Mýtné v Německu, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátor: cuisine

Odpovědět
EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

Musis znat trasu a mit svoje oblibeny mista, jinak jsi odsouzenej treba k vyrezany plachte, prazdny nadrzi a kravalu na parkovisti.Ja bezne jezdim trasy 1000km a malokdy stojim jinde, nez nekde u lesika, pripadne v industrialce.Samizrejme to pokazdy nevyjde, stau atd.To jsem pak rad i za flek za prdelena a celou noc trnu hruzou, esli me nekdo neorve a posloucham vytocene motory projizdejicich kamionu.
...rád se svezu s čímkoliv...
sob zář 01, 2018 7:32 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4452
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

to EL: Tak tomu už rozumím. :) :) :)
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob zář 01, 2018 8:31 pm

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

Kouzlo stabilek no.Mam asi 20 mist,(D,BeNeLux,F, I) ktery se porad opakujou dokola,zpatecky vetsinou taky a muzu rict, ze me to stale po tech letech...nebavi,chci ject nekam jinam, poznat jiny kraje, zeme atd,chci poznat Rusko,balkan, jenze na to jsem mel myslet, nez se narodili deti.U stabilek ale zase vim, kde zaparkovat, kde nakoupit, sprcha, hajzlik, znam firmy, jak to chodi,lidi ve firmach, kde znaj i oni me, neco do sebe to ma, penize dobry... Ale strasna nuda a na ti, abych menil firmu, to si nemuzu dovolit.Ale taky me kolikrat dost nastvou, do toho rizla plachta nebo nafta, kokoti ve skladech i na silnici, seknul bych s tim,kazdej vi, o cem mluvim.
Trochu jsme odbocili od tematu😳
...rád se svezu s čímkoliv...
sob zář 01, 2018 9:02 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

kazdy to mame jinak ja bych stabilku nikdy nejezdil a uz vubec me zadnou automobilku,protoze to nema s kamionkou nic spolecneho ale vubec.Ale kazdemu vyhovuje neco jineho.Jinak v nemecku uz je jedno kde spis krade si i na autohohech bezne.ty na A2 Bërlin Hannover vubec nekomentuj,ted kolega spal na A3 pod Spessartem a vyrezana 40 aut rikal...
Neřeším...
stř zář 05, 2018 7:17 pm

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

Ja nastesti automobilku nejezdim, to bych asi nedaval, na to nemam koule, ja bych ze stabilky nejradsi utekl, ale prednejsi jsou penize, jednani, predpisy, technika atd. Aspon, ze ty vykladky obcas vystridam.
...rád se svezu s čímkoliv...
stř zář 05, 2018 9:52 pm

sof
Příspěvky: 3871
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne pon úno 10, 2020 3:15 pm, celkem upraveno 1 x.
sob pro 22, 2018 9:34 am

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

Jestli se nepletu tak my to máme dražší ? Myslel jsem že to zvedli o dost více.
sob pro 22, 2018 2:57 pm

Ctirad
Příspěvky: 8
Registrován: pát kvě 11, 2018 10:05 am

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

Pozor, kdo má jednotku na mýto, na nastavení hmotnostní třídy.Pro klasika kamion si musíte nastavit na displeji DE>18T. Kdo tam má pořád DE 12..18t hrozí pokuta min 150e. Dnes jsem dostal školení od pracovníků toll colectu na agipce na strážným. Je to asi častý problém když je sem posílaj rozdávat brožurky.
čtv úno 21, 2019 1:48 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4452
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

Protože se v tom hrabou sami a upravují si to podle sebe. Samozřejmě že jsem jezdil na na 12-18t, ale jelikož si to nastavovali sami němci, tak jsem kontroloval, zda svítí jen zelené světýlko a nehrabal se v tom. Proč jako! Až přišla sms od šéfa aby jsme si to upravili na 18t.
Asi měli málo peněz za pokuty, tak šupky dupky do toho trochu zasáhneme, on se ten nějaký blbec chytí. Dali tomu měsíc v tichosti a teď tě budou kastrovat, neb neznalost neomlouvá a měl jsi měsíc na to to vychytat.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv úno 21, 2019 9:58 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

Ty informace o přenastavení krabice Toll collectu chodily pravidelně mailem už od května 2018, takže chyba je spíš v českých kancelářích...
stř úno 27, 2019 9:15 am

jose rabano
Příspěvky: 7496
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

prestavit na mytne jednotce hmotost je oatzka jednoho kliknuti a podrzeni sipky ),to zvladne i nejvetsi dement,ktery se teda obcas podiva na ten pristroj a pri startu mu tam sviti min nez 18t,musi mu byt jasne ze to nemuze byt dobre prece.Ale je pravda ze znam tkove co to vubec nectou,jmenovite v nesi firme nekteri ani nevedeli ze tam byl kdysi usek dalnice,cislo sjezdu a castka,k cemu taky hlavne ze jim hraje notas za jizdy.
stř úno 27, 2019 9:54 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4452
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

jožine, máš pravdu, ale proč bych se v tom hrabal sám, když si to upravovali sami, já vím co je dobře? Měli rozeslat pokyny přes Česmad a potom se v tom pohrabu a nastavím.(Myslím tu starou verzi se sjezdy a sumou na novou verzi jen maut DE.)
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
stř úno 27, 2019 4:47 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4452
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

Obrázek
toll-collet neponechává nic náhodě. :) :) :)
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
stř bře 20, 2019 10:26 am

rider777
Příspěvky: 2
Registrován: pon zář 10, 2018 11:33 am

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

Dobrej. Tu v článku https://www.dopravniznaceni.com/ceny-my ... -zemich-eu je to dobře vše shrnuté. Může se hodit :)
čtv srp 22, 2019 1:26 pm

Uživatelský avatar
Hansov
Příspěvky: 118
Registrován: čtv lis 06, 2008 8:40 am
Bydliště: Ostrava

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

Ahoj, dneska jsem potřeboval koupit maut v Německu a na žádném autohofu nebo na benzinkach na dálnici ani jeden automat. Ještě po nich zůstaly nálepky toll collect co byly nad nimi. Zatím ještě byly na benzínce ve F porte alsace a v CZ na Kateřině, ale kdoví jak dlouho to tam bude. Vypadá to, že se to už nikde v D nedá koupit a je otázkou času kdy půjdou do háje i ty za hranicí. Nevím jak dlouho už v Německu nejsou, výjimečně jsem kupoval v Bruchsalu když jsem jel odpoledne přes Štrasburk, jinak v Cz a F. V budoucnu koupit snad jen přes net nebo objednat jednotku.
pon úno 24, 2020 8:56 am

Odpovědět

Zpět na „Německo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti