Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-

Odpovědět
Karla
Příspěvky: 13
Registrován: pát bře 12, 2010 1:31 pm
Bydliště: Ostrava

Vypočítavání diet

Příspěvek

Dobrý den, mám dotaz - jak vypočítáváte ve Vašich firmách diety - tuzemské a zahraniční?
pon úno 07, 2011 11:58 am

Uživatelský avatar
Bohousek1
Příspěvky: 470
Registrován: pon črc 30, 2007 9:45 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Nevim jak kde, ale spravne by se meli pocitat dle zakona :

§ 156 - § 172 Poskytnutí cestovních náhrad zaměstnanci zaměstnavatele, který není státem, územním samosprávným celkem, státním fondem, příspěvkovou organizací, jejíž náklady na platy a odměny za pracovní pohotovost jsou plně zabezpečovány z příspěvku na provoz poskytovaného z rozpočtu zřizovatele nebo z úhrad podle zvláštních právních předpisů nebo školskou právnickou osobou zřízenou podle školského zákona

Jinak detaily jsou popsany zde :
http://portal.proridice.eu/index.php?op ... &Itemid=50
.::: Bohousek1 :::.
http://www.sdruzeniridicu.cz/
http://www.proridice.eu/
...Ridici pro ridice...
pon úno 07, 2011 3:34 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

BOHOUŠEK

Příspěvek

Slečnu možná nezajímá, jak se to má dělat správně,
To by se asi ptala: "podle kterých zákonů se diety vyplácejí?"
Ale to snad každá firma musí vědět, již před přípravou svého podnikatelského záměru.
Možná ji zajímá jak se to kde dá ošidit. Jak jinak taky uspět v konkurenci nejminiaturnějších cen za dopravu. A s dispečery od školní lavice.
Nebo, že by se ptala manželka některého z řidičů?

KARLA
Může tazatelka důvod svoji otázky upřesnit?
Jste podnikatelka, nebo účetní firmy, která nezná zákony? Respektive zákony tuto firmu do dnes nezajímaly?
Nebo jen ženská, která se zajímá, kolik si její partner ulije bokem?
Nebo je ještě jiná možnost?
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
pon úno 07, 2011 7:28 pm

Karla
Příspěvky: 13
Registrován: pát bře 12, 2010 1:31 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Omlouvam se Sibir, jsem nováček v dopravě. Více děla manžel, a ja se stale učim. Mate pravdu - jsem podnikatelka a začinajici učetnice, která ziskava teprve zkušenosti. Děkuji za pomoc ;)
úte úno 08, 2011 11:23 am

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

karla

Příspěvek

Tak to ti Karlo asi nepomůžu. Jsem řidič a moje články jsou zaměřeny hlavně na to, jak to má být správně podle zákona. Skoro nikdo to takto nedělá. Proto by mzdové náklady vaší firmy byli výrazně větší než náklady konkurence. Jak se to dá ošulit, vám samozřejmě radit nebudu, protože bych škodil vlastním řadám. Ale pokud si moje články přesto přečtete, zjistíte alespoň, jaké by vás mohly postihnout důsledky v případě, že by někdo jiné praktiky odhalil a měl by zájem je napravit. Přeji hodně štěstí v velice riskantním byznysu dopravy.
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
úte úno 08, 2011 1:03 pm

roman325e

Příspěvek

Sibr: Ty vole tos toho poradil. Porad jen chytry kecy a kdyz se nekdo zepta na jasnou otazku tak odpovis urazenim. Proc na to vubec reagujes kdyz nechces poradit?? Sorry ale uz jsem se neudrzel, miluju chytroliny. :evil:
čtv úno 10, 2011 10:45 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

roman

Příspěvek

Jediný kdo tady uřáží jsi ty. Jinyk tady nikdo nikoho neuráří. Krom toho jsou odpovědí mezi mnou a Karlou adresné. Nevidím, že by tě tu někdo oslovil.
Když se ti nelíbím tak mi nepiš. Taky ti do ř..i nelezu. Pokud máš něco ke Karle tak ji to napiš. Mě do toho netahej.
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
pát úno 11, 2011 2:14 pm

Karla
Příspěvky: 13
Registrován: pát bře 12, 2010 1:31 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Ups, kluky. Nechtela jsem zde hádky.
Věřim že mě pomožete pokud ješte něco budu potřebovat :)
pát úno 18, 2011 9:46 am

milan.p
Příspěvky: 493
Registrován: úte čer 24, 2008 9:16 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Karlo tady najdeš odpověd, je to jen vnitro, ven nejezdíme tak tam neporadím.
http://www.mpsv.cz/files/clanky/10036/V ... 7_2010.pdf
stř bře 02, 2011 12:35 am

Odpovědět

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů