Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-

Odpovědět
Tom.as
Příspěvky: 4
Registrován: úte bře 13, 2012 5:40 pm
Bydliště: Třebíč

Msta bývalého zaměstnavatele

Příspěvek

Pořádně nevím kam můj problém zařadit, tak to zkusím sem. Blíží se konec března a s tím i daňové přiznání. V roce 2011 jsem nějakou chvilku jezdil u jednoho dopravce (asi 2 měsíce), pak ještě v tom roce jsem odešel jinam. Teď mi ten bývalý dopravce odmítá dát potvrzení o příjmech, abych si mohl udělat to daňové přiznání. Prvně tvrdil, že mi ho dával (stěží mi dal zápočťák), ale nedal mi nic takovýho a tvrdí že znova to udělat je problém. Ikdyby mi ho dával, což neudělal, tak to musí mít archivovaný, takže zmáčknout tisk asi není problém. Tvrdil mi že se chystá za účetní a pak když mu volám, tak mi řekne že tam půjde až bude potřebovat. Teď už mi pro změnu nebere ani telefon. Takže jak postupovat??? Nechápu proč se mi musí mstít, nikdy jsem nic neprovedl a vždycky odjel ty jeho vejmysly, odešel jsem, protože ty auta byly v katastrofálním stavu a nechci se zabít nebo někoho v trucku, kterej nebrzdí. To že si o mě vymejšlí bludy jak jsem zboural bránu ve firmě v který jsem nikdy nebyl nebo že jsem řidič na hovno ještě chápu, jsme v česku, ale tohle???? Podle mě snad má ze zákona povinnost mi dát potvrzení o příjmech, tak jako já mám povinnost udělat daňové přiznání.
:? :(
stř bře 14, 2012 6:05 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11911
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

je otázka jestli za Tebe vůbec platil pojištění a pod.... zajímal si se o tohle na správě soc. zabezpečení a u zdrav. pojišťovny???
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
stř bře 14, 2012 7:53 am

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Na soc i zdravce jsem se kdysi ptal a řekli mi, že už je nový zákon. Že mi informaci jestli platil, nebo ne nemůžou poskytnout, ale pokud neplatil, tak už to nebudou vymáhat po mně, ale jen po měm. Takto mi odpověděli.

Zkus mrknout na tyto odkazy, východisko tam najdeš. Myslím, že poslední odkaz je přímo o podobných případech:
http://www.liaz.cz/forum/viewtopic.php?p=408698#408698
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
stř bře 14, 2012 8:04 am

Krocan
Příspěvky: 850
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

Příspěvek

V roce 2006, při mé změně zaměstnavatele jsem potvrzení od příjmu někam založil a když jsem zjistil, že ho nemám, stačil jeden telefonát do účtárny bývalého zaměstnavatele a obratem mi poštou poslali potvrzení nové. K doplácení sociálky mi na konci devadesátých let paní na podatelně tvrdila, že dlužné pojistné lze doplatit pouze do konce kalendářního roku po vzniku dluhu. Potom už prý sociálka nic nechce, ale zase ti to bude chybět při počítání důchodu. Nevím, zda tato praxe platí doposud. Zdravotní je povinnost doplatit a nabíhá u něj penále.
stř bře 14, 2012 8:51 am

milan.p
Příspěvky: 493
Registrován: úte čer 24, 2008 9:16 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Zkus kontaktovat přímo účetní, tet mi jedno starší potvrzení o příjmu vyjížděla znova a byla to otázka tří minut.
stř bře 14, 2012 9:05 am

tonyy
Příspěvky: 330
Registrován: pon dub 26, 2010 6:42 pm
Bydliště: jizni morava

Příspěvek

tom.as

na krajskem uradu(myslim nebo pracaku-nejsem si jistej) podas stiznost ze ti neco odmita vydat a budou to s nim resit urady(a jeste bude mit problem)
jeden takovej panacek byl i tady u nas,taky mi nic nechtel vydat,pohrozil sem a hned to bylo..
a pokud i pohrozeni nepomuze,bez si stezovat na urad a majitel bude mit pekny problem..
stř bře 14, 2012 1:27 pm

Tom.as
Příspěvky: 4
Registrován: úte bře 13, 2012 5:40 pm
Bydliště: Třebíč

Příspěvek

Bohužel jeho účetní neznám, je to malej soukromníček s dvouma vrakama, takže nemá vyloženě kancelář s účetní. To mu dělala dokonce snad jeho příbuzná. Zápočťák jsem po dvou měsících dostal, takže snad zdravotní platil a i kdyby ne, tak je to jeho mínus, protože v pracovní smlouvě měl výslovně kolonku, že se k tomu zavazuje.

Tonyy: já právě nechtěl bejt sketa jak on a i přes ty jeho pomluvy jsem se s ním snažil domluvit. Nevím jakej úřad mysliš, mě napadlo jít na finančák, ona by na něj přišla kontrola (ti by se divili) a myslím, že by i něco platil protože má povinnost mi ten papír vydat.
stř bře 14, 2012 1:41 pm

tonyy
Příspěvky: 330
Registrován: pon dub 26, 2010 6:42 pm
Bydliště: jizni morava

Příspěvek

Tom.as
mel sem stejnou situaci,taky jak ty..ale neslo se s nim domluvit,az kdyz sem byl rozhodlej na urad jit a rek sem mu to,docvaklo mu zebude mit problemy(pac on mel vse v prdeli-ucetnictvi,putovky,vse mel na haku..)
tak mi to okamzite vydal..
a kdyby ne sel bych na urad..ze on se chova jako vul prece ty se ho nebudes porad prosit...nechce dat tak mu urednici pomuzou :wink:
stř bře 14, 2012 2:08 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Na pracáku by ti neporadili? Ještě jednou bych se s ním pokusil spojit, příp. sms a pak mu jen oznámil, že to nahlásíš, určitě vyměkne.
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
stř bře 14, 2012 3:36 pm

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

ja jak sem ted daval priznani tak mi volala baba z FU ze potrebuje od predchoziho zamestnavatele loni za 3 mes co sem delal znovu potvrzeni o prijmech. tak sem za nim zasel a na pockani mi to taky vytiskl.
to ti spis dela schvalne pakarnu- normalne bych ho naprasil a treba se probere po kontrole
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
stř bře 14, 2012 6:39 pm

Tom.as
Příspěvky: 4
Registrován: úte bře 13, 2012 5:40 pm
Bydliště: Třebíč

Příspěvek

Tom-Oaza: no to víš, že dělá! Jsem o tom přesvědčenej, protože vytisknout jeden blbej papír nemůže bejt problém.

Nemůžu se mu dovolat, 100% vím, že mi to nebere schválně, takže to budu řešit s finančákem asi. Jen nevím podle čeho teda moje účetní udělá daňový přiznání. Já jsem tak nas*anej. Takovejhle přístup... Nic špatnýho jsem mu nikdy neudělal. Kdybych třeba udělal průser nebo nedejbože ukrad naftu, tak neřeknu, že musí dělat naschály, ale tohle? :evil: :evil:
stř bře 14, 2012 6:59 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Urazil si jeho auta :lol:
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
stř bře 14, 2012 7:11 pm

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

ja ho teda od predchoziho zam, dostal hned jak sem skoncil,i zapocatk, takze v pohode. ale pry tam nebylo razitko tak ho chteli udelat znova.
skoc se zeptat tve ucetni a treba by to nejak sesmolila na zaklade vyplatnic provizorne a nebo ti poradi na FU. ja se v ucetnictvi taky nejak neorientuju
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
stř bře 14, 2012 7:14 pm

Tom.as
Příspěvky: 4
Registrován: úte bře 13, 2012 5:40 pm
Bydliště: Třebíč

Příspěvek

M.Z. Myslím, že sem urazil spíš jeho, když sem mu řekl, že s autama v takovým stavu jezdit nebudu :D

Tom-Oaza: Poslední výplatnici mi taky nedal. Byla na ní částka 12000 a dostal jsem 7000, takže je jasný proč mi ji nadal :D :D
stř bře 14, 2012 7:17 pm

Janko
Příspěvky: 22
Registrován: sob zář 03, 2011 7:57 pm
Bydliště: Košice

Příspěvek

Tom.as
Normalne urob DP z tych cisel ktore mas a priloz k tomu list o tom, ze dotycny pan Ti nechce vydat potvrdenie.
Ale aby ten chytrak nemohol povedat, ze si ho neziadal, tak mu napis doporucveny list so ziadostou o to co potrebujes. A tu kopiu doporucenky priloz k listu s DP.
Ja osobne by som nemal nervy tak dlho to po nom ziadat....hned by som ho hlasil.
Kto chce kam, pomozme mu tam.
stř bře 14, 2012 8:59 pm

Odpovědět

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 hostů