Moderátoři: cuisine, Mykesh, Pavel Bíteš, mili

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kosiik2
Příspěvky: 2
Registrován: ned říj 13, 2013 10:26 pm
Bydliště: JH

Podpora se systémem Adblue eu5

Příspěvek

Nabízím podporu s problémem jménem ADblue u
nákladních automobilu.
Nejčastější problémem je nefukčnost jednotky
ADblue a pomocného čerpadla vstřikování.
Diagnostika Nákladních a přívěsných vozu.
Značky.Mercedes-Benz,MAN,Scania,Iveco,DAF, Volvo,Renault
Při upravě dochází i ke snížení paliva až o 2 litry
A uspora financí za tankování Adblue
728772312
Diagnostika a chiptuning osobních automobilu.
Diagnostika nákladních a přívěsných vozu.
Podpora a opravy ADblue :)
pon říj 14, 2013 7:39 am

Trneček
Příspěvky: 491
Registrován: pát úno 10, 2012 12:13 pm
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Příspěvek

jinak řečeno, uškrtíš přísun ad-blue a když mě třeba němci stáhnou na technickou, tak neprojdu, pač to nebude splňovat emisní předpisy. Nebo se pletu?
Spěcháme aby jsme čekali
Čekáme aby jsme spěchali
pon říj 14, 2013 10:31 am

truckservis24
Příspěvky: 134
Registrován: sob led 31, 2009 4:50 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvek

A jak to,že se sníží i spotřeba paliva?Můžeš mi to trochu objasnit.Jsem jenom zvědavej.Díky.
Od doby,kdy vynalezli peníze,mi nemusíte za mou práci děkovat.
pon říj 14, 2013 5:44 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11911
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

ono mi to připadá, že všichni výrobci jsou skoro analfabeti, jen naši "garážníci" jsou IN..... a to nejsem velkej příznicec tlačit nějaký sračky do vejfuku ...mikročástice a ad jsou mnohem víc toxický než černý saze.... :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
úte říj 15, 2013 12:00 am

Uživatelský avatar
Kosiik2
Příspěvky: 2
Registrován: ned říj 13, 2013 10:26 pm
Bydliště: JH

Příspěvek

Všechno co je popsané je vyzkoušené.Kdyby to nebyla pravda netvrdím to.Vyzkoušeno na vozech renault a Volvo.
Ano vypnutí Adblue je jediná možnost jak jezdit a pořád to nespravovat.
Třeba oprava v origo servisu stojí 100tisíc.
Říkal mi to vlastník Dafu XF105 které sem takto opravil.Měl jednotku vstřikování KO a ucpanou vstřikovací trisku.
Nikoho nenutím ale bohužel zatím jiná možnost není.
Auto jezdí bez chyb jak na palubce tak v jednotkách.
Diagnostika a chiptuning osobních automobilu.
Diagnostika nákladních a přívěsných vozu.
Podpora a opravy ADblue :)
úte říj 15, 2013 8:20 am

truckservis24
Příspěvky: 134
Registrován: sob led 31, 2009 4:50 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvek

To je super.A čím se ta tryska ucpala.Že by zanedbal údržbu,nebo co?A v jakém servise mu těch 100000kč účtovaly,abych tam nikdy nejel.Jo a neodpověděl jsi mi na tu spotřebu.A jak obejdeš sondu NOX.Smažeš ji ze soft.motoru?Jen mě to fakt zajímá,než do toho půjdu.A co za to?Díky.
Od doby,kdy vynalezli peníze,mi nemusíte za mou práci děkovat.
úte říj 15, 2013 3:47 pm

DAF-DAF
Příspěvky: 23
Registrován: sob zář 29, 2012 7:46 pm
Bydliště: ČR

Příspěvek

NO, :-)

1. U DAFa stjojí jednotka ADBL kolem 40tis + 10tis za trysku ve standardních cenách (stálý zákazník má samo slevy) a když se trefíš do akce stojí ještě míň.
2. Ono vypnout dodávku ADBL není tak složité, stačí přesvědčit řídící jednotku že mrzne a je to, nebude reagovat ani NOx čidlo protože přeci mrzne a ADBL je "zamrzlé" a nedává.
3. Množství ADBL vstřikovaného do výfuku je závislé na množství vstřikované nafty, čím víc nafty tím víc ADBL a naopak.
4. Pokud nebude další zásah do programu řídící jednotky tak nemůže dojít ke snížení spotřeby!
5. Při jakékoliv návštěvě DAFího servisu a připojení na diagnostiku je každý zásah do programu řídící jednotky diagnostikou zjištěn, pokud má tento zásah vliv na emise, je automaticky přehrán na originál!
6. Chytrá policie v D má přenosný měřák na NOx a při zjištění nefunkčnosti systému odstavuje auto a podle nařízení spolkové vlády je min pokuta pro řidiče 1000€ a pro firmu???? nevím ale málo to nebude :-)
7. naši poliši budou mít měřák od 2014
úte říj 15, 2013 6:29 pm

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne úte kvě 14, 2019 11:19 am, celkem upraveno 1 x.
úte říj 15, 2013 6:45 pm

truckservis24
Příspěvky: 134
Registrován: sob led 31, 2009 4:50 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvek

DAF DAF,vyčerpávající odpověd,díky.
Od doby,kdy vynalezli peníze,mi nemusíte za mou práci děkovat.
úte říj 15, 2013 7:38 pm

DAF-DAF
Příspěvky: 23
Registrován: sob zář 29, 2012 7:46 pm
Bydliště: ČR

Příspěvek

to sof
když ti přístrojovka neukazuje chybu a naměří ti moc NOx tak:
a) Tě pošlou na STK případně do servisu pod dozorem a zjišťují zásah do auta a pokud najdou tak to neokecáš pokud ne tak tam stráví mládí :-), máš EURO 5 a za to snížené poplatky za dálnice, pokud nemáš nebo nesplňuješ EURO 5 máš vyšší poplatky za dálnice a pokud vezmu že maut = daň "potom uplatňuješ neoprávněně slevu na dani a jedná se vlastně o "daňový únik"" :-) a to nemá rád žádný stát a brání se
b) zaplatíš na místě kauci = pokutu a následně musíš prokázat, že vozidlo bylo v pořádku - který výrobce aut Ti napíše že má auto chybu???

nestalo se Ti nikdy, že si dostal pokutu za přetížený auto i když na papírech od zboží byla váha OK??? kdo za to může - řidič - ale jak to má zjistit už nikdo neřeší?????
nedostal si flastr za překročení doby jízdy i přes to že nebylo kde zaparkovat???????? kdo za to může - řidič a že není kde parkovat není věc policie :-)
..... atd

k tomu 6x značkový servis - vem to takhle - řekneš šéfovi "nejde mi zase ADBL" - jo jeď do servisu - servis zavolá šéfovi- je tam taková závada a je možné ji opravit za 30tis a nebo můžeme zkusit vyčistit za 5tis a uvidíme - co řekne šéf - za 5tis dobrý a uvidíme- jenže ono to čištění pomůže jen někdy :-( (ale je pravda, že ani profi servis nedělá na 100pro) :-(
úte říj 15, 2013 8:26 pm

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne úte kvě 14, 2019 11:18 am, celkem upraveno 1 x.
úte říj 15, 2013 10:30 pm

DAF-DAF
Příspěvky: 23
Registrován: sob zář 29, 2012 7:46 pm
Bydliště: ČR

Příspěvek

Je to všude o lidech.
Je pravda, že přístup mechaniků je ve značkových servisech mnohdy o tom, že přijde s diagnostikou - vymaže chyby a pokud mu to neřekne že má "tohle" vyměnit tak tím oprava končí :-(
No a tam kde nemají diagnostiku, tak musejí přemýšlet (a to prý bolí) a často vymyslí a potom i opraví :-)
stř říj 16, 2013 6:53 pm

azauto
Příspěvky: 8
Registrován: pát bře 12, 2010 10:05 am
Bydliště: Plzen

Adblue

Příspěvek

Jak sem se informoval krabička opravdu vyradi adblue z cinnosti i omezeni vykonu. Aktivni zavada není zadna. Cena krabičky se pohybuje od 6000-10000 co jsem tak nejak cetl jsou i za 20 tisíc ale to si myslim ze je prehnane.

U mercedesu bych spise volil odstranit omezeni vykonu softwarove (jen zmenou parametru) ale asi bude vadit ze sviti zavada adblue ale alspon jede auto na plno.
U Volva,Renaultu jde omezeni vykonu při zavade adblue vypnout také ale myslim si ze to asi moc lidi v CR neumi.

Jako nouzova oprava si myslim ze je to dobre (alspon ma clovek cas třeba nasetrit na opravu drahého systemu adblue cerpadlo cca30tisic, tryska cca 15tisic)

Kazdopadne montazi krabičky dochazi k uplnemu odstaveni cerpadla coz za nejakou dobu třeba 5ti let muze cerpadlu ublížit ?!?! Pokud je asi adblue nefunkcni tak je to asi jedno

:)
ned led 12, 2014 10:30 pm

Odpovědět

Zpět na „Nabídky služeb a zboží pro truckery“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů