Mýtné ve Francii, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine

Odpovědět
Benito
Příspěvky: 7
Registrován: čtv úno 23, 2012 4:47 pm
Bydliště: Česká Třebová

Španělka?? Brány?? Parkoviště?? Sprchy??

Příspěvek

Ahoj všem kolegům,
V neděli mám vyrazit na svoji první štaci do španěl, takže bych měl na Vás pár otázek :)...Slyšel jsem že existuje něco jako Portugalská (Španělská) stezka, abych se vyhnul většině zpoplatněných silnic, ale španělka vede do Bordeauxu. Já jedu ve španělsku do města Girona takže se mi to zdá jako blbost jed do Bordou a pak se vracet na Perpignan. Takže se chci zeptat jestli existujou nějaký šoustky směrem tam kde se dá se 7,5t jed. Dále se chci zeptat na Shellky...je jich ve Francii hodně??? a jsou spíše kolem dálnice nebo i na šoustkách?? :O Parkoviště....v pár jiných tématech jsem četl, že spát ve Francii není nic moc...Proto se ptám kde je nejlepší spát?? Na velkých parkovištích?? u pump??....Mýtné brány...mýto budeme platit CASH a nemám tušení jak se s bránama zachází, jestli se tam někde zadává tonáž, počet náprav,emisní třída atd. Poradíí někdo?? A poslední věc co by mě zajímala jsou sprchy...jsou na všech parkovištích (pumpách) a kolik stojíí?

Moc všem děkuji za odpověď.....Valim do španěl poprvé a ve francii jsem taky nebyl takže omluvte, že se na všechno tak blbě ptám ;)
pát úno 24, 2012 8:30 am

Uživatelský avatar
zdenekjihlava
Příspěvky: 1566
Registrován: sob zář 04, 2010 10:53 am
Bydliště: jihlava

Příspěvek

ve francii nejsou mitne brany ale platidla na zacatku zastavis u budky vezmes si ticket z automatu a valis na kazdem sjezdu je zase budka tam zaplatis a obcas jsou platidla pres celou dalnici tam zas zaplatis a valis dal.kolik to stoji nevim patim kartou.smerem na barcelonu jezdim vsechno po dalnici ale z malym treba najdes nejakou zsoustku abys nepatil.pamatuj ze nejhorsi smrt je z vydeseni :lol: :P
pát úno 24, 2012 8:59 am

Benito
Příspěvky: 7
Registrován: čtv úno 23, 2012 4:47 pm
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek

:) dííky....no a když jedeš na barcelonu po dálnici kolik tam je cca bran?? :) přece ve francii jsou dálnice nejdražší...to by mě starej přetrh kdybych jel furt po dálnici :P :D
pát úno 24, 2012 9:02 am

Benito
Příspěvky: 7
Registrován: čtv úno 23, 2012 4:47 pm
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek

dobrá dobrá takže platidla nooo, ale teda promiň :D ale ještě budu otravnej :D jak to je s těma nápravama, tonáží , emisní třídou?? to si na těch platidlech nastavíš?? aby ti podle toho vyjel ten ticket?? :) :P
pát úno 24, 2012 9:21 am

Uživatelský avatar
zdenekjihlava
Příspěvky: 1566
Registrován: sob zář 04, 2010 10:53 am
Bydliště: jihlava

Příspěvek

nic jsem nikdy nenastavoval nic nechteji vedet cena je za kus :P zadnou tonas ani emise jestli mas euro nula nebo 6 uplne jedno.tak at ti sef urci trasu kudy tudy do bavorava a mas po starostech.jen pocitej ze nektere okresky nejsou zrovna zavodni draha nekdy je to slalom mezi baraka aohradma pro dobytek.nektere jsou pekne :lol:
pát úno 24, 2012 9:59 am

Benito
Příspěvky: 7
Registrován: čtv úno 23, 2012 4:47 pm
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek

:D tak fajn...je mi jasný že všechno po šoustkách nepude že stejně někde na tu dálnici najed budu muset :).... no , ale volal mi dispečer, že dnes večer mám přijed na firmu naložit si, vyfásnou Éčka a že naplánujem nějakou trasu ;)....a co ty Shellky ?? jsou tam?? máme totiž jenom tankovací kartu na shellky :( :/
pát úno 24, 2012 10:12 am

ropak111
Příspěvky: 55
Registrován: pát úno 17, 2012 3:36 pm
Bydliště: Severni cechy

Příspěvek

ohledne Shell karty,tak jsem parkrat tankoval i na jinych pumpach,kde shell kartu berou,viz Belgie Total a ve Francii myslim G4 pumpa.nez zacnu tankovat mimo shell pumpy tak beru kartu sebou a ptam se obsluhy jestli ji akceptujou.Nikdy me nevyhodili,bud mi ji vrati,ze ne nebo jo :D
pát úno 24, 2012 11:48 am

Uživatelský avatar
zdenekjihlava
Příspěvky: 1566
Registrován: sob zář 04, 2010 10:53 am
Bydliště: jihlava

Příspěvek

shelky tam jsou.ke karte bys mel myt takouvou mapu kde presne jsou bys to mohl naplanovat.a nediv se prvne musis dat kartu pumparovy ten overi jestli je aktivni a pak teprv muzes tankovat.tak stastou cestu :lol:
pát úno 24, 2012 12:08 pm

ropak111
Příspěvky: 55
Registrován: pát úno 17, 2012 3:36 pm
Bydliště: Severni cechy

Příspěvek

a jeste jsem zapomnel,placeni mita u bran muzes pouzit shell kartu,ja tak platim a postup je stejnej jak psal kolega vyse,vyjedete ti tiket a u dalsi zasunes tiket a shell kartu.Na displey ti sviti castka kolik stoji projety usek a muzes si nechat vytisknout stvrzenku o zaplaceni
pát úno 24, 2012 12:09 pm

Uživatelský avatar
zdenekjihlava
Příspěvky: 1566
Registrován: sob zář 04, 2010 10:53 am
Bydliště: jihlava

Příspěvek

jo to je pravda ja to nejak blbe precetl a myslel jsem ze nemas kartu a vsechno za hotove.kdyz mas kartu tak je to bez starosti.
pát úno 24, 2012 12:26 pm

MagicMisel
Příspěvky: 306
Registrován: sob zář 09, 2006 10:36 pm

Příspěvek

jak je to ve francii a špánu s visa kartou??da se platit v pohode???jak dalnice tak nafta???
pát úno 24, 2012 1:47 pm

Uživatelský avatar
zdenekjihlava
Příspěvky: 1566
Registrován: sob zář 04, 2010 10:53 am
Bydliště: jihlava

Příspěvek

Tak to teda nevim ja tam platil vzdy tankovaci kartou bud shell nebo dkv a s tim problemy nejsou z visou platim jen soukrome nakupy
pát úno 24, 2012 3:18 pm

manmaniak
Příspěvky: 208
Registrován: sob led 20, 2007 8:59 pm
Bydliště: Chrudim

Příspěvek

I některý pumpy Avia berou shellky, měl sem nějakej seznam, zkusim po něm kouknout
pát úno 24, 2012 4:44 pm

Giggii
Příspěvky: 146
Registrován: úte lis 15, 2011 2:05 pm
Bydliště: Hustopecsko

Příspěvek

S Shelkama ve Francii to neni buhvi jake.Neni jich tam moc,urcite natankuj na posledni shellce v Nemecku ta je na A5 u Freiburgu. Jestli mas 7.5 tunu tak klidne tankuj na kazde co uvidis.Kdyz pojedes po dalnici tak jsou po cele ceste pres Besancon,LYon Nimes a Perpignan jsou tusim dohromady asi 3 shellky.Do Francie jezdim celkem dost a nikdy jsem si nevsiml ze by tam shell karty brali na jinych pumpach.Jo a na bundeskach je tech shellek minimum,na to bych moc nespolihal.
pát úno 24, 2012 10:00 pm

Benito
Příspěvky: 7
Registrován: čtv úno 23, 2012 4:47 pm
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek

ahooooj ahoooj....takže jsem z5 ze špáňa :) takže mi dovolte, abych vám podal čerstvé info :) takže cesta: valil jsem přes německo celou dobu po A6 pak jsem najel na A5 a jel směr Mulhouse přejel jsem F hranice a valil jsem po A36 sjel jsem na 5 výjezdu a tam na šoustku směr Besancon pak na Dole ( zákaz tranzitu 7,5) takže jsem byl vysmátej :D z Dole pak na Vichy a Clermond Ferrand tam už jsem najel na A75 která není zpoplatněná a jel jsem až dolu do Béziersu tam už normálka na A9 a směr Epaňol :) s naftou jsem vyšel suprově...natankoval jsem u Freiburgu na A5 jak mě poradil Giggii a dojel jsem až do špáňa tam jsem natankoval doplna a dojel jsem zase až na Rozvadov :) poplatky mě vyšli na 98 euro. jinak cesta super Francouzi jezděj hezky a zodpovědně...a pamatujte nejhorší smrt je z vyděšení :P :D :D
sob bře 03, 2012 1:00 pm

Odpovědět

Zpět na „Francie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti