Mýtné v Německu, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátor: cuisine

rudolf diesel
Příspěvky: 171
Registrován: pon říj 15, 2007 9:13 pm
Bydliště: Plzeň

Rychlost s LKW

Příspěvek

Mam dotaz. Vyfotil mne radar na B10 u Stuttgartu, smerem k A8. Je tam 50 km/h a ja jel okolo 70 km/h. Co mne hrozi? Mozna jsem prekrocil o 20 km/h rychlost. Je to vsak mimo obec na ctyrproude silnici. Podle stvo prekroceni do 30 km/h mimo obec je trestano je pokutou ovsem to se vztahuje pouze na osobni vozidla. Tady nevim jak budou postupovat s lkw. Pokuta je mne fuk spis se bojim abych nedostal bod nebo mesic zakaz rizeni. Je tady nekdo kdo se v tom vyzna? Nechci prispevky typu kolega je tolik a tolik a jak to dopadlo. Potrebuju vedet jak je to ve vyhlasce. Ptal jsem se sefa, ale on sam nevi. Jeste dodatek. Jezdim pro nemce takze mne to prijde. A nepiste at se zeptam nemcu pac tech uz jsem se ptal, ale je to jako v cr, kazdej rika co slysel, a pak se divi. Dijy za pripadnou odpoved
sob pro 03, 2016 8:43 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

pokud máš D spz, tak to přijde na Fa, obecně pokud vím, tak se překročení o +20 km považuje za trestný čin, ale moc se to neuplatňuje, spíš jednaj rozumě... tipuju to na 1 bodík a štráf do 100e ,,ale fakt jen tipuju , koukni do sazebníku pokut , kolik je tam rozmezí... pokud je to CZ spz, tak zatím to nechodilo ..... :wink:

https://www.bussgeldkatalog.org/

https://translate.googleusercontent.com ... SJm1tfxcYg
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob pro 03, 2016 11:56 am

rudolf diesel
Příspěvky: 171
Registrován: pon říj 15, 2007 9:13 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

Právě to jsou všechno takové neúplně informace. Navíc i kdyby to bylo překročení o 20 tak je to mimo obec. Prostě jak lkw může jezdit jen 60 tak to tam pro ně všechno platí úplně jinak, ale informace žádné.
sob pro 03, 2016 5:22 pm

marian.X
Příspěvky: 37
Registrován: čtv čer 28, 2012 11:21 am
Bydliště: Mělník

Re: Rychlost s LKW

Příspěvek

Na bundeskach je tolerována rychlost do 70km/h, pokud je ctyrproudova a protipruhy jsou stavebně odděleny ( svodidla, travnatý pás, stromy pod.), muzes jet max.80 km/hod. Osobně vyzkoušeno, prošlo mi to bez pokuty.
Nikdo Ti nedá víc, než já Ti slíbím.
Se vším co má kola a kozy budou jednou problémy...
čtv čer 08, 2017 5:32 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlost s LKW

Příspěvek

Ne vsude.Na Folmavu je i 65kmh moc.Odzkousene....Jinak letci co,,litaj soustky,,90kmh s levou nohou za uchem,viz smer Straubing,extra liga uplne,smekam a uhybam do skarpy pred nema.
Neřeším...
čtv čer 08, 2017 9:57 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Rychlost s LKW

Příspěvek

.
pát čer 09, 2017 4:56 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Rychlost s LKW

Příspěvek

V patek jsem byl uctovat v kanclu,a uz tam sedel muj kolega.trucker vyhlaseny vsemy aplikacemi co snad nexistuji.3navi na okne,fon jabko a notas na palubce v nem asi gugl online.sef mu rika-dosel ti pozdrav z D,za 98e,nekde od Kassel.on se nasere,jebne pesti do stolu a zacne hulakat-se na to muzu vysrat,zadna navi me neupozornila na to,atd bla bla...mu rikam-staci jak budes cist znacky prece,nic vic.on-bez do hajzku...za deset let,jak prejedes chlapa na kole,reknes jen,aplikace mi nic neukazala..
úte srp 06, 2019 11:40 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Rychlost s LKW

Příspěvek

Tak v Zittau nám vyrostli dva nové stacionární radary těsně před hranicemi. Vypadalo, že už v pátek byly v provozu. Tak POZOR rychlostní silnice končí těsně před sjezdem a radar měří 60tku na bundesstrasse a němci už netolerují odchylky. A mají už inteligentní radary, co poznají Pkw a LKw. To samé je cestou do Německa, pod kopcem ještě není schnellstrasse, takže kdo byl zvyklý to pod kopcem rozjet, aby vyhoupl kopeček, tak má smůlu.
Připadá mi to jako typický byznys radar, kdy jsem často slyšel od kolegů, že při kontrole policajt měl vztyčený prostředníček a hrozil za rychlou jízdu v tomto úseku. Tak byla možnost si přivydělat a tak hurá do akce. Možná více by mohl řící pan 153.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob pro 16, 2023 9:31 am

153
Příspěvky: 1144
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Rychlost s LKW

Příspěvek

Poslední, co vím, že ty radary se mají spustit před koncem roku. Tak už možná fungují naostro nebo, jak je zvykem je teprve ladí. Nevím, ale raději dělejte, že už fungují. Na úřadě v Görlitz zatím není nikde ve výpisu pokut napsáno, že by z nich už udělili pokutu, ale tam se to objeví tak po týdnu, někdy i déle.
Odvážnější v Německu používají buď Blitzer.de (možno stáhnout v Google Play), zakázané to není, mít to v telefonu můžeš, ale nesmíš to za jízdy používat a ani spolucestující to nesmí za jízdy mít puštěné. Reklama na to je i v odkazu níže.
Nebo já používám a to je univerzálnější, v podstatě pro celou Evropu toto:
https://www.verkehrslage.de/
Jsou tam pevné radary, mobilní radary uzávěrky silnic, nehody, stau nad 5 minut rozdělené na do 15 minut, do 30 minut a nad 30 minut a spousta dalšího. Funguje to i přes překladač, já to mám i v telefonu přes Google Chrome. Když někde instalují radar, tak se tam objeví někdy ještě týž den, mobilní radary tam jsou většinou do deseti minut. V pravém horním rohu mapy si zapneš, co chceš sledovat a už to frčí. Můžeš si tam nastavit radary a hlídání červené na křižovatkách třeba v Praze.
Nemohu to ale nikomu doporučit, protože to je za jízdy v Německu zakázané používat nejen řidičům, a teď už asi rok i spolujezdcům. Takže pokud se to rozhodnete za jízdy používat, tak na svojí odpovědnost. Když tě chytnou tak pokuta je poměrně vysoká.
U toho Blitzeru se nechá vypnout displej a jen ti to kecá třeba přes sluchátko do ucha.
Němci už odkoukli (pravděpodobně od nás) a občas vyrazí i s busem a natočí ti, co máš v autě puštěné, za busem jede Polizeiwagen a ten tě stáhne a ukáže ti, za drobný peníz, co ti v autě běželo.
ned pro 17, 2023 12:54 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Rychlost s LKW

Příspěvek

Na úřadě v Görlitz zatím není nikde ve výpisu pokut napsáno, že by z nich už udělili pokutu, ale tam se to objeví tak po týdnu, někdy i déle.
To je nějaký dostupný veřejný web, nebo nástěnka???
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned pro 17, 2023 2:32 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Rychlost s LKW

Příspěvek

Jinak ještě k těm fotkám. Polizei.de už má tak dokonalé přístroje, že tudle mě blikl mobilní radar na bundesce a fotka byla tak dokonalá, že tam bylo vidět, jaký mám nechápavý výraz v obličeji a i dvoudenní neoholení. Kdyby jsem měl beďáry, tak je i z té fotky dokážu spočítat.
Vždycky jsem měl myšlenku, aby firma udávala řidiče někde z Bachmutu na Ukrajině, ale ta poslední foto mě vyvedla z omylu. :( :cry: :cry: :roll:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned pro 17, 2023 2:38 pm

153
Příspěvky: 1144
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Rychlost s LKW

Příspěvek

Mám v Německu zřízený tzv. vorübergehender Aufenthalt něco jako byl u nás přechodný pobyt. Mám to hlavně kvůli platbám na důchod a bylo to hlavně potřebné v době covidu, aby mě pustili do Německa a je to potřebné pro vydání Personalausweis für in Deutschland lebende Ausländer
(ID karta pro cizince žijící v Německu). Na základě tohoto dokladu se mohu přihlásit přes net na okresní úřad v Görlitz a tam se to dočtu.
Ty fotky jsou poslední dobou dokonalé, ale ze starších radarů někdy nepoznáš, jestli je to černoch nebo Japonec.....
ned pro 17, 2023 3:24 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Rychlost s LKW

Příspěvek

to 153: Aháá, takže nic pro mne. Ale děkuji za info.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned pro 17, 2023 9:01 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Rychlost s LKW

Příspěvek

Jezdí 67 kmh po bundes a nikdy ti žádná pokuta nepřijde.
pát pro 22, 2023 9:32 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Rychlost s LKW

Příspěvek

to jožin: No myslím, že tě vyvedou z omylu. Jak jsem psal, mají nové radary, že když projede osobák 80át, tak nic, a jak lkw 66km/h, tak blik. Mě to přišlo, za 66km/h,po odečtení tolerance.(přesně takhle to tam psali) Nepsali kolik ta tolerance byla. Ale jak jsem koukl po záblesku na tacho, psalo 64km. Tak nevím.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob pro 23, 2023 10:04 am

Odpovědět

Zpět na „Německo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů