Mýtné v Německu, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátor: cuisine

Odpovědět
Uživatelský avatar
maxim.brite
Příspěvky: 7
Registrován: pon úno 25, 2013 5:54 pm
Bydliště: Brno

Jak správně vypsat kontrollbuch

Příspěvek

Zdravím mám dotaz chtěl bych vědět jak správně vypsat kontrollbuch ale myslím vážně vše nějak to tu podrobně napsat jezdím několik let do německa a ještě se mě nestalo že by ho po mě chtěli a když čtu kolik vás už zaplatilo tak mě to zajímá jak to má byt aby bylo vše o.k a BAG mě ještě mával až budu odjíždět po kontrole :lol: :lol:
Obrázek

Obrázek
ned bře 03, 2013 5:52 pm

Uživatelský avatar
maxim.brite
Příspěvky: 7
Registrován: pon úno 25, 2013 5:54 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

Vidím že všichni jezdí do německa ale nikdo asi neví jak to správně vyplnit :lol: :lol: :lol:
pon bře 11, 2013 2:20 pm

burner
Příspěvky: 52
Registrován: pát lis 09, 2012 2:30 am
Bydliště: Hořice

Příspěvek

ja ho nikdy nepsal, ty lzi by neunesl ani papir a navic jsem mel auto bez spani, ale mam pocit ze navod na prvni strance jinak provadenou cinnost v danem case zapises carou pres ty ctverecky kterych se to tyka - co ctverecek, to 15 minut. Pak se taky zapisuje pocatecni, konecnej stav km, start, cil, ale to asi chapes, nicmene, pokud mas dodavku bez spani a nebo nespis na penzionech, tak se s kontrolbuchem ani neobtezuj..
pon bře 11, 2013 3:59 pm

Uživatelský avatar
maxim.brite
Příspěvky: 7
Registrován: pon úno 25, 2013 5:54 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

Jéééé jedinej kdo ví oco jde :D díky za odpověď ale v autě spím a jsem tam vice jak v CR . jinak to jak se píše ta čara to je mě vcelku jasny spíše jak vyplnit tu druhou část tu žlutou vlastně to po těch 7 dnech
stř bře 13, 2013 12:29 pm

burner
Příspěvky: 52
Registrován: pát lis 09, 2012 2:30 am
Bydliště: Hořice

Příspěvek

zluta je pokud se nepletu na volno - 45h pauzu, ale mam pocit, ze hned na zactku kontrolbuchu je na vsechno navod minimalne v cj a nj, spis v rakvi nebo pres sedacky? Protoze jestli pres sedacky a budes tam mit zapsanej dlouhej odpocinek, tak je bude zajimat kde jsi vlastne spal, na sedackach muzes delat jen 45ku..
stř bře 13, 2013 3:06 pm

karkov
Příspěvky: 1
Registrován: ned lis 16, 2014 1:04 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Taky jsem s tím měl/mám problém ale je to fakt jen o tom si to vymyslet... A ten žlutej papír to by mělo bejt vyhodnocení toho týdne a to u nás prý dělá zaměstnavatel tak nevím... Začel jsem jezdit druhým týdnem a do konce týdne v téhle knížce jsem ještě nedošel. Ale prej to žlutý policajty moc nezajímá... Ale co je na tom pravdy zatím nevím :)...
úte lis 18, 2014 5:01 pm

Leeon
Příspěvky: 1
Registrován: čtv pro 11, 2014 8:43 am
Bydliště: lbc

Příspěvek

Zdravím, mam dotaz. Zaměstnavatel si koupil dodávku do 3,5t a chce abych mu pro něco dojel do Německa. Má cenu řešit kontrolbuch apod., nebo lze jet na nějakém prohlášení o tom, že jsem si ji vypůjčil soukromě? Díky za odpoved.
pát pro 19, 2014 8:45 am

Loktar
Příspěvky: 19
Registrován: čtv říj 16, 2014 6:19 pm
Bydliště: České budejovice

Příspěvek

Chlivecek 2: SPZtka
Chlivecek 3: Datum
4: Odpocinek
5: nepouzivam
6: Jízda
7: Nakládka / vykládka
8: Start
9: Cíl

do 10 nebo 11 vyplnujes vahovou kat, napr. 3,5t u dodavky

11 - podpis
12 - kolik jsi mel odpocinek
13 - kolik jsi odridil
14 - doba na nakladce / vykladce
15 - soucet 13 + 14 = vykon

16 - nahoru pises konecny stav km, pod to pocatecni stav km, uplne dolu rozdil (najezd).

Samozrejme ze KB musi byt vyplnovan v souladu s 561/AETR, jak podvadet radit nebudu, na to si musis prijit sam :)
sob pro 20, 2014 12:09 pm

Loktar
Příspěvky: 19
Registrován: čtv říj 16, 2014 6:19 pm
Bydliště: České budejovice

Příspěvek

Jinak, preji pekne pokuty za nevyplnovani KB.

Staci ten KB umet vyplnovat a kdyz jezdite vic nez povoluje aetr, tak si umet poradit, kazdopadne KB pro meni vubec zadne omezeni ... vim ze ho mam psany v poradku a mam jistotu ze pri kontrole projdu. A spise BAG nechaji projet me s KB, nez tebe bez KB. Naopak, kdyz ho mit nebudes tak o to jejich kontrola bude prisnejsi a ver ze kdyz chtej tak si neco najdou.

Jinak, krom pokuty za parkovani jsem jeste zadne ecka neplatil.
sob pro 20, 2014 12:11 pm

Roman2265
Příspěvky: 15
Registrován: pát kvě 08, 2020 7:47 pm

Re: Jak správně vypsat kontrollbuch

Příspěvek

Cawte vie mi niekto poradit ako mam vypisat kontrolbuch ked budem jazdit v noci dik moc
stř srp 05, 2020 6:31 pm

Odpovědět

Zpět na „Německo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů