Mýtné ve Francii, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine

bonnek
Příspěvky: 25
Registrován: stř bře 04, 2009 5:33 pm
Bydliště: Praha-Hostivař

Parkoviště

Příspěvek

Celkem povedené parkoviště Aire de Bidart na trase Bordeaux - Irun. Celkem čísté a hlavně je to kousek k moři na pláž. Na pláži je i hospoda. Mno a ceny ?
Jsou i levnější hospody :)
CB President George, anténa 1/2 SIRIO GPS 27
čtv bře 12, 2009 5:07 pm

V8
Příspěvky: 741
Registrován: stř pro 17, 2008 6:51 pm
Bydliště: Božídarsko

Příspěvek

Krásný parkoviště.V sobotu tam měli sraz snad všichni buzeranti z okolí než je rozehnali Sˇvédi z kamionů.Měli totiž sebou v kamionech děti.No a v neděli ráno jsme měli skoro všichni rozřezaný plachty po celé délce.Mě jí neřízli,zato mi ukradli obě rezervy.Asi jsem se jim líbil.Jinak parkoviště je pěkný a k moři je to kousek
M.A.N. Tgx 26.640 6x2/4 a Huttner
čtv bře 12, 2009 7:44 pm

bonnek
Příspěvky: 25
Registrován: stř bře 04, 2009 5:33 pm
Bydliště: Praha-Hostivař

Parkoviště

Příspěvek

Hmm, tak to je docela škoda. Ale co naděláš.... Já tam teda zažil vždy klídek,ale jelikož ve Francii nebo Itálii člověk musí počítat ze vším,tak se nedivím. Jinak já už tam taky nebyl dlouho,tak se mohlo něco změnit.
CB President George, anténa 1/2 SIRIO GPS 27
sob bře 14, 2009 9:48 am

electron
Příspěvky: 98
Registrován: sob úno 28, 2009 6:55 pm
Bydliště: plzen

Příspěvek

jo je to tam hruza plachty řežou furt kdiž jet do franci tak jet ve dvou a přespat až v fabrice na parkovišti kdiž španelsko a francie šlapnout n plyna a projet bez nočnich zastavek mimochodem nam vyřizili vokno taky tam a když jedete z chladakem tak vam ho rozkuchaji taky
pát bře 20, 2009 7:28 pm

brucoun65
Příspěvky: 16
Registrován: stř led 14, 2009 1:27 pm

Příspěvek

Jezdim jak pres Franci smer Irun i La Jonquera a i se motam skoro po cele Francii dost casto ale asi jsem mel stesti zatim se mi tam nic nestalo. :) Tak doufam ze to taky tak vydrzi.To mne vetsi starosti vzdycky delali grysoti.Driv cekali na platidlech vetsinou a ted brazdi po dalnicich a stahujou auta na parkoviste ani nezastavis a uz ti jeden vysi na zrcatku.Hlavne ted po novym roce :?
sob bře 28, 2009 9:05 am

electron
Příspěvky: 98
Registrován: sob úno 28, 2009 6:55 pm
Bydliště: plzen

Příspěvek

no tak to maš velké štesti ale zkus přespat u bordo a budeš vykradenej na to tata
úte bře 31, 2009 12:07 pm

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

A35 - Aire du Haute-Königsbourg. Parkoviště jsou po obou stranách dálnice, ale na straně od Mulhouse na Strassbourg je pouze WC, ovšem mimo provoz a už evidentně nějaký čas zavřené, jinak tam není vůbec nic. Dá se ale podjet dálnice na opačnou stranu, kde je pumpa Leclerc a veškeré příslušenství, mraky velmi slušných WC, sprchy, krám, restaurace a kavárny a taky wifi kout, který není součástí žádné hospody a tedy je volně přístupný, jsou tam zásuvky ne elektriku a kafeautomat, viz foto.
Obrázek
pát čer 12, 2009 12:11 pm

pola
Příspěvky: 33
Registrován: úte pro 08, 2009 9:09 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Kolegové nevíte dá se ještě sjíždět na portostezku u Dole?Nějaký čas jsem byl mimo dálkovou tak ať se tam někde nemotám,díky a super když písnete na mejla.Láďa
úte led 05, 2010 2:10 am

Uživatelský avatar
PeDaM
Příspěvky: 23
Registrován: pon led 04, 2010 3:11 pm
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ano dá. Výjazd č.2. Všade okolo je zakaz 6t.
Pokial myslíme obaja to iste.
čtv led 28, 2010 10:54 pm

Michal Kis
Příspěvky: 22
Registrován: stř srp 11, 2010 5:34 pm
Bydliště: Šurany

Příspěvek

Dobré parkovisko je Aire de Bidart,tam je paráda alebo na trase Bordeaux-Limogés na portugalke,Barbezieux.Tam máte aj švédske stoly za 10 E
čtv srp 12, 2010 8:37 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

kdo jede z CZ ...vychází to tak na 9hod podle provozu dá se stát tady ... nákupní centrum+ 2 picerky,,, kousek od dálnice rue de sochaux a doprava je to vidět na první pohled
http://www.mapy.cz/#mm=ZTtTcP@x=1147443 ... 92768@z=14
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob srp 14, 2010 2:35 am

Uživatelský avatar
Petr.75
Příspěvky: 822
Registrován: ned črc 09, 2006 2:23 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Martine nevím jestli je to ono,nerad bych šířil fámy ale mám pocit že tam se svého času dost řezalo...!? :roll: A na Besancon je to už kousek :wink:
ned srp 15, 2010 4:57 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

já tam "byvakoval " cca posledních 5 měsíců a nikdy sebemenší problém... ani blbej pohled , (ve fabrice sem taky stával, ale většinou jen na sprchu je to od pažouta asi kilák ) a pak tam , dlabanec při ruce pivák za 0,41 atd....já radši stojim na takovejhle místech než někde na dálnici a pod .... ale každej má ty "svoje" místa....někomu se líbí tam a někomu jinde...
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned srp 15, 2010 10:04 pm

Uživatelský avatar
K.W
Příspěvky: 43
Registrován: čtv led 31, 2008 7:16 am
Bydliště: DĚČÍN

PARKOVANI FRANCIE

Příspěvek

-BEAUNE-CENTRUM ROUTIERS A6 SJEZD 24.1,
- MACON CENTRUM ROUTIERS PUMPA BP A16 SJEZD 28
- ANGOLUEME na N10,
-BORDEAUX na A340 Avenue des 3 Cardinaux
- VITRY-EN-ChAROLLAIS u N79,
-NARBORNNE 38 sjezd z A9 ..atd.To je jen malá ukázka na parkování.
NEJLEPŠÍ PARKOVÁNÍ JE NA CENTRUM ROUTIERS,JSOU ZNAČENÝ LOGEM,BUFET+JÍDLO+VINO KOLEM 12,50 EURO,SPRCHY,TOALETY..atd.
CENTRUM ROUTIERS jsou po cele Francii snad u všech dálnic a to hlavně na enkovejch tranzitnich silnicích.Na dalnici jsou znacený před sjezdem a nápisem CENTRUM ROUTIERS.Restaurace maj i logo CENTRUM ROUTIERS,bíle napsané v modročerveném kruhu.
Naposledy upravil(a) K.W dne ned čer 02, 2013 12:40 am, celkem upraveno 4 x.
pon srp 16, 2010 12:06 am

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Lyon

Příspěvek

Kdo z vás smí či musí parkovat na hlídaných, tak bacha na bohatě avizované hlídané parkoviště u Lyonu, dálnice A46, exit Communay. Je pravda hlídané (důkladný plot kolem dokola, ostraha se psem čas od času parkoviště projede autem, osvětlení nic moc, ale dostačující), nicméně tím veškeré služby končí. Na ten značný počet parkovacích míst je k dispozici 1 (!) turecký záchod a 2 pisoáry, sprcha nikde, umyvadélko na ruce tak debilní, že vás to celé zleje, ale umýt se nestihnete. O možnosti občerstvení si nechte zdát, je tam pouze buňka s elektrickými zásuvkami absolutně bez ničeho. Průchodem pro pěší se dá dojít na sousední pumpu a tam pořídit vše potřebné, ale to je za cenu 16 Eur za devítku dost trapné.
Vjezd i výjezd jsou automatické, stejné automaty jako na platidlech. Pustí vás to na kartu (přečte si ji a vrátí). Při výjezdu tam kartu zase vložíte a když budete mít štěstí, dá vám to i účtenku (mně nedal, asi došel papír). Nedovoláte se žádné informace - ostraha odmítá komunikovat a stejně tam ráno už není. :roll:
stř srp 18, 2010 12:59 am

Odpovědět

Zpět na „Francie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů