Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-

Uživatelský avatar
talaš.m
Příspěvky: 3597
Registrován: ned čer 18, 2006 2:31 pm
Bydliště: Zlín

Archivace záznamů

Příspěvek

Nevíte jak dlouho se musí archivovat kolečka a puťovky?
čtv úno 09, 2012 2:06 pm

Žorž.FH12
Příspěvky: 1054
Registrován: stř črc 01, 2009 12:53 am

Příspěvek

Kolca rok , puťovky 2,5 roku
čtv úno 09, 2012 2:53 pm

Uživatelský avatar
talaš.m
Příspěvky: 3597
Registrován: ned čer 18, 2006 2:31 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Aha tak zas jinak, já slyšel že kolečka 5 let a puťovky rok
čtv úno 09, 2012 4:11 pm

Uživatelský avatar
Mysak Veverka
Příspěvky: 227
Registrován: ned bře 16, 2008 8:10 am
Bydliště: Pardubice

Příspěvek

Archivace kotoučků
15.4.2009
Jak dlouho se musí archivovat tachografické kotoučky? Jak dlouho se musí archivovat denní výkazy vozidel (stazky)?

Dotaz:
Jak dlouho se musí archivovat tachografické kotoučky? Jak dlouho se musí archivovat denní výkazy vozidel (stazky)?

Odpověď:

Odpověď je potřeba hledat v zákoně č. 111/1994 Sb. o silniční dopravě, ve znění pozdějších předpisů.

V §3 odst. 3 je uvedeno, že pokud je povinnost vést záznam o době řízení vozidla, bezpečnostních přestávkách a době odpočinku (což je ve vašem případě tachografový kotouček), tak dopravce je povinen uchovávat tyto záznamy po dobu 1 roku od ukončení přepravy.

Denním výkazem zřejmě rozumíte záznam o provozu vozidla. Tento záznam má povinnost vést pouze dopravce provozující silniční dopravu vozidly určenými k přepravě osob, s výjimkou osobních vozidel používaných pro vlastní potřebu. Tento záznam je povinnost uchovávat po dobu pěti let od ukončení přepravy (§3 odst. 2). To znamená, že dopravce provozující nákladní dopravu tuto povinnost nemá. Pokud však záznam o provozu vozidla vede může si stanovit sám dobu po kterou bude záznam uchovávat (vzhledem k tomu, že ho není povinen vést).

Zpracoval: Ing. Jiří Novotný (Centrum dopravního výzkumu)
čtv úno 09, 2012 4:29 pm

Uživatelský avatar
talaš.m
Příspěvky: 3597
Registrován: ned čer 18, 2006 2:31 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

A je to platné pořád?
čtv úno 09, 2012 4:55 pm

Žorž.FH12
Příspěvky: 1054
Registrován: stř črc 01, 2009 12:53 am

Příspěvek

pravda pravda , puťovky 5 let :) omlouvám se za mystifikaci :)
čtv úno 09, 2012 5:14 pm

Uživatelský avatar
talaš.m
Příspěvky: 3597
Registrován: ned čer 18, 2006 2:31 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Podle toho příspěvku nahoře těch 5 let platí pouze pro firmy přepravující lidi.
Chápu to správně že já jakožto nákladní přeprava si můžu určit sám dobu?
To je nějaké zajímavé....
čtv úno 09, 2012 6:27 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Příspěvek

No Michale je to teda jen můj názor ale pokud mám eurotachograf pak vyplňuji pouze kopie stazky kvůli fakturaci velký stazky vůbec nemám ale malý si kopíruji a uchovávám do proplacení fa pak je likviduji :lol: :lol: :lol:
čtv úno 09, 2012 8:16 pm

Žorž.FH12
Příspěvky: 1054
Registrován: stř črc 01, 2009 12:53 am

Příspěvek

(2) Tuzemský dopravce provozující silniční dopravu vozidly určenými k přepravě osob je povinen vést záznam o provozu vozidla. Tento záznam je povinen uchovávat po dobu pěti let od ukončení přepravy. Toto ustanovení se nevztahuje na osobní vozidla používaná dopravcem k silniční dopravě pro vlastní potřebu. Způsob vedení záznamu o provozu vozidla stanoví prováděcí předpis.
(3) Tuzemský dopravce provozující silniční dopravu vozidly určenými k přepravě osob, s výjimkou osobních vozidel používaných pro vlastní potřebu, a dopravce provozující silniční dopravu vozidly určenými k přepravě zvířat a věcí, jejichž celková hmotnost včetně přívěsu nebo návěsu přesahuje 3,5 tuny, je povinen zajistit, aby řidič vedl záznam o době řízení vozidla, bezpečnostních přestávkách a době odpočinku, a tento záznam je povinen uchovávat po dobu 1 roku od ukončení přepravy, nejde-li o osobní vozidla používaná tuzemským dopravcem k silniční dopravě pro vlastní potřebu.
(4) Tuzemský dopravce je povinen zajistit, aby v každém vozidle byly při provozu tyto doklady:

a) záznam o provozu vozidla, pokud je povinen jej vést podle odstavce 2,
b) záznam o době řízení vozidla a bezpečnostních přestávkách, pokud je povinen jej vést podle odstavce 3,
c) doklad o nákladu a vztahu dopravce k němu.
čtv úno 09, 2012 8:28 pm

Žorž.FH12
Příspěvky: 1054
Registrován: stř črc 01, 2009 12:53 am

Příspěvek

Já osobně píšu tohle

Obrázek

Obrázek

k tomu malou puťovku pro zákazníka se štemplama :)
čtv úno 09, 2012 8:34 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

já píšu tyhle velký pro sebe na celej den,ale ty jednostranný tyhle me štvalo otáčet,a malý pro zákazníky k faktuře,takže těch třeba 5 denně ty ukládám oscenovaný jen do kompu s fakturou a objednávkou.zbytek schovávám do skříně ale už bych něco mohl začít pálit,nějak se to hromadí a venku je stejně zima a dřevo rychle mizí
2x Nissan atleon 210
čtv úno 09, 2012 9:45 pm

Karel334
Příspěvky: 1602
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Příspěvek

Za 20 let nikdo z kontrolních orgánů nechtěl stasky a kolča.Fin kotrol jsem prošel 5x a stasky je absolutně nezajímají.opravdu vyhozený papír a čas.Již 10 let nic nevedu a neschovávám.kolča jeden rok a do kotle.Spotřebu mi nikdy nikdo nepočítal co mám vytankováno to dám do nákladů.V zimě i natural 95 pro ředění tuhnoucí nafty FU mi při kontrole bez problému uznal.
pát úno 10, 2012 9:55 am

Žorž.FH12
Příspěvky: 1054
Registrován: stř črc 01, 2009 12:53 am

Příspěvek

Tak to je fajné že nedělají s timhle ofuky .. Já měl kontrolu jenom jednu ale na dph takže se ke kontrole puťovek nedostalo , ale píšu to spíš pro sebe . Kompjůtr vozím vedle sebe tak jak tak takže to cvakám za chodu a ono to samo počítá takže aspoň mám přehled a klidné spaní :D
pát úno 10, 2012 10:45 am

Uživatelský avatar
Mysak Veverka
Příspěvky: 227
Registrován: ned bře 16, 2008 8:10 am
Bydliště: Pardubice

Příspěvek

Moho li se uptat.Svýho času jsem si vozil NB a napsal jsem si stazky v officu.Samo to počítalo km a já byl rád :D .Máte někdo nějaký ofiko program na psaní puťovek nebo jako já samo domo?Popřípadě hoďte název nebo link pokud je to volně ke stažení.Děkuji za kladné vyřízení.Až budete něco chtít ode mne.........tak si to kupte. :D :D :D
pát úno 10, 2012 11:09 am

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

ja na dodavku taky nic nepisu. financak i ucetni mi rekli ze nemusim vest knihu jizd,ale jde o to abych pak umel prokazat kde jsem jel.Coz v tom problem nevidim kdyz si skenuju vsechny dodaky z cest ktery fakturuji
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
pát úno 10, 2012 11:20 am

Odpovědět

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů