Mýtné v Německu, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátor: cuisine

ŠT-180N
Příspěvky: 398
Registrován: pon led 08, 2007 6:00 pm
Bydliště: Kojetín

koupit auto z německa

Příspěvek

jsou nějaký extra poplatky když si v německu koupím auto? podle mě sme v EU a nic se za to neplatí, ale nebudu připlácet na magistrátě když mě musejí vydat čistopis velkýho techničáku?
pane řidiči co to je za značku?? zákaz vjezdu nakláďáků ..... no a tak proč ste sem teda vjel?? šak to je avia ...
úte srp 12, 2008 4:25 pm

Uživatelský avatar
Horny
Příspěvky: 649
Registrován: čtv bře 27, 2008 11:46 am
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Když přivezeš auto z německa, který neni problém přihlásit, tak to vyjde cca do myslim od 3 do 5 tisíc (v tom je zahrnutá technická, evidence a přihlášení)
úte srp 12, 2008 6:41 pm

cuisine
Příspěvky: 4179
Registrován: stř bře 08, 2006 9:26 pm

Příspěvek

no pokud je ouplně nový tak dostaneš COC list a jdeš rovnou na úřad ... pokavaď už je registrovaný tak dovozová technická cca 2- 3 k a kdyby se neznaly nějaké udaje tak poplatek třeba importu za doplnění - různý dle značek ... jinak když je auto ( osobák ) starší osmi let tak musí mít typové schválení jinak se nepříhlásí !!!! .... což je případ jednoho borce z jiného fora kterej si tohle nezjistil a dotáh si lincolna 1990 a teď má auto k ničemu na dvorku ...
stř srp 13, 2008 7:24 am

TeSi
Příspěvky: 2150
Registrován: pát črc 06, 2007 12:44 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

a s nakladakama je to jak? jsou tm nejaky omezeni (r.v....) a na kolik to vyjde, dik
stř srp 13, 2008 7:56 am

cuisine
Příspěvky: 4179
Registrován: stř bře 08, 2006 9:26 pm

Příspěvek

náklaďák ( n2 + ) je myslím 5 let bez typového schválení a když je starší tak musí být typové schválení pro podvozek .. nástavba se neřeeší ... možná je to těch osm let taky jak u osobáku ale nejsem si jistej
stř srp 13, 2008 8:43 am

ŠT-180N
Příspěvky: 398
Registrován: pon led 08, 2007 6:00 pm
Bydliště: Kojetín

Příspěvek

na magistrátě mě řekli že dám 800 za přihlášení, pak 1500 za přihlášení cizího vozidla, prej mě dají čistopis techničáku a když k temu přičtu tu technickou a evidenčku tak do těch 5 to vleze, akorát nevím když auto bude třeba stát 5000 Eu jestli vypláznu 5000 a hotovo, jestli ještě v německu neso nejaký polatky nevíte někdo?
pane řidiči co to je za značku?? zákaz vjezdu nakláďáků ..... no a tak proč ste sem teda vjel?? šak to je avia ...
čtv srp 14, 2008 10:36 am

Uživatelský avatar
Frigo
Příspěvky: 30
Registrován: úte úno 12, 2008 8:44 am
Bydliště: Liberecko

Příspěvek

ŠT-180N píše:na magistrátě mě řekli že dám 800 za přihlášení, pak 1500 za přihlášení cizího vozidla, prej mě dají čistopis techničáku a když k temu přičtu tu technickou a evidenčku tak do těch 5 to vleze, akorát nevím když auto bude třeba stát 5000 Eu jestli vypláznu 5000 a hotovo, jestli ještě v německu neso nejaký polatky nevíte někdo?
minulý týden jsem si koupil auto v Drážďanech poplatky za odhlášení, exportní značky + pojištění na 30dní mě přišly na 152,-Eur

pak už jenom ten kolotoč tady v CZ, 1250 mě stála STK+emise+evidenční kontrola pak si skákneš na pojišťovnu vyřídit povinné ručení na 1 měsíc a pak na magistrát na odbor dopravy kde Ti vyřídí čistopis techničáku+české značky (na kolik to příjde ještě nevím, to čekám až to bude vyřízené)
čtv srp 14, 2008 2:46 pm

Helena

Příspěvek

A ještě k tomu připočítejte převozní pojištění, teda, jestli má to auto jet na vlastních. Netroufám si odhadnout kolik, my jsme ho před 12ti lety zaplatili hloupě u Allianz a tenkrát stálo 160 marek.
Tak teď mě Frigo předběh :D
čtv srp 14, 2008 2:51 pm

Uživatelský avatar
Frigo
Příspěvky: 30
Registrován: úte úno 12, 2008 8:44 am
Bydliště: Liberecko

Příspěvek

Helena píše:A ještě k tomu připočítejte převozní pojištění, teda, jestli má to auto jet na vlastních. Netroufám si odhadnout kolik, my jsme ho před 12ti lety zaplatili hloupě u Allianz a tenkrát stálo 160 marek.
Tak teď mě Frigo předběh :D
kdybych to byl býval věděl tak Tě galantně nechám odpovědět a pak bych Tvou odpověď jen doplnil :lol:
čtv srp 14, 2008 2:55 pm

Helena

Příspěvek

Moje chyba, já když začnu něco psát, tak mi trvá půl hodiny, než to dokončím :? Ale můžu příště napsat takovou frázi: Pozor! Helena si připravuje odpověď! :D
čtv srp 14, 2008 2:58 pm

Uživatelský avatar
Frigo
Příspěvky: 30
Registrován: úte úno 12, 2008 8:44 am
Bydliště: Liberecko

Příspěvek

až to někde uvidím tak si se svou odpovědí počkám :wink:
čtv srp 14, 2008 3:01 pm

ŠT-180N
Příspěvky: 398
Registrován: pon led 08, 2007 6:00 pm
Bydliště: Kojetín

Příspěvek

Frigo píše:
ŠT-180N píše:na magistrátě mě řekli že dám 800 za přihlášení, pak 1500 za přihlášení cizího vozidla, prej mě dají čistopis techničáku a když k temu přičtu tu technickou a evidenčku tak do těch 5 to vleze, akorát nevím když auto bude třeba stát 5000 Eu jestli vypláznu 5000 a hotovo, jestli ještě v německu neso nejaký polatky nevíte někdo?
minulý týden jsem si koupil auto v Drážďanech poplatky za odhlášení, exportní značky + pojištění na 30dní mě přišly na 152,-Eur

pak už jenom ten kolotoč tady v CZ, 1250 mě stála STK+emise+evidenční kontrola pak si skákneš na pojišťovnu vyřídit povinné ručení na 1 měsíc a pak na magistrát na odbor dopravy kde Ti vyřídí čistopis techničáku+české značky (na kolik to příjde ještě nevím, to čekám až to bude vyřízené)
já právě přemýšlím jestli je lepší to dovízt na podvalu nebo jed po vlastní ose, když to dám na podval, tak nemusím vyřizovat ty exportní značky a pojištění ne?
pane řidiči co to je za značku?? zákaz vjezdu nakláďáků ..... no a tak proč ste sem teda vjel?? šak to je avia ...
čtv srp 14, 2008 3:50 pm

Uživatelský avatar
Frigo
Příspěvky: 30
Registrován: úte úno 12, 2008 8:44 am
Bydliště: Liberecko

Příspěvek

No to podlě mě záleží podle toho co chceš dovézt, pokud to dovezeš na podvalu tak se tu s tim svezeš až když Ti na úřadě udělají čistopis techničáku a značky, pokud si zařídíš exportní značky a pojištění tak tu s tim můžeš vesele jezdit než Ti úřad veškeré náležitosti vyřídí.

Mě na Libereckém magistrátu řekli že to trvá cca dva týdny ale kamarád co takhle auta tahá mi řekl že to trvá téměř měsíc.
čtv srp 14, 2008 8:14 pm

ŠT-180N
Příspěvky: 398
Registrován: pon led 08, 2007 6:00 pm
Bydliště: Kojetín

Příspěvek

dovezu to na podvalu, nepotřebuju to tak akutně rychle, taky mě řekli že si počkám tak 14 dní
pane řidiči co to je za značku?? zákaz vjezdu nakláďáků ..... no a tak proč ste sem teda vjel?? šak to je avia ...
pát srp 15, 2008 7:13 pm

dskuba
Příspěvky: 166
Registrován: čtv zář 04, 2008 1:44 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

Našel sem docela zajímavý stránky o dovozu aut z Něměcka http://www.dovezauto.kvalitne.cz/
sob zář 06, 2008 11:13 am

Odpovědět

Zpět na „Německo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů