrad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

nedavno jsme na školení měli člověka,který přímo řeší přestupky na pověřeném úřadě a ten tvrdil,že při případném řešení je jako důkaz považováno pouze změrení atestovaným a cejchovaným radarem nikoliv kolečko natož staré.Ovšem podle mě platí to ,že je lepší jim to odkejvat protože si stejně něco najdou.
Iveco je dobré auto(když není rozbité)
pát led 22, 2010 4:52 pm

Stanislav Kopal
Příspěvky: 3
Registrován: sob zář 27, 2008 8:36 pm
Bydliště: Železný Brod

Příspěvek

Já jsem zaplatil, při vjezdu z SRN do CZ, přímo na Rumburku. Český celník chtěl kolečka zpátky a ona tam byla stovka asi patnáct minut. Na předjíždění jsem to neuhrál. Chtěl tisíc korun a je to asi 3 roky.
sob led 30, 2010 8:52 pm

Uživatelský avatar
RoadHunter
Příspěvky: 9
Registrován: pát úno 19, 2010 11:09 pm
Bydliště: OV

Příspěvek

českému celníkovi je do rychlosti jeté po Německu úplné ho...!! Může prudit pouze za pauzy a dobu jízdy! Platil jsi mu zbytečně,jedině,že jsi měl strach,že to předá skopčákům... což by taky mohl,kdyby byli poblíž...
pon bře 01, 2010 5:23 pm

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

nechtel jsem zakladat nove tema o rychlosti a tak to pridam sem.
resime u nas na jinem foru zda jsou v mytnych branach kamery pomoci kterych by policie pokutovala ridice za rychlost.
mate nekdo zkusenost ze by dostal nekdo pokutu?
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
čtv lis 17, 2011 7:45 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11911
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

pokud je mi známo tak se o tom jen uvažuje, ale zatím to není ani schválené, ani cejchované zařízení, takže dle mýho soudu to možné není,,,ale jsme v CZ tady se dá zaplatit i za blbě vypuštěnej "PRD" :think:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
čtv lis 17, 2011 8:01 pm

Karel334
Příspěvky: 1602
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Příspěvek

Možná to sem taky nepatří.Kolega má Zila na veteránských spz.Pokrátíl si cestu že zajel na dálnici kde projel jednu bránu bez kamery a krabičku neměl.Nic se neděje když tam není kamera to by bylo OK jenže o kus dále byla kamera co snímá provoz.Přišla obsílka že ten veterán nemá na dálnici co dělat že konstrukční rychlost má v tp stanovenou na 40km/hod což je pravda.Dostal za to pokutu a že neměl krabičku nikdo neřešil.Tady je to někdy fakt mazec.
úte lis 22, 2011 8:21 pm

lukasV

Příspěvek

Pred par mesiacmi boli v TV dva pripady, oba maju rovnaku podstatu.
1) Policajti zastavili vozidlo na kontrolu, bezna kontrola dokladov. Chalani tam hulili marisku, tak zacali kompletnu prehliadku ale oni ich zastavili za ucelom kontroly dokladov. Sud ich oslobodil, vraj policia nemala na to pravo.

2) Policajti zastavili vodica kvoli nesvietiacej ziarovke. On ju namieste vymenil cim mu odpadla pokuta. Potom zacali s dalsou kontrolou a zistili nezhodnost diskov s TP. Vodic to nad policiou vyhral, lebo taktiez ich zastavili povodne kvoli niecomu inemu.

Z toho mi vyplyva, ze ak toho zobrali kvoli maximalke na dialnici podla TP, nemohli ho pokutovat za myto... .
úte lis 22, 2011 11:23 pm

Stanislav Kopal
Příspěvky: 3
Registrován: sob zář 27, 2008 8:36 pm
Bydliště: Železný Brod

Příspěvek

Doplatek a pokuta za mýto teprve příjde. Není vyjímkou, že to trvá i 3. roky.
ned led 08, 2012 4:20 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

to bych mu na to kolečko řekl,a kdeže to je překročené,šup,sebral bych ho roztrhal a vyplnil žlutý :D
2x Nissan atleon 210
ned led 08, 2012 11:06 pm

Odpovědět

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů