Mýtné v Německu, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátor: cuisine

Odpovědět
jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ja platil taky pres kilo pokutu asi 6let zpet.Jel jsem z Achen smer Koln,svitila zelena,tak jsem tomu nevenoval pozornost a to je ta chyba.Svitil tam napis Mautfrei,na dalnici,a to je nemyslitelne.Tudiz to neodcitalo,nepipalo.Dojeli mi nekde u Olpe,rekli ze mi to nejde.Ja mu rikam ze to svti zelene.On ze vi ale neodita to a mam si to hlidat.Doplatil jsem 24e myslim ze ten usek a kilo pokuta,s usmevem odjel za deset minut.Od te doby si to hlidam,ma blbost.A ted ta myslenka-neznamena ze jak va sviti zelena kontrolka ze vam to jde.Musi sedet cislo dalnice a cislo sjezdu,kde jste jinak to je spatne.
Neřeším...
čtv říj 27, 2016 2:33 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

jozin... já teda nevim , zapomněl sem přepnout napravy a jen poslali fakturu doplatit asi 11 e bez nějaký pokuty
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát říj 28, 2016 11:43 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

martin-tobe to ale slo.to je podstatny rozdil me to neslo vubec,nemec mel dojem ze nemam v planu nic platit.Jinak,Martin,nemam duvod si vymyslet a kecat,od toho tu mame jine znalce,pisu vzdy jen co jsem zazil.Nebo videl.Jeste ti reknu ze jsem to platil svou kartou,kreditni,kterou jsem nemel ani u sebe,nemec rekl,to neva staci mi ten 16mistni cislo,pak jen zadam pin u neho do terminalu,castka se odecte a jedu dal.Takze tak.Az si budu chtit vymyslet,pujdu na jine forum.
Neřeším...
sob říj 29, 2016 6:17 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

ja netvrdim, že si vymejšlíš ,,, asi záleží jak douho ti to nešlo ... ale je to divný že ti to svitilo zeleně , maj na to nějakej limit, do kdy musíš zaplatit ručně asi nevim , nestudoval sem to , nám to blokli i když měli platbu strženou (asi na 15 hod) tak jsme to kupovali ručně , dokonce snad nějak část vraceli, když bylo ručně koupeno a naběhlo to v pulce cesty , já to nesleduju , sem tam na to kouknu sice ale víš jak , podle mě to je nesmysl aby jsi sledoval po jakým jedeš useku páč se k tomu jejich označení normálně nedostaneš , za mě ...prostě nevím :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob říj 29, 2016 11:36 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Spatne asi ctes co jsem napsal.Zkusim to jeste jednou-kontrolka svitila zelene.Auto MB.Na ni byl napis ,,mautfrei,,cehoz sem si nevsiml tudiz ma blbost.Vzdy musi svitit cislo dalnice i cislo sjezdu,ten jak projedes tak pipne.Me to nepipalo.Ujel jsem usek od Aachen nekam do Koln.Nevim jak jinak to napsat srozumitelneji,dal nasledovalo co jsem psal.Bitte folgen,rekli mi ze to nejde i kdyz to je zelene,jeste vytahl nejaky budik z auta a zmeril to,rekl ze je kaput,takze pokuta atd.Vem to zdruhe stranky kdyby me nezastavil jedu az domu bez placeni,o to asi slo.Ty tady pletes jabka a hrusky,ze mas jen napravy spatne a tollkolekt jde je vylozene lidska chyba ale pristroj mas OK.
Neřeším...
ned říj 30, 2016 7:33 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

tak to mohla bejt chyba tvý "krabice" nebo systemu a dle mě by si ten straf platit neměl oni si to umé "dopočítat" podle GPS , muj názor ..odvolali jste se ?
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned říj 30, 2016 9:23 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

vsak chyba byla v krabici to je prece jasne.Neodcitala.Presnejii receno byl kabel spatny co vedl kolem stloupku.Sef mi to zaplatil tak jsem to bral jako vyresene,da se tomu predeji tim ze to trochu sledujes.To je cele,nic sloziteho.Jak to nejde,prestane pipat,zajdes na pumpu,kupis tiket,odkud to priblizne nejde,vypnes to jeste manualne po nastartovani,a jedes.Casto se stava ze start nebo vypnuti baterek pusobi jak ziva voda na ten pristroj.
Neřeším...
ned říj 30, 2016 5:45 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

ja mám pipání vypnutý ...sere mě to :lol: když svítí zeleně ...mám tu zlodějku na háku :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned říj 30, 2016 6:17 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ato je prave ta chyba,na kterou jsem chtel upozornit.Takze jsi to nepochopil asi teda.Ze to mas na haku je vec nazoru,ja se snazim vnimat pipani v kazde zemi kde jsem,uz jen povedome.Zelene svetlo nic neresi.Uz to nechcu resit,co jsem zazil jsem napsal.
Neřeším...
ned říj 30, 2016 6:27 pm

vojta0202
Příspěvky: 124
Registrován: pát bře 06, 2015 10:07 pm
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

Ahoj, nenašel jsem tady co jsem hledal, pokud to tady už někde je tak sorry.
Do teď jsme jezdili jen vnitro, ale tento týden jsme vzali další auto a budeme jezdit i DE. Poradíte mi prosím co kde vyřídit, jak postupovat? Máme EURO4, musím někde sehnat plaketu na okno a toll collect. Poradíte kde a jak to vyřídit? Budu potřebovat ještě něco kromě těch dvou věcí?
Mýto se dá platit i bez toll collectu na hranicích? Předem si naťukáš na nějakém jejich automatu trasu stejně jako v HU?
stř led 10, 2018 8:27 pm

Krocan
Příspěvky: 846
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

Plaketu tuším koupíš stále na STK a soupravu na TOLL-COLLECT mi pokaždé montovali v nějakém značkovém servisu např. Volvo Vejprnice, nebo Scania Jičín. Jestli to dokážou zařídit i s přihlášením do systému jsem nezjišťoval. V každém případě Ti v těch značkových servisech řeknou co a jak.
TOLL-COLLECT se dá také kupovat jako maďarské mýto na přechodech a pumpách, ale je to nedůstojný opruz.
Naposledy upravil(a) Krocan dne stř led 10, 2018 9:46 pm, celkem upraveno 1 x.
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
stř led 10, 2018 9:43 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4463
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

Nechci radit, ale asi je nejlepší si ten toll-collet nechat zadělat v servisu, pohledej v okolí a uvidíš, že tě to nezklame. Dá se to taky kupovat, ale je to takový opruz, že dáš za pravdu s tím instalováním. Jen tak negatíva. Musíš se zastavovat na hranicích a musíš přesně znát kam jedeš, nedej bože aby jsi změnil trasu, stornovat a hledat ve vnitrozemí terminál, zbytečná ztráta času. Nejlépe platit kartou, když platíš keš, vybereš lístek, a jdeš zaplatit k obsluze(vetšinou čerpací stanice) a stojíš frontu, další ztráta času. Stále kontrolovat trasu, aby jsi věděl kudy jedeš. Nedodržíš trasu, voda na mlýn BAG-maut. Lístek s trasou máš na určitou dobu, když je nějaký problém(stau, nedodržení termínu vykládky) máš okousané nehty, aby jsi našel terminál a koupil nový lístek. Jezdil jsem tak ale už více nikdy bych to nechtěl absolvovat. Třeba někdo ještě doplní. :hands:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
stř led 10, 2018 9:44 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

Nemecko jezdit bez Maut toll kolektu je opravdu jen ztrata casu a problemy.Umim si to predstavit jeste pokud jezdis jen spanelsko treba,v nemecku nikdy nenakladas jen projizdis,to jeste pul bidy,zadas Rozvadov -B.Baden treba a jedes ale jezdit nakladat skladat po nemecku a bez toll kolektu je fakt spatne.Ten tiket nekoupis vsude,na malych benzinak v mestech casto kde jen prekazis,nezaparkujes,ztracis cas vyrizovanim,vzdy musis znat svou polohu kde jsi,nazev sjezdu(pro nektere GPS fahrery by to bylo mozna dobre,at vi kde jsou :D ).Kazda objizdky z dalnice je problem,prejedes sjezd treba a musis se vratit taky problem.Takze si to nech namontovat v servisu.Madara koupis treba na hranicich H-A,za 180e myslim das za okno a mas pokoj.Da se tam jezdit na ty tikety,taky ztrata casu a penez,furt si menit forinty,a da se to zaplatit i pres internet.me to dispecer plati teda,tranzituji pres H tak mi napise sms trasa Rajka-Redisz zaplacena a pak nic neresim a jedu.
Neřeším...
čtv led 11, 2018 12:31 pm

vojta0202
Příspěvky: 124
Registrován: pát bře 06, 2015 10:07 pm
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

Díky moc za rady :)
Už jsem volal do scanie a volva co jsou nejblíž a dělají to v obou, v obou chtějí 6000,- Kč za nový komplet, kdybych měl udělanou přípravu (například že už v autě někdy toll collect byl) tak by to stálo 3000,-
Řekli mi, že musím nejdříve zaregistrovat firmu a auto u Němců a pak se mám objednat na montáž.
čtv led 11, 2018 4:16 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

Nejhorsi na tom je ze i ten pristroj obcas odchazi.Nejvice mu vadi to vecne otaceni klickem do polohy 2,tzn.rozsviceni kontrolek,on se zacne nacitat a ty chces napriklad jen okno stahnout,pak klickem otocis zpet.Pokud mas scanii nech si stahovani oken predelat tak aby to slo bez klicku pro ne to je hracka,takove volvo to umi uz z fabriky.Taky nema rad fakt dlouhe tunely,ve svajcu jak jedes pres ten co ma dvacet km,taky se maut vypne a skoci do cervena.Gothard tunel myslim se jmenuje.Jak pristroj odejde musis pokracovat dal na rucni zadani a placeni,ten tiket.
Neřeším...
čtv led 11, 2018 6:27 pm

Odpovědět

Zpět na „Německo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: kasty a 8 hostů