Mýtné v Německu, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátor: cuisine

Odpovědět
EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: Poznejte svého největšího nepřítele (BAG)

Příspěvek

Muzou ztahnout data z tachografu,data z mytneho a program jim to mezi sebou porovma a treba vyjde najevo, ze maut zapocetl treba 100km mytneho behem pauzy.
...rád se svezu s čímkoliv...
pát lis 16, 2018 10:24 pm

Krocan
Příspěvky: 846
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

Data z Mýta

Příspěvek

Jenom moje domněnka: myslím, že určitě mají přístup k datům z mýta, ale ne automaticky, ale jenom k případům, kdy odůvodní přesně účel takového požadavku k přístupu (podle mne budou tyto důvody přesně specifikovány v nějakém zákonu) a bude na to asi nějaký postup. Myslím, že dokazování obyčejných přestupků mezi takové důvody patřit nebude. Ale je to opravdu jen moje domněnka.
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
sob lis 17, 2018 1:10 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4463
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Poznejte svého největšího nepřítele (BAG)

Příspěvek

To Krocan: :D :D :D Při té rychlosti dopravy, než by se jen zeptali operačního, tak jim ten kamion ujede. A říkám, píšu, a živě je vidím, stáli za bukem, nebo jeli rychlostí kamionu a zřejmě na něco kápli, a okamžitě šli do akce. A píšu, přijeli na parkoviště a kola se ještě točila a už stál na schudkách kabiny. A sám jsi měl už někdy kontrolu a víš jak probíhá náhodná silniční kontrola.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob lis 17, 2018 8:27 pm

Krocan
Příspěvky: 846
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

Data z Mýta

Příspěvek

Já jsem to myslel tak, že dle mého s daty z mýta běžně operovat nemohou a k jejich využití musí udělit souhlas státní zástupce, nebo SOUDCE (shromažďování důkazů k trestným činům; jako třeba přes odposlechy) , nikoliv operační.
Je možné, že na dotyčného žaloval přes telefon nějaký německý řidič. Jinak; pár kontrol jsem už absolvoval a často mi šli po tachografu, jen jsem zastavil.
Před měsícem mi udělili stovku ve Španělsku za couvání do kruháku (vlastně jsem byl sotva půlboudou ve výjezdu a vyjel jsem zpět , aniž by ten trottel za mnou trochu couvnul, když viděl, že jsem rozblikaný a svítí mi couvačky. Tak mi po zastavení ten náčelník z Mossos tranzitos už bral za kliku a šel po tacho. Ale na druhou stranu měl jsem ten týden přejeto na 4h50, abych dojel na Lauterbourg a ani si neprohlédl vypsaný výtisk a řekl, že to je O.K.
Doplnění: ještě mě napadá, zda jeho firma nedluží něco Německému státu. Jednou se mi stalo, že ode mne chtěli zaplatit 102,50 za nějakou pokutu jiného řidiče z firmy a musel jsem jim ukazoval desky a peněženku a dušovat se, že peníze nejsou služební, ale moje. To bylo od Rostocku domů.
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
ned lis 18, 2018 12:31 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4463
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Poznejte svého největšího nepřítele (BAG)

Příspěvek

to Krocan: No i ta druhá možnost je možná, též jsem o tom slyšel, ale zase jak ten kolega chodil okolo auta jak zvadlá slepice. No měl jsem se zeptat. :( :(
Ale jinak já jsem myslel jak to to popsal EL, zda se to dá.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned lis 18, 2018 9:59 am

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Kontrola mýta

Příspěvek

Nevím jak POLIZEI, ale ZOLL do systému nějaký přístup má, stejně jako u nás, když jsou celkem rychle schopni odhalit, kdo za dálnici neplatí. Navíc, ten systém se rychle automatizuje a odhalování podvodníků zjednodušuje. Ve čtvrtek jsem byl cejchovat tacho, tak jsem se hocha ptal, co nového měli na školení. Jak asi víte, od 7/2019 se musí montovat už inteligentní tachografy s GPS a možností stahování dat na dálku. Mercedes s instalacemi začíná u od ledna. Kontrola tacho pak už bude možná jak z jedoucího vozidla, tak ze stojícího nebo z mýtné brány, někde v teple kanceláře. Stažení dat prý proběhne do dvou vteřin...
ned lis 18, 2018 11:13 am

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne úte úno 11, 2020 7:40 pm, celkem upraveno 1 x.
pon lis 19, 2018 4:19 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Poznejte svého největšího nepřítele (BAG)

Příspěvek

Vcera mi v Dover rikal polak,pak i na trajektu cech,takze nezavisle na sobe ,ze v nemecku u Olpe na A45 jezdi polizei,ve tri rano budi ridice a dava jim foukat.Musis mit absolutni 0,00promile,i kdyz nejedes a delas pauzu a pojedes treba v pondeli.Jsou normalni?Uz nevi co by vymysleli,at jdou do hajzu...
ned pro 16, 2018 11:28 am

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: Poznejte svého největšího nepřítele (BAG)

Příspěvek

to je divny, vzdyt oni te preci nesmi budit,pokud se nestane nejaky trestny cin nebo tak neco.Tuhle me dokonce chteli o pauze kontrolovat a kdyz videl, ze jim, tak prej ze dobrou chut a sli jinam,otazka je, esli jednali dle zakona nebo podle sveho dobreho vychovani.
...rád se svezu s čímkoliv...
ned pro 16, 2018 1:02 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Poznejte svého největšího nepřítele (BAG)

Příspěvek

Taky si myslim ze to je mimo zakon nekoho budit a otravovat doslova.Ja mu taky nelezu do baraku s alkohotestem vecer jak ma po sichte.Oduvodnujou ro tim ze kdyby zaclo horet auto vede treba,musis byt schopen odjet...(strasny blabol)
ned pro 16, 2018 1:19 pm

jujo
Příspěvky: 104
Registrován: úte črc 25, 2017 8:32 pm

Re: Poznejte svého největšího nepřítele (BAG)

Příspěvek

Argumentujú zle, pretože zákon pozná aj tzv.krajnu núdzu-
Čin inak trestný, ktorým niekto odvracia nebezpečenstvo /ohrozenie života,zdravia,majetku/priamo hroziace záujmu chránenému týmto zákonom,/myslí sa Trestný zákon/ nie je trestným činom.


Nejde o krajnú núdzu, ak bolo možné nebezpečenstvo priamo hroziace záujmu chránenému týmto zákonom za daných okolností odvrátiť inak alebo ak spôsobený následok je zjavne závažnejší ako ten, ktorý hrozil.
ned pro 16, 2018 1:37 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne úte úno 11, 2020 7:38 pm, celkem upraveno 1 x.
ned pro 16, 2018 2:46 pm

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: Poznejte svého největšího nepřítele (BAG)

Příspěvek

koukam, abych si sehnal nejaky stary klice od zapalovani,to bych si v aute totiz ani nezatopil, kdyby me vzali klice, mam jen jeden-je od zapalovani i dveri, jak bych zajistil auto proti kradezi az pujdu na wc?
...rád se svezu s čímkoliv...
ned pro 16, 2018 7:47 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Poznejte svého největšího nepřítele (BAG)

Příspěvek

Nemec vzdy resil hovna o tri galaxie pred nama...Jak se stav nouze,muzes jet i ozraly prece,aspon v CZ legalne budes lezet u TV chlastat lahvace,baba bude mit kontraci posledni minuty sednes do auta a odvezes ji do porodnice,a nemeli by ti vzit papiry(zpet ale taxikem)
ned pro 16, 2018 8:24 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4463
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Poznejte svého největšího nepřítele (BAG)

Příspěvek

Nevědí kudy kam. Zkoušeli trestat dlouhý víkendy a mysleli si že svoloč z východu vyženou ze země, nepodařilo se, tak teď vymysleli, že svoloč přes víkend chlastá, tak to zkouší přes alkohol.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned pro 16, 2018 9:59 pm

Odpovědět

Zpět na „Německo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů