Mýtné v Německu, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátor: cuisine

Odpovědět
Trucker-XF
Příspěvky: 37
Registrován: stř úno 13, 2008 2:47 pm
Bydliště: Brno

Porucha na dálnici

Příspěvek

Čaute, mam dotaz, když budu mit poruchu na dálnici v Německu a budu tvořit překážku provozu, potřebuju potom asistenci tzv. Strassendienst aby umístili kužely a světelnou ceduli, nevíte někdo jakým číslem se k nim dovolám a nebo stačí pouze zavolat přímo kámoše Polizei a ti už si to zařídí? Díky
sob bře 13, 2010 4:16 pm

+NÁMĚSTEK+

Příspěvek

stačí policajti.Ti přijedou,zhodnotí situaci a vyřeší :lol:
sob bře 13, 2010 4:32 pm

Helena

Příspěvek

Zavolej 110, spojí tě to s nejbližší policejní stanicí. Ale opravdu jenom, když budeš překážet provozu. Nebo měnit kolo na levý straně na odstavným pruhu, to bych bez zajištění nedoporučovala, i když se i takoví sebevrazi najdou.
sob bře 13, 2010 5:20 pm

čuchtáček
Příspěvky: 80
Registrován: ned led 03, 2010 3:03 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

dalši věcna- když neumiš šprechnit německy tak jak je asi zavolam? :-)
nesmím nic rect, jen to že piju a jim
ned bře 14, 2010 3:28 pm

Uživatelský avatar
x.zdenda
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2675
Registrován: úte bře 10, 2009 10:33 pm
Bydliště: Plzeň-JIH

Příspěvek

v německu bych si s tím moc hlavu nedělal, buď tě práskne někdo kdo jede okolo, bo tě uviděj na kameře, bo tam stejně za chvíli pojedou okolo

ale jinak, zvednout sluchátko, říct kilometr a slovo defekt bys umět mohl né?
ned bře 14, 2010 3:40 pm

Helena

Příspěvek

Asi bych to nehlásila třeba při výměně pravýho kola, když stojíš na odstavným pruhu a nikomu nepřekážíš. Ale na levý straně, prosím tě, to určitě nahlaš, to dělaj jenom sebevrazi. Jak píše Zděnda, zavolej, řekni elkave defekt, číslo dálnice např. A drei a km.
ned bře 14, 2010 3:47 pm

čuchtáček
Příspěvky: 80
Registrován: ned led 03, 2010 3:03 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

takže to zrhu asi takhle , vytocim 110- a zacnu rvat LKW defekt, autobahnhof A drei zwischen Kessel und Dortmund, richtung Dortmund , uber cca drei hundert, achtundsechzig kilometer ( 368 km) nějak tak ju??
P.S ty mesta neberte, to jsou co me zrovna napadly :D
nesmím nic rect, jen to že piju a jim
ned bře 14, 2010 7:52 pm

Helena

Příspěvek

Trochu opravím :D :
LKW defekt, autobahn A drei zwischen Kassel und Dortmund, richtung Dortmund , uber cca drei hundert, achtundsechzig kilometer ( 368 km) nějak tak ju??
Jo to by měli rozumět. Jinak se volá 110 při každý sebemenší nehodě, uražený zrcátko, ztracená poznávací značka atd.
pon bře 15, 2010 3:56 pm

čuchtáček
Příspěvky: 80
Registrován: ned led 03, 2010 3:03 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Ja tu němčinu látam jak svina, sem mel akorat ted mesic co sem se dival nekdy n anejaky slovicka z cesty, tak ale pokud se dokoktam tak to jde
nesmím nic rect, jen to že piju a jim
pon bře 15, 2010 4:02 pm

Uživatelský avatar
schimi
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 898
Registrován: stř říj 21, 2009 11:46 am
Bydliště: Příbram

Příspěvek

Ještě jsem 110 naštěstí nepotřeboval, ale co kdyby:

volá se přímo 110 nebo musíš dát německou mezinárodní předvolbu? (+420 CZ,+421SK a pod.) protože já mám například sl. telefon na paušál(Vodafone),kde musím mít u všech čísel předvolbu, jinak se nedovolám(Roaming). Takže kdybych volal CZ policii tak musím dát +420158.Díky.
Brandon Walsh
ned dub 11, 2010 9:34 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

nedávno , za Ambergem směrem dom oba tupláky ,hever sem tam nedostal musel sem čekat na pomoc z firmy , doporučuji vytočit 112 v německu to jde na policii rovnou ...krátce oznámit problém číslo silnice nebo dálnice a kilometr a v kterém směru, nezapomenout dát trojuhelník dostatečně daleko !!!!!!!a i blikací lampu pokud jí máte, policie přijela do 15 min -zkoukla problém zapsala si iniciále s blikačkou počkala na autobahnmeisterei nebo jak se to píše , Ti osadili cedule a vše je ok,
mimo jiné pokud někdo tvoří překážku provozu, tak je to jeho povinnost místo náležitě zabezpečit...
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned dub 11, 2010 10:57 am

Uživatelský avatar
topliner580
Příspěvky: 147
Registrován: úte zář 14, 2010 4:05 pm
Bydliště: HORNÍ SKRÝCHOV/ Ålesund Norway

Příspěvek

tak nám kleklo auto na 13 před Drážďanama a tak debilně že 3/4 bylo v pruhu ( klekl alťák ) takže auto nedobíjelo a kleklo naráz a doslova nešlo vůbec nic, a než jsem donesl trojůhelník za auto už jsem v dálce viděl polizei majáky :D a bylo mi jasný která bije... oni tam okamžitě dali provizorní světelný kužely a během chvíle tam přijeli i ty dopravní obsluhy nebo co to je a celej pruh zavřeli. bengaboys se s náma dohodli jak to budem řešit tak jsme jim řekli že skusíme sehnat pomoc a poprosili ať nevolaj odtah že to ňák vyřešíme . . . nakonec přijela staršně hodná řidička která nám pomohla ( sice okolo toho bylo spostu problémů atd. ale nakonec nás trochu dobila a my odfrčeli )
úte bře 15, 2011 8:45 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

( klekl alťák ) takže auto nedobíjelo a kleklo naráz a doslova nešlo vůbec nic
to je trochu blbost, ne?
BES - běs
úte bře 15, 2011 11:18 pm

Uživatelský avatar
topliner580
Příspěvky: 147
Registrován: úte zář 14, 2010 4:05 pm
Bydliště: HORNÍ SKRÝCHOV/ Ålesund Norway

Příspěvek

proč? prostě během jízdy odešel alternátor tudíš to nedobíjelo, a v autě je už dneska na elektriku uplně všechno i řídící jednotka vstřikování, takže když tomu došla poslední šťáva nebyl proud už na nic a tak si to zdechlo... jediný co mě zaráží tak je to že to bylo bez varování až na poslední chvíli ze rozsvítila velká kontrolka STOP ale v tu chvíli jsem už sám věděl že je zle
stř bře 16, 2011 8:15 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

No ne, já jen že jsi psl, že to jako přestalo jed z ničeho nic.
BES - běs
čtv bře 17, 2011 12:16 am

Odpovědět

Zpět na „Německo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů