Mýtné ve Francii, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine

Zundapp
Příspěvky: 287
Registrován: pát lis 19, 2010 7:20 pm
Bydliště: Kladno

Francie - kompletní předpisy, pravidla

Příspěvek

Zdarec, chci se jen zeptat, nemá tady někdo, nebo mi může nasměrovat, kde bych našel kompletní pravidla pro cesty po Francii s autem nad 3,5t? Děkuji
Jezdi jen takovou rychlostí, jakou lítá tvůj anděl strážný...
sob led 23, 2016 9:02 am

Zundapp
Příspěvky: 287
Registrován: pát lis 19, 2010 7:20 pm
Bydliště: Kladno

Příspěvek

Kdyby to někoho zajímalo, něco málo jsem našel:
http://www.ceskedalnice.cz/zahranici/francie
Jezdi jen takovou rychlostí, jakou lítá tvůj anděl strážný...
ned led 24, 2016 12:44 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Francie - kompletní předpisy, pravidla

Příspěvek

Zdary. Příští týden se musím mihnout skrz Strasbourg a pak po A35 nahoru zpátky do D, ale v F jsem ještě nebyl. Můžete mi dát někdo info, co je potřeba a jak to chodí v F? Samolepy "angle morts" mám. Mýto klasicky cash/kartou na platidlech? Nějaké speciální F emisní známky? Něco dalšího? Díky za info...
pát zář 10, 2021 10:18 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Francie - kompletní předpisy, pravidla

Příspěvek

od Fontaine-laviere až po D hranici je A 36 neplacená , to samý je A35 na strasburg až po B-9 v D pokud se za dva roky nic nezměnilo :wink: dej si bacha hlavně na radary ..prej je nacejchovali sriktně na 80 na D 83 specielně ... bejvalo to za 45 ....samolepky -tu demenťárnu .....ty máš , jinak nic víc nepotřebuješ ...kdyby si někde dál platidla ..klasika Fontaine je za asi 8,80 a dál pak klasika tiket a na výjezdu platíš .... hodně sjezdů je bez obsluhy -automaty.....(karty klasika , bankovní i tankovací i cash) lepší je telepas nestaráš se ....přejet můžeš všude, kde jsou mosty od Karlsruhe až po Mulhouse nikde žádný omezení pro velký není-nebylo ....možná někdo něco doplní :wink:

jo ještě dřív plašili tady u nás, že musíš mít potvrzení o platu, že Tě platí podle francouzkých předpisů ( minimální mzda jejich) nikdo to po mě nikdy nechtěl.... a na zákaz předjíždění taky sakra bacha za +100
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát zář 10, 2021 11:27 pm

didi
Příspěvky: 1624
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Francie - kompletní předpisy, pravidla

Příspěvek

Jak píše Martin, kolem Strasbourg, placené dálnice nemáš, jen pokud by jsi jel po A4 na Saarbrucken. Tam trochu pozor, nevím jak které karty, ale Shell už nezaplatíš. Kolegovi kiksla krabička a musel platit svou nebo hotově. Pokuď povezeš adr a pojedeš od Kehl tak bacha je tam zákaz přes město a musíš to objet levou stranou přes přístav. No a k detachement de travailleurs en France, to po mě taky nikdo zatím nechtěl. Mám to u sebe, co půl roku novou a vím, že u nás to jednoho stálo 800e. Pravděpodobnost je malá, ale ne nulová, že to po tobě budou chtít.
sob zář 11, 2021 8:23 am

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Francie - kompletní předpisy, pravidla

Příspěvek

Přechod Kehl-Strasbourg je zákaz komplet, ne jen pro adr. Musíš přes Offenburg-Strasbourg kolem přístavu. V noci je teď zavrenej přechod Baden, to jest silnice 500. Myto nak psali kluci výše. Jinak ten papír na mzdu kontrolují když té zastaví na velkou kontrolu. Šance malá, ale u nás na firmě každou chvíli někoho. A je to drahý. Měl bys mít i emisní plaketu na okne pokud nakladas nebo skladas ve F. Zařizuje se on-line a dokud není na okně tak nesmis do F. Trvá to tak 14 dni než dojde poštou. U nás se to na novych autech řeší tak, ze firma to vi a případně to uhradí.
Na “N” kách 80. Některý fotí i 82. Jinak dálnice není li dáno jinak tak 90.
sob zář 11, 2021 10:51 am

didi
Příspěvky: 1624
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Francie - kompletní předpisy, pravidla

Příspěvek

Tak to dík za info. Odkdy tam je total zákaz cca? Zase tak často tam nejezdime, občas tam jezdím nakládat do fa. Rubis, je tam odtama kousek i myčka na cisterny. Myslím, že víc než dva roky zpátky co jsem tama jel a zákaz tam nebyl.
sob zář 11, 2021 11:19 am

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Francie - kompletní předpisy, pravidla

Příspěvek

Odkdy nevím, ale rok dozadu sem tím zakazem projel v noci když sem jel do přístavu. Nevím jak je to znacene od nemecka ale od francie je to znacene na hlavním tahu A4/A35
sob zář 11, 2021 11:44 am

didi
Příspěvky: 1624
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Francie - kompletní předpisy, pravidla

Příspěvek

To vypadá, že zákaz je přes to město a ten tunel. Přes hranice si myslím zákaz není, za mostem tě to natáhne do leva směr na přístav a ty industriálky. No až pojedu tak uvidím.
sob zář 11, 2021 11:55 am

didi
Příspěvky: 1624
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Francie - kompletní předpisy, pravidla

Příspěvek

Emisní plaketu na okně? Tu mi kdysi dali, když jsem projížděl Montblancem. Nikdy jsem o tom neslyšel, že by byla potřeba pro to abych mohl nakládat nebo skládat ve Francii. To jsem tam víc než doma.🤔 No na to se optám našich odborníků.😀
sob zář 11, 2021 7:44 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Francie - kompletní předpisy, pravidla

Příspěvek

je to na vjezd do nizkoemisnich zón, podobně jak v D. Blbě sem to napsal. Ono většina firem co jen tranzituji do E tak je nemaj. Nikdy sem neviděl ze by ty zóny byly nějak označené, na rozdíl od nemecka. Flastr řidiči co měli nová auta dostali, ze je neměli. Tak seebou berem vytisklou tu zadanku jestli by to prošlo než ta známka fyzicky přijde.
ned zář 12, 2021 6:07 am

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Francie - kompletní předpisy, pravidla

Příspěvek

Díky za info... Konkrétně jedu Schutterwald-Hoerdt a navigace Tomtom pro nákladní auta (zatím byl na ní celkem spoleh) mně radí po L98/N353 (mimo Kehl), pak nahoru po A35, A4... Tak to by snad mělo být ok a těch 60 km nějak dám...
Žádné ADR a jako živnostník jsem bez pracovní smlouvy a papírů k Loi Macron, ale už jsem slyšel od známého (taky OSVČ), že po něm chtěli smlouvu s nějakým tím fr. zástupcem pro řešení otázek k minimální mzdě... K čemu ale nechápu...

Edit: Emisní plakety nejspíše zde... https://www.certificat-air.gouv.fr/en/demande-ext/cgu
ned zář 12, 2021 6:31 am

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Francie - kompletní předpisy, pravidla

Příspěvek

jak pises, jen po n83 je zakaz, mě tam tomtom taha, ale nejsi blb a nepojedes tam. Takze z n353 rovnou na a35 a mazes nahoru.
ned zář 12, 2021 8:25 am

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 661
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Re: Francie - kompletní předpisy, pravidla

Příspěvek

Mám tu nízkoemisní plaketu i na osobáku. Jde objednat přes net a stojí fakt pár korun. Těch stálých nízkoemisních zón je ve Francii jen pár. Riziko je spíš vtom, že za určitých podmínek má starosta každé obce právo vyhlásit na přechodnou dobu nízkoemisní zónu.
ned zář 12, 2021 1:17 pm

didi
Příspěvky: 1624
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Francie - kompletní předpisy, pravidla

Příspěvek

Tato nálepka se k nám nedostala. Popravdě jsem si jí ani na žádném autě ještě nevšiml. Tuším, že nízkoemisní zóna bude někde v centru Paříže, možná v Lyonu a v centrech větších měst. Jak jsem psal, kdysi mi dali nálepku před průjezdem tunelu pod Mont Blancem. Vypadala, ale úplně jinak než co sem dal odkaz ATW.
ned zář 12, 2021 1:27 pm

Odpovědět

Zpět na „Francie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů