Mýtné v Německu, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátor: cuisine

Odpovědět
Nikola7
Příspěvky: 3
Registrován: stř dub 20, 2016 11:35 am
Bydliště: Benešov

Povolení pro Lang LKW - dlouhé soupravy

Příspěvek

Dobrý den,

měla bych velikou prosbu. Píšu diplomovou práci na téma kombinovaných jízdních souprav. Už přes měsíc hledám poslední informaci. Kolik stojí povolení/licence pro používání eurocombi/ems/kombinovaných jízdních souprav/gigaliner/lhv/lang lkw (soupravy do 25,25 m) či jakýkoliv jiný název je zrovna použit. Všude je napsáno, že do konce roku 2016 je tento provoz v testovacím režimu a je součástí věděckého sledování, které je povoleno v některéch spolkových zemích + že jsou k tomu jasné podmínky, že k tomu i speciální licence, ale zda a kolik tato licence v každé zemi stojí (nebo zda je to obecné pro všechny země v SRN) nikde není. Už jsem celkem zoufalá :). Psala jsem do všech možných institucí, ale zatím mě celkem ignorují. Například Nizozemsko to má jasně dané, ale Německo mě tedy ničí. Moje němčina je navíc nulová, takže hledat to je o to těžší. Neví náhodou někdo?

Mockrát děkuji za jakékoliv rady!!
čtv dub 21, 2016 12:48 pm

Vejr
Příspěvky: 286
Registrován: ned říj 24, 2010 11:06 pm
Bydliště: Kladno

Příspěvek

co vím tak giga soupravy nesmí přes hranice, maj povolení jen na území svého státu
čtv dub 21, 2016 3:12 pm

Nikola7
Příspěvky: 3
Registrován: stř dub 20, 2016 11:35 am
Bydliště: Benešov

Příspěvek

Jj, u hranic se musí rozpojit a jet zvlášť kvůli EU směrnici. Ale předpokládám, že v Německu v zemích, v nichž to je povolené, normálně projíždět můžou mezi "bundesländer, že jde jen o státní hranice. Je to povolené třeba v Sasku, Dolním Sasku, Hamburgu apod., v rámci vědeckého testování, toho se účastní zdarma, ale nevím, zda musí něco zaplatit za ten "papír", kterým doloží, že se toho testování účastní. :(
čtv dub 21, 2016 6:04 pm

Odpovědět

Zpět na „Německo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů