Mýtné v Německu, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátor: cuisine

Odpovědět
david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Pravidla silničního provozu v Německu

Příspěvek

Znáte někdo nejzásadnější vyjímky...a na co si dávat pozor?
stř zář 03, 2008 8:17 am

Helena

Příspěvek

Je to sice všechno v němčině, ale jsou to kompletní zákony týkající se silničního provozu v Německu.

http://www.bundesrecht.juris.de/stvg/index.html
http://www.bundesrecht.juris.de/stvo/index.html
http://www.bundesrecht.juris.de/stvzo/index.html
stř zář 03, 2008 9:26 pm

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Já jsem zaznamenala rozdíl v řešení křižovatek - když jsou značené, tak obvykle do posledního detailu, a to bývá někdy odlišné od našeho pojetí vzájemné přednosti vozidel odbočujících z hlavní na vedlejší. Ne vždy má přednost ten, co má kratší oblouk, je třeba si na to dávat pozor. Další věc je pravidlo pravé ruky - u nás často opomíjené (přednost se řeší zažitým způsobem, že tahle ulice je zjevně hlavnější, i když značení chybí) - tam bacha, pravidlo důsledně uplatňují. Zejména ve velkých fabrikách s mnoha křižovatkami často není přednost značená, pak platí pravá ruka.
Další rozdíl je u rychlostních silnic, (modrá značka s bílým autíčkem) - u nás platí stejné rychlostní limity jako na dálnici a ty silnice podle toho taky vypadají - téměř se od dálnic neliší. V Německu jsou takto označené nejen některé víceproudé, ale i některé normální silnice. Pokud jde o rychlost, nad 7,5 t platí, že pokud nejsou jednotlivé směry oddělené svodidly nebo jinou pevnou překážkou, platí limit 60 a pokud jsou takto odděleny, smí se 80 jako na dálnici. Samozřejmě pokud není dáno značkou jiné omezení rychlosti na ještě nižší.
Zatím mě nic dalšího nenapadá, třeba si vzpomene taky někdo jiný. :D
pát zář 05, 2008 6:36 pm

Helena

Příspěvek

Teď mě napadlo, jestli se nepletu, v Čechách platí na stopce, že můžete popojet tak daleko, aby jste měli dobrý přehled, to znamená někdy až za značku stop a pak zastavit. V Německu musíte zastavit před stopkou a ta je často tak blbě, že nevidíte do křižovatky, takže pak musíte popojet a rozhlídnout se. Ale v každým případě zastavit před stopkou.
pát zář 05, 2008 8:36 pm

sanny
Příspěvky: 247
Registrován: úte bře 04, 2008 8:14 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Jakou max. rychlost tolerujou nemecky benga na obycejny bundesce pro auta nad 7,5t?
úte lis 25, 2008 10:10 pm

úte lis 25, 2008 10:19 pm

sanny
Příspěvky: 247
Registrován: úte bře 04, 2008 8:14 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Jenom jo? :) Tak uz se nedivim, ze ta moje 210 ma nejoptimalejsi otacky na 5-ku pri 65 km/h :)
úte lis 25, 2008 10:19 pm

úte lis 25, 2008 10:23 pm

mmartinzjm
Příspěvky: 1373
Registrován: pát dub 18, 2008 5:58 pm
Bydliště: Hodoninsko

rychlost

Příspěvek

Zdravím.Chci se zeptat jakou rychlostí je povoleno pro kamion jet po bundesce která má v každém směru 2 pruhy oddělené svodidli.Dík
ned úno 01, 2009 4:52 pm

Helena

Příspěvek

http://www.bundesrecht.juris.de/stvo/__18.html

Je to §18 StVO

(5) 1Auf Autobahnen darf innerhalb geschlossener Ortschaften schneller als 50 km/h gefahren werden. Auf ihnen sowie außerhalb geschlossener Ortschaften auf Kraftfahrstraßen mit Fahrbahnen für eine Richtung, die durch Mittelstreifen oder sonstige bauliche Einrichtungen getrennt sind, beträgt die zulässige Höchstgeschwindigkeit auch unter günstigsten Umständen

1. für Kraftfahrzeuge mit einem zulässigen Gesamtgewicht von mehr als 3,5 t, ausgenommen Personenkraftwagen, für Personenkraftwagen mit Anhänger, Lastkraftwagen mit Anhänger, Wohnmobile mit Anhänger und Zugmaschinen mit Anhänger sowie für Kraftomnibusse ohne Anhänger oder mit Gepäckanhänger 80 km/h,

Odstavec 5 říká, že na silnicích pro motorová vozidla, kde jsou směry jízdy oddělené středním pruhem, nebo jiným stavebním? :D zařízením, můžou nákladní vozidla jet 80 km/H.
ned úno 01, 2009 5:10 pm

Uživatelský avatar
pavel78
Příspěvky: 1298
Registrován: čtv led 29, 2009 2:06 pm
Bydliště: Budyně nad Ohří

Příspěvek

oddělené středním pruhem- to jako teda stačí namalovaný na silnici střední pruh? a můžu 80km (při víc jak jednom jízdím pruhu..)?
já do teď myslel, že to je limitovaný těma svodidlama, alespoň nám to tvrdili vždycky na školení. Příklad: šouska z Dubnu na Frankfurt, ke konci tam máš dva pruhy, je to označené tou modoru dopravní značkou s autíčkem (rychlost.komunikace), ale nejsou tam svodidla, tudíž já osobně jedu 65, co vy na to?
:hand:
ned bře 22, 2009 9:08 am

Helena

Příspěvek

Tady je ten střední pruh definovanej, zhruba v půlce stránky, pod pojmem Trennstreifen:

http://de.wikipedia.org/wiki/Stra%C3%9Fenquerschnitt

Je to sice wikipedia, ale já tomu většinou věřím, co je tam napsáno. Píše se tam, že je většinou 5m širokej (což mi teda tak široký nepřipadá) a že může být opatřen svodidlama. Jo a nepíše se tam, že by měla silnice pro motorový vozidla mít více jízdních pruhů v jednom směru, takže chápu to tak, že může být i jenom jeden.
ned bře 22, 2009 3:41 pm

Uživatelský avatar
pavel78
Příspěvky: 1298
Registrován: čtv led 29, 2009 2:06 pm
Bydliště: Budyně nad Ohří

Příspěvek

takže teoreticky bych 80 mohl :driver:
vyzkouším, oni tam občas na konci stojí a na tu rychlost na šousce koukají, takže mi dají rozhřešení. Kdyby byl problém můžeme jít na půl :thumbud:
:hand:
ned bře 22, 2009 3:52 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

no pokud vím, tak 80 se může jen na "dělených" to co vede třeba na furth a folmavu je taky značený jako sil.pro mot.vozidla ale smí se tam 60 (nemluvím o tom novým úseku)
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned bře 22, 2009 3:56 pm

Helena

Příspěvek

Pavle a za kolik to je? Jinak moje informace jsou bez záruky :D . Asi si to dám do podpisu :D .
ned bře 22, 2009 4:10 pm

Odpovědět

Zpět na „Německo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů