Mýtné v Německu, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátor: cuisine

Odpovědět
rudolf diesel

Rychlost s LKW

Příspěvek

Mam dotaz. Vyfotil mne radar na B10 u Stuttgartu, smerem k A8. Je tam 50 km/h a ja jel okolo 70 km/h. Co mne hrozi? Mozna jsem prekrocil o 20 km/h rychlost. Je to vsak mimo obec na ctyrproude silnici. Podle stvo prekroceni do 30 km/h mimo obec je trestano je pokutou ovsem to se vztahuje pouze na osobni vozidla. Tady nevim jak budou postupovat s lkw. Pokuta je mne fuk spis se bojim abych nedostal bod nebo mesic zakaz rizeni. Je tady nekdo kdo se v tom vyzna? Nechci prispevky typu kolega je tolik a tolik a jak to dopadlo. Potrebuju vedet jak je to ve vyhlasce. Ptal jsem se sefa, ale on sam nevi. Jeste dodatek. Jezdim pro nemce takze mne to prijde. A nepiste at se zeptam nemcu pac tech uz jsem se ptal, ale je to jako v cr, kazdej rika co slysel, a pak se divi. Dijy za pripadnou odpoved
sob pro 03, 2016 9:43 am

martin440
rumová víla

Příspěvek

pokud máš D spz, tak to přijde na Fa, obecně pokud vím, tak se překročení o +20 km považuje za trestný čin, ale moc se to neuplatňuje, spíš jednaj rozumě... tipuju to na 1 bodík a štráf do 100e ,,ale fakt jen tipuju , koukni do sazebníku pokut , kolik je tam rozmezí... pokud je to CZ spz, tak zatím to nechodilo ..... :wink:

https://www.bussgeldkatalog.org/

https://translate.googleusercontent.com ... SJm1tfxcYg
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy http://www.funradio.fr/playfun,
sob pro 03, 2016 12:56 pm

rudolf diesel

Příspěvek

Právě to jsou všechno takové neúplně informace. Navíc i kdyby to bylo překročení o 20 tak je to mimo obec. Prostě jak lkw může jezdit jen 60 tak to tam pro ně všechno platí úplně jinak, ale informace žádné.
sob pro 03, 2016 6:22 pm

marian.X

Re: Rychlost s LKW

Příspěvek

Na bundeskach je tolerována rychlost do 70km/h, pokud je ctyrproudova a protipruhy jsou stavebně odděleny ( svodidla, travnatý pás, stromy pod.), muzes jet max.80 km/hod. Osobně vyzkoušeno, prošlo mi to bez pokuty.
Nikdo Ti nedá víc, než já Ti slíbím.
Se vším co má kola a kozy budou jednou problémy...
čtv čer 08, 2017 5:32 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ

Příspěvek

Ne vsude.Na Folmavu je i 65kmh moc.Odzkousene....Jinak letci co,,litaj soustky,,90kmh s levou nohou za uchem,viz smer Straubing,extra liga uplne,smekam a uhybam do skarpy pred nema.
BMW 4,4 V8 745i.
čtv čer 08, 2017 9:57 pm

sof

Příspěvek

Na bundeskach je tolerována rychlost do 70km/h
Tiež potvrdzujem, že to nieje pravda. Záleží od polície. Akú majú náladu. Tie stacionárne radary na bundeskách tolerujú 70tku (väčšinou). Ale zopár mojich kolegov už malo problém a šoféri platili pokutu za rýchlosť, keď ich chytil osobák s radarom a zastavil ich hneď na mieste. Vtedy šoféri platili pokuty aj za 67-68 km/hod. Info od policajta, vraj max 63 km/hod.

Neviem ako do čiech, ale na slovensko pokuty z nemecka za prekročenú rýchlosť zo stacionárneho radaru chodia celkom bežne a ani to netrvá dlho. Pokuta za malé prekročenie rýchlosti je pár eur. Ja som minulý rok dostal pokutu cca15-20 eur. Presne si to už nepametám. Od kolegov viem, že dostávajú z nemecka bežne pokuty okolo 90 eur. Ale bacha na to, ak prekročíte rýchlosť o viac ako 30km/hod, môžte dostať zákaz jazdy v nemecku. Toto tiež už riešil jeden kolega. Ľahko sa vám to môže stať na osobnom aute, keď cestujete do nemecka za prácou.
pát čer 09, 2017 4:56 am

Odpovědět

Zpět na „Německo“