Mýtné v Německu, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátor: cuisine

Hroch.R420

Limit 45 sekund na predjeti...

Příspěvek

Kolegove v Nemecku je jiz v platnosti zakon ktery ma zabranit zdlouhavemu predjizdeni kamionu. Proto bylo uzakoneno ,ze na dvouproudovych dalnicich mate na predjeti jineho kamionu limit 45 sekund a rozdil rychlosti by nemel byt mensi nez 10 km/h. Z reportaze v nemeckem Truckeru je vidno,ze policie nafasovala stopky a vyrazila,sazba je 80 eur,myslete nato kdyz vas bude predjizdet rychlejsi kolega a nedrzte ho zbytecne v levem pruhu,nezavodte.
pát lis 13, 2009 12:37 am

Uživatelský avatar
BajlachVT
Punk's Not Dead
Příspěvky: 1763
Registrován: ned srp 24, 2008 12:36 am
Bydliště: Scotland

Příspěvek

Tak to je sranda netaka :D kazdy jeden truck stopovat :D este nech aj presne na laserovu ciaru meraju start a ciel :lol: :lol: :lol:
pát lis 13, 2009 1:00 am

Helena

Příspěvek

To není zákon, ale jeden soudní rozsudek. Takže kdyby podle toho chtěli policajti někoho zkasírovat, dejte to na DASku.
pát lis 13, 2009 8:47 am

Uživatelský avatar
x.zdenda
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2675
Registrován: úte bře 10, 2009 10:33 pm
Bydliště: Plzeň-JIH

Příspěvek

Ten článek jsem viděl taky, už mi to říkali asi tři lidi a od té doby co to vím, mi přijde, že jak mile dojedu pomalejšího němce a dám se vedle něj, okamžitě jedem stejně jak kokoti, nedočkavý a vždy spěchající němci v osobácích troubý jak pominutý, já se po chvíli zařadim zpět, páč je to nekonečnej boj. Čecháček je za kokota a ego deutsche koulegy vzrostlo o 100%. No nic počkáme na kopec a pak je po všem. Osobně říkám, že mě za tohle zastavit, tak se budu hádat do krve - v mezích možností mé němčiny. :lol:
pát lis 13, 2009 8:56 am

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Příspěvek

Buď tady nebo někde už o tom někdo psal dřív, tak jsem si to schválně stopl, protože 45 vteřin se zdá dost, ale celý manévr poměrně svižného předjíždění na rovině na omezovač opravdu zabere tak 30-40 vteřin. Takže jestli by za to chtěli pokutovat, tak by chytli asi dost řidičů...
pát lis 13, 2009 10:04 am

Helena

Příspěvek

Já se ptám: jak může řidič odhadnout, jestli jede o 10 km/h rychleji?
pát lis 13, 2009 10:38 am

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

Helen a na co máme CB slušně oslovím požádám a už frčím pokud se nepletu :wink:
pát lis 13, 2009 3:19 pm

Hroch.R420

Příspěvek

Pokud je to jenom rozsudek,proc se podle toho policie ridi a pokutuje?
pát lis 13, 2009 4:47 pm

Helena

Příspěvek

Tohle je výcuc z aktuálního katalogu pokut. Zajímá nás druhý řádek, který říká, je-li předjížděno rychlostí, která není očividně vyšší, než předjížděného, stojí to 80 éček a jeden bod. V tom máš Hrochu pravdu. V silničním zákoně není nic jinýho, takže, jak jsem napsala, dát na DASku.


Überholt unter Nichtbeachten des Verkehrszeichens "Überholverbot" 70,- EUR, 1 Punkt
Mit nicht wesentlich höherer Geschwindigkeit als der zu Überholende überholt 80,- EUR, 1 Punkt
Beim Überholen ausreichenden Seitenabstand zu einem anderen Verkehrsteilnehmer nicht eingehalten 30,- EUR, bei Sachbeschädigung 35,- EUR
Nach dem Überholen nicht sobald wie möglich wieder nach rechts eingeordnet 10,- EUR
Nach dem Überholen beim Einordnen einen Überholten behindert 20,- EUR
Vorschriftswidrig links überholt, obwohl der Fahrer des vorausfahrenden Fahrzeugs die Absicht, nach links abzubiegen, angekündigt und sich eingeordnet hatte 25,- EUR, bei Sachbeschädigung 30,- EUR
Fahrtrichtungsanzeiger nicht wie vorgeschrieben benutzt 10,- EUR
Außerhalb geschlossener Ortschaften rechts überholt 100,- EUR, 3 Punkte
Überholt, obwohl nicht übersehen werden konnte, daß während des ganzen Überholvorgangs jede Behinderung des Gegenverkehrs ausgeschlossen war, oder bei unklarer Verkehrslage 100,- EUR, 3 Punkte
und dabei "Überholverbot"-Verkehrszeichen nicht beachtet oder Fahrstreifenbegrenzung überquert oder überfahren oder der durch Pfeile vorgeschriebenen Fahrtrichtung nicht gefolgt 150,- EUR, 4 Punkte
mit Gefährdung 200,- EUR, 4 Punkte, 1 Monat Fahrverbot
mit Sachbeschädigung 240,- EUR, 4 Punkte, 1 Monat Fahrverbot
pát lis 13, 2009 5:00 pm

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Roadtrain, v KAŽDÉ zemi vezmeš CB, slušně oslovíš požádáš a už frčíš? To seš teda dobrej, já ani neznám jejich frekvence. Nehledě na to, že ne každý má CB na příjmu. :D
ned lis 15, 2009 10:14 pm

Helena

Příspěvek

:D Irys, na hovadiny už nereaguju :roll: .
ned lis 15, 2009 11:18 pm

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Helena - :D :D :D Nojo. Ostatně mně se to netýká, já nemám problém slevit z 90 na 88, vzhledem k nejrůznějším jiným zdržením je ztráta absolutně zanedbatelná a dlouhé předjíždění mě otravuje a ruší v siestě za volantem. :D
ned lis 15, 2009 11:23 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11911
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

To X-Zdenda
-porada s DAS
-poskytnu součinnost(doklady a pod.)
-požaduji tlumočníka
-nic nepodepisuji (absolutně nic)
-nedohaduji se, nemluvím -tečka :D
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pon lis 16, 2009 1:26 am

gugýto
Příspěvky: 3642
Registrován: pon pro 18, 2006 7:14 pm
Bydliště: Okres HODONÍN

Příspěvek

To je pěkné ,že je to pěkně napsané tady v němčině,ale já tomu nerozumím ani slovo..a ten překladač z toho udělá klingonštinu...bude překlad? :)
Rozvážet a Loupat
Cibka Express.
pon lis 16, 2009 8:45 am

cvokdopruceno-PC
Příspěvky: 111
Registrován: ned čer 14, 2009 9:26 pm
Bydliště: Úsov

Příspěvek

Německá policie je nějaká popletená asi jako všichni policajti. Mám takovou zkušenost. Předjížděl jsem 2 Slovince. na A61 v Německu. Jeli pomalu a já začal předjíždět za světelnou tabulí, kde svítil konec zákazu. První Slovinec nedělal problémy ale druhý začal zrychlovat a tak to trvalo dlouho. Pokutu jsem zaplatil já a ne ten, co zrychloval, když byl předjížděný. To už je v Německu dovoleno závodit, když vás někdo předjíždí?
pon lis 16, 2009 3:50 pm

Odpovědět

Zpět na „Německo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů