Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

jestli to nechápeš,jsou tady takový který ti to rádi vysvětleji,tři týdny nejsou doma a mají polovinu toho co si vyděláš ty :wink: tak se nediv,chtějí,aby jsi na tom byl stejně :wink:
2x Nissan atleon 210
pát pro 30, 2011 12:25 am

TP
Příspěvky: 1976
Registrován: úte kvě 03, 2011 9:37 pm
Bydliště: Řevnice

Příspěvek

Ale to já chápu s dílenského v roce 87 po řidiče v ČSAD byla dlouhá cesta a s řidiče dopravce od roku 93 až do ted je ještě delší.Jen mě nějak nenapadlo že budu ještě někdy potřebovat znalosti všech okrsek s 80 let a ejhle o dvacet let později jak se mě najednou hodí.Na druhou stranu po 23 letech ježdění je mě na blití když si nemohu dovolit jet po dálnici,nebot zákazník mě to prostě nezaplatí a já nato z obratu za přepravu nemám.Neutektl jsem z vlasti v 80 letech ale nejspíš zdrhnu ted,nemohu a nechci bejt dojnou krávou dobytku jenž si říká vláda a přitom neomezeně krade pod rouškou imunity.
pát pro 30, 2011 12:46 am

milan.p
Příspěvky: 493
Registrován: úte čer 24, 2008 9:16 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Jenže já třeba na krabicovou schovku nechci jezdit, nechci jezdit ani polma, tam radši protáhnu motorku, nechci přiznávat finančáku silniční dan na pět aut když jich mám víc, nechci se děsit dopisu s modrým pruhem že mi na to přišli, samozřejmě taky mám dohodu s řidičema, tam naloženej po dálnici, zpět prázdnej když stíháš časově tak mimo, pro mě za mě at stojí kilák po dálnici třeba 15kč ale stím že ho naučtuji zákazníkovi, naštěstí zatím jezdím pro slušné firmy kde to jakž takž funguje ale i pro takovou firmu která mi mýto platí podle sjetiny z Premidu kterou přikládám k faktuře se snažíme mýto ušetřit. Ono kdyby to takhle fungovalo všude a v médiích se začalo psát o tom že chleba zdražil proto protože se zdražilo mýto a proto dopravci navýšili cenu za dopravu a proto pekárny zdražili chleba tak by se asi neco začalo dít, jenže když jdu někam jednat o ceně za dopravu a tam slyším že musím najít úspory u sebe tak jako je našel XY tak se mi otvírá kudla v kapse, samozřejmě vím kde bych je našel jako XY...vždy k patnáctému v měsíci by se dalo hodně ušetřit, jenže nechci aby se mi řidiči střídali jak ponožky. Ono to není jen mýto, vím že s pár autama se nemůžu dostat na cenu nafty co má firma s 50- 100 autama ale kdysi jsem zkoušel oslovit pár lidí s tím že já mám pár aut, ty máš pár aut, Franta má pár aut, Láda má pár aut co si pronajmout plac na něj postavit svojí nádrž, brát to přez jednoho a jsme na lepší ceně nafty hned, to samý pneumatiky...jenomže vždycky jsem skončil na tom že to je docela dobrý nápad... tak to zkus rozjet a když to půjde tak se přidám. To samý když mi někdo řekne ale já to musím jet i za tuhle cenu protože mám auto v leasingu a na odpověd vole právě proto že máš auto v leasingu tak za tuhle cenu jet nemůžeš a jednou na to dojedeš bohužel než na to dojedeš tak tu zkurvíš to co jsme si leta budovali kouká jak trubka. Nějak jsem se rozepsal...dobrou noc.
pát pro 30, 2011 12:50 am

Karel334
Příspěvky: 1602
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Příspěvek

Odběr nafty ve velkém už taky není žádná láce.Před 10ti lety to byl rozdíl někdy i 4kč co na totemech čerp.stanic.Dnes je to tak našponované že i obchodníci s naftou (ti legální) musí bojovat o každého zákazníka a dlužníků mají taky hojně.Dnes cena závozu do benkaloru už není příliš zajímavá.Cena skoro stejná jako na ONO a občas vybrané pumpy co tam každej tankuje páč je levná.Provoz vozidel a návěsů bez sil.daně taky umím a přijde mi to vcelku normální.Mýto je národní sport jen je potřeba se o tom informovat jak skutečně funguje a kde si to můžu dovolit jinak jsou za to opravdu velké pálky.První manipulace s jednotkou za 5tis kč a dál už za 50tis kč.Tak na to opatrně.
pát pro 30, 2011 9:04 am

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

a bude hůř,a bude hůř pro dopravce :?
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
pát pro 30, 2011 11:46 am

Žorž.FH12
Příspěvky: 1054
Registrován: stř črc 01, 2009 12:53 am

Příspěvek

potažmo pro zaměstnance ..
pát pro 30, 2011 12:39 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

a říká se tomu zákon padajícího hovna :wink:
2x Nissan atleon 210
pát pro 30, 2011 12:46 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

pochopitelně je to tak kluci už dnes firmy zaměstnávající dopravce přemýšlejí jak ještě slevnit cenu za přepravu,takže to bude veselé,taková ta dražba přeprav a podobně si vydělají no :?
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
pát pro 30, 2011 12:47 pm

Žorž.FH12
Příspěvky: 1054
Registrován: stř črc 01, 2009 12:53 am

Příspěvek

Dražby přeprav to je je ta největší humusárna .. no naštěstí se to nechytlo a naštěstí se dopravci zachovali normálně že se na této prasárně nechtěl nikdo podílet a poslali je s tím všichni nebo teda aspon většina pěkně do ricu.

S těma cestama ,teda těma opravama to bude podle mě ještě pěkná divočina .. Většina komunikací je se svou životností dávno za zenitem a prachy které se vydolují prostřednictvím mýtného jdou místo do oprav nebo údržby do nejpotřebnějších jakožto do sociálních dávek cikánů , nefachčenků ,vězňů , alkoholiků , feťáků , uměle vytvořených míst ve státní správě , předražených státních zakázek , kapes lobbistů + nespočet zprostředkovatelů , poradců , agentur ..

:savle: :savle:

No Aspoň víme na co vyděláváme

Jinak decentně začala zima a zimní údržba by měla být už nějaký ten den aktuální téma .. Nevím jestli je to jenom můj tichý dojem ale na tomhle se taky kurevsky šetří víc než jindy ..
pát pro 30, 2011 1:57 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

Kalousek poslancům medvěda rozporcoval tak že poslanci utřeli nos :!:
no a ty silnice,kdyby vše fungovalo jak má a nebylo to ve stylu já na bráchu brácha na mě,myslím že by silnice byly v takovém stavu v jakém mají být,dálnice by byly už 10 let hotový atd. :lol:
no ale jsme v česku tak je to tak jak je.
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
pát pro 30, 2011 1:57 pm

Venca80
Příspěvky: 555
Registrován: sob kvě 29, 2010 12:32 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvek

tak na dopravu je potřeba o 14 mld. víc než letos,Kalous dá pouze 4. Na mýtném se vybere o 2 mld. víc a ty pujdou bůh ví kam.Tomu říkám matematika,ku.va!...ale tak je potřeba posilovat rozpočet na horší časy :sneaky1:
pát pro 30, 2011 2:23 pm

TTNandy
Příspěvky: 880
Registrován: stř lis 09, 2011 8:39 pm
Bydliště: Dubí

Příspěvek

:D
Dojit dopravu je totiž strašně pohodlný,než si udělat v tom státním molochu pořádek a přemejšlet o jiných řešeních.Co jsem čet já,tak do rezortu z vybranejch peněz za poslední léta nedali zpátky nikdy víc jak 1/5!!!!!!A ted to ještě škubou víc. :(
A jak už jsem psal,a nakonec i MilanP,je tu řízená kampaň proti nákladní dopravě-média masírujou obyvatelstvo dezinformacema.Stále stejná písnička o ,,ničení"silnic nákladní dopravou atd.Ale už nedodají že z vybraných miliard se zpátky nevrací skoro nic.Ať do výstavby,oprav či ůdržby.Plno keců o mýtu...tleskající rádiovce už zapomenou říct ,že půjde i z jeho kapsy. :D Snaží se postavit nákladní dopravu do role nepřítele národa.
Z výše uvedenejch příspěvků kolegů jasně čiší jak se poslední léta cítíme.Normálně si člověk připadá jak nějakej lapka,kterýho tenhle systém přímo nutí k různejm kličkám aby vůbec přežil.Žijeme ne radostí z práce která nás baví,ale žaludeční neurozou a strachem zda bude z čeho zaplatit to,či ono.Se strachem z ,,pruhovaných"dopisů a kontrol.
Mám spoustu kamarádů co začínali už před 20 lety jako já.Byli jsme banda bláznů,co odjezdila šichtu,pak se do rána makalo na autě v dílně aby mohlo zase vyjet.Byli jsme veselý,byla sranda,pomáhali jsme si.....Měli jsme energii a vůli pracovat tvrdě,protože to mělo svůj smysl a výsledky.Někdo to dotáh dál,někdo ne.Ale bez vyjímky jsou z nás dneska téměř zlomený a vyhořelý starší pánové :D kterým se ten smysl tý práce čím dál víc vzdaluje.......
TTN
pát pro 30, 2011 4:43 pm

Venca80
Příspěvky: 555
Registrován: sob kvě 29, 2010 12:32 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvek

to jsme si měli několik let utahovat opasky,ale tak se mi zdá,že už jsme nějaký ten rok na poslední dírce :lol:
pát pro 30, 2011 5:38 pm

TTNandy
Příspěvky: 880
Registrován: stř lis 09, 2011 8:39 pm
Bydliště: Dubí

Příspěvek

:D Venca
Já jsem se ze zoufalství navopak vyžral!!!! :P
pát pro 30, 2011 5:43 pm

Venca80
Příspěvky: 555
Registrován: sob kvě 29, 2010 12:32 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvek

tak pro tebe to neplatí,ty už musíš nosit kšandy :valetsesmihy:
pát pro 30, 2011 5:45 pm

Odpovědět

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů