Mýtné ve Francii, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine

Uživatelský avatar
Majkl HD
Příspěvky: 12
Registrován: úte zář 01, 2009 6:39 pm
Bydliště: Horažďovice

Tranzit přes Francii

Příspěvek

Chci se zeptat zda někdo víte jak to je jízdou přes Francii do Španělska? Od pár lidí jsem slyšel že pokud okolo šoustky vede dálnice tak se musí jedině po dálnici. Jinak jsou za to velký pokuty. Máte někdo zkušenost???
Čekají akorát lidi na vlak :-)
pát úno 26, 2010 4:09 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

To slyším poprvé :shock:
BES - běs
pát úno 26, 2010 5:06 pm

+NÁMĚSTEK+

Příspěvek

Po většině francie transitovat mimo dálnici nesmíš a co se týče cesty do španěl tak existuje létama prověřená tzv.španělská stezka,ale tou se jezdí většinou směr bordeaux,irun.a je vvětšinou mimo dálnice.
pát úno 26, 2010 8:12 pm

Uživatelský avatar
Majkl HD
Příspěvky: 12
Registrován: úte zář 01, 2009 6:39 pm
Bydliště: Horažďovice

Příspěvek

Já to teda znám pod pojmem ,,portugalská stezka´´ ale to je jedno. Jeden chlap od CS Carga říkal kolegovi že zrovna na tý stezce dostal někdo od nich pěknou pokutu a už tudy nesmí jezdit. Nás právě honí šoustkama a dokuď nás nechytnou tak tudy prej budem jezdit.
Čekají akorát lidi na vlak :-)
sob úno 27, 2010 5:20 pm

+NÁMĚSTEK+

Příspěvek

na stezce není zákaz žádnej,ale jsou řidiči kteří se snaží vymyslet něco jak to tvz."vylepšit".Když koukneš do mapy tak tam jsou místa kde to láká si to zkrátit.No a tam jsou právě ty zákazy a dostávaj se ty pokuty.
sob úno 27, 2010 6:10 pm

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

No řekněte mi, jak mi prokážou, že tam někam nejedu naložit (náhodou jsem na trase opravdu už někdy nakládala nebo vykládala, takže znám i jména firem - neříkejte mi, že by tam volali si to ověřit). Jinak cestou od Mulhouse na Barcelonu to podle mě má smysl leda od Besanconu přes Lons-le-Saunier a Bourg-en-Bresse do Les Echets u Lyonu a pak už jen po dálnici. Zkoušela jsem objet dálnici od Lyonu na jih - místy to nejde vůbec a tam kde to jde, je to časově a nervově dost náročné, o spálené naftě nemluvě. Naštěstí mě k tomu vysloveně nenutí.
sob úno 27, 2010 7:58 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

Irys pokud vím tak od Besanconu přes Lons-le-Saunier a Bourg-en-Bresse se už pár let tranzitovat nesmí, aspon sem tam viděl už dřív značky
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob úno 27, 2010 8:30 pm

V8
Příspěvky: 741
Registrován: stř pro 17, 2008 6:51 pm
Bydliště: Božídarsko

Příspěvek

Já tam teda už naštěstí nejezdim,ale např.nadměry vůbec nesmí na dálnici.Nedovedu si představit jet někam k Orange po šoustkách.Mám známýho co jel z Freiburgu k Orange s nadměrem(kompletní tramvaj 22m dlouhá) 8 dní a projel 186. kruháčů
M.A.N. Tgx 26.640 6x2/4 a Huttner
sob úno 27, 2010 10:05 pm

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Martin - žádné zákazové značky tam nejsou, jezdím tam poměrně často a potkávám tam i spoustu Čechů (běžně tudy jezdí např. Helicar s přepravníky)

V8 - to je přesný s těma kruháčema, to je neskutečná otrava. :roll: Prostě od Lyonu na jih jsem jakékoliv objíždění zavrhla.
sob úno 27, 2010 11:36 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

možný to je je to nějakej pátek nechci kalit vodu :D
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob úno 27, 2010 11:42 pm

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Ono taky je možné, že tam zákazy sice dřív byly, ale po zavedení toho plošného zákazu tranzitu po šouskách nejsou vlastně potřeba tak je dali pryč. :think:
sob úno 27, 2010 11:50 pm

Vegáč

Příspěvek

Etě k té stezce,po stezce se normálně jezdit může-žádný zákaz tam není,jen za Gueretem je pak zákaz rovně směr Bellac nad 19tun,ale i tak tam jezdí spousta lidí a tam je to místo,tam se dávaj ty pokuty... :wink: ale z druhé strany se jezdit smí...
ned úno 28, 2010 12:44 pm

NeverHome
Příspěvky: 238
Registrován: pát črc 03, 2009 7:59 pm
Bydliště: mám.

šoustky a tranzit

Příspěvek

Prosím o info. Jak je to s tim tranzitem? Pokud je někde s dálnicí souběžná cesta, tak po ní nesmím jet, i když to tam žádná značka nezakazuje?? Platí tam nějakej plošnej zákaz?
Nejezdil jsem do F nějak pravidelně, teď už častěji a navíc po mě šéf chce samozřejmě něco ušetřit.
Jasně že chápu,pokud je někde cedule ''tranzit interdit'' nebo zákaz vjezdu třebas 12t,tak tam nemam co dělat, pokud nejedu do oblasti na firmu atd.
Dík za info.
Nejsem Trucker, dělám to jen pro peníze. O iluze jsem přišel a na dobrodružství starej. Ale neznám lepší práci. Volant je můj svět....
ned úno 28, 2010 6:04 pm

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Přidávám se se stejným dotazem k Neverhomeovi - je tu někdo, kdo může opravdu fundovaně napsat, jak to skutečně je se silnicemi, kde není žádný výslovný zákaz? :think:
sob dub 03, 2010 10:55 pm

fatal_netware

Příspěvek

Potřeboval jsem nějaké informace o Francii a tak jsem prošel vše co se dalo a našel jsem k tomuto problému jen toto:

http://www.autoroutes.fr
http://www.trucketape.net

Tady jsou nějaká hlídaná parkoviště s internetem na dálnicích pro nákladní auta:
http://www.autoroutes.fr/en/service-inf ... parks.html

Nikde jsem se nedočetl o zákazu povinnosti tranzitujících vozidel používat výhradně dálnice.
U Portugalky jsem našel toto jednoznačné omezení ( ale jen v jednom směru a to ze severovýchodu na jihozápad, protože v opačném směru nefunguje street view )
Obrázek
pon dub 05, 2010 2:37 pm

Odpovědět

Zpět na „Francie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů