Mýtné v Německu, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátor: cuisine

Odpovědět
Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Jizda naboso

Příspěvek

....castokrat se tu dohadujem o tom, jestli se v nemecku smi, nebo nesmi jezdit v ponozkach...

tady jsem narazil na nejaky video o kontrolni akci: http://www.youtube.com/watch?v=kxx17-KNHg4&NR=1 a zhruba v 7. minute tam kontrolujou borce, co ridi v ponozkach... dostal 150 € , pricemz to policajtka zduvodnila ze kdyby musel rychle ven, nebo prudce zabrzdit, v ponozkach se to dela hur.... :roll:
ned úno 06, 2011 9:17 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

globe

Příspěvek

Taky mi BAG povídali podobné názory. Já jsem jim řekl velice klidně, že je to možný, ale že mám rozdílný názor.
Že s pokutou za jízdu v ponožkách nesouhlasím a že jsem ochotný věc řešit prostřednictvím DAS.
Kontrola pokračovala dále, vše jsem měl OK a nakonec na pokutu nějak zapoměli. Odjel jsem po přátelském rozloučení bez pokuty.
Jak to mají přesně v zákonech nevím. Slyšel jsem něco o pevné patě a plné šcičce obuvi.
Jezdím v létě v ponožkách, nebo na boso. V chladnějších měsících v pohodlných bačkorách s plnou patou i špičkou.
Jestli za to někdy zaplatím, nebo jestli začnu jezdit jinak taky nevím.
Ale pokud mě kdekoliv kontrola zastavuje, mám boty po ruce a vzpomenu si, tak si je nazuju dříve než otevřu dveře.
Nebo se tvářím, jako že se přezouvám před vystoupením z auta. Není třeba nijak provokovat.
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
ned úno 06, 2011 10:02 pm

Uživatelský avatar
-jezevec-cz-
Příspěvky: 518
Registrován: stř úno 01, 2012 6:54 pm
Bydliště: Žatec

Příspěvek

Vim ze je tato debata uz starsi, ale ja osobne jezdim jen v ponozkach, parkrat me v D zastavilia nic na ty zatim nerekli :-)
.:: IVECO EuroCargo 2006 6V 240K 12T ::.
čtv úno 02, 2012 8:05 pm

davadrak
Příspěvky: 1119
Registrován: čtv črc 15, 2010 7:51 pm
Bydliště: domov nebo letná

Příspěvek

Mě před 2 lety jen mě upozornil ale stáhli mě na parkýro pač sem neměl na konci stoupání kde začal zákaz a já se zařadil a neměl sem 100m od vozidla a stálo mě to 100 éček a když viděl že mám digi tacho tak byl nasranej simír z černýho bavoru :lol:
sob úno 04, 2012 9:41 pm

Uživatelský avatar
Bono
Příspěvky: 4
Registrován: úte zář 06, 2011 12:55 pm
Bydliště: Kladensko

Příspěvek

servus, muj názor je že na jízdu na boso přestali koukat, loni kontrola BAG, Francie Inspekce a náš odbor dopravy a nikdy ani slovo toť moje zkušenost
úte úno 07, 2012 8:40 am

TTNandy
Příspěvky: 880
Registrován: stř lis 09, 2011 8:39 pm
Bydliště: Dubí

Příspěvek

Zdar!
Nevím jak ted,páč jsem se na mezinárodku vrátil po letech před dvěma měsíci.Ale kdysi na začátku devadesátejch let po tom Němci šli dost tvrdě.Já na to nikdy nebyl,ale rozmohla se tehdy moda dřeváků,velkejch peněženek s řetízkem,sportovních soupraviček z burzy..... :D :D :D Já jsem válčil s vlastní liazkou a pořídil jsem si akorát tu peněženku,na kravinky typu dřeváčků a tepláčků jsem hodil boban. :D Protože po těch dřevákách šli,že nemaj tu patu,začli prodávat Holanďani dřeváky s tím páskem přes patu.To pak policajti brali jako OK.Asi jsem stará škola,ale jezdit v ponožkách mi přijde divný.A když to tady u nás praktikoval jeden kolega dopravce u svejch řidičů v T815!!!Když přijeli hošíci v bílejch ponožtičkách se sklopkama na stavbu do sraček,a pokaždý když měli vylízt aby jim mistr ukázal kam co přijde nazouvali pantoflíčky..... :D
No nic,k tématu,tenkrát dávali za pantofle nebo dřeváky 50 až 100 marek flastr.
TTN
ned úno 19, 2012 1:43 am

zdenicka113
Příspěvky: 14
Registrován: pon dub 02, 2012 11:26 am
Bydliště: Olomouc

Příspěvek

Tak na jednu stranu to zní logicky, ponožky a boty je rozdíl, ale nemyslím si, že by za to měl někdo dostat pokutu, to by se pak museli pokutovat i ženy co řídí na vysokém podpatku, protože to taky není pro řízení ideální.
Jaký porovnávač povinného ručení je nejlepší? http://www.uspory.cz/pojisteni/povinne-ruceni-porovnani ?
úte čer 12, 2012 8:48 am

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 661
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Příspěvek

Pokud vím, tak německý pojišťovny, v případě vysokých podpatků krátěj poj.plnění.
úte čer 12, 2012 6:56 pm

Uživatelský avatar
m1lan
Příspěvky: 136
Registrován: úte čer 02, 2009 1:27 pm
Bydliště: Topoľčany

Příspěvek

Ja tiez jazdim bosy, resp. v ponozkach, zatial mi na to nikto nic nepovedal ... :wink:
Scania 114L 380
úte čer 12, 2012 7:26 pm

mates86
Příspěvky: 180
Registrován: pát srp 05, 2011 4:40 pm
Bydliště: czech

Příspěvek

tak takhle jezdím jezdil sem a jezdit asi budu je to pohodlenější taky mě kolikrát bagouni zastavili nic neřekli a pak mě jednou oflastrovali a od tý doby radši vedle sebe pantoflíčky :)
sob črc 14, 2012 1:05 am

TTNandy
Příspěvky: 880
Registrován: stř lis 09, 2011 8:39 pm
Bydliště: Dubí

Příspěvek

:D Zdenička 113
Nevím jaký jsi ročník,ale ubezpečuji Tě ,že za komančů když chytli slečnu se štýflatama ve škoduli tak to vesele pokutovali :D A muj názor je,že měli pravdu.Když i dneska vidím,v jakejch chůdách či kopitech vyleze kdekterá hvězda s auta....To má snad větší cit někdo s dřevěnou nohou :D
TTN
úte črc 17, 2012 11:15 pm

dundee
Příspěvky: 21
Registrován: čtv dub 10, 2008 8:35 am

Příspěvek

Už mě stavěli snad všude a v německu asi nejvíckrát, ale nikdy nikdo neřešil jízdu na boso. Ale asi záleží na policajtovi jak si večer zaš..á, známého stavěli a měl to jen s napomenutím a radou že když už chce jezdit naboso, tak bez ponožek které prý prostě můžou na pedálech sklouznout
sob črc 21, 2012 7:56 pm

Flipchart
Příspěvky: 1
Registrován: sob kvě 30, 2015 3:08 pm
Bydliště: Kočí 124

Příspěvek

Zdravim ;)... ja stale v ponozkach...v nemecku a vsude jinde... a stake ki nic nerekli... ;)
úte čer 02, 2015 8:00 pm

Odpovědět

Zpět na „Německo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů