Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-, Globe

Odpovědět
Michelin999
Příspěvky: 251
Registrován: ned dub 29, 2012 10:06 pm
Bydliště: Nitra

Příspěvek

Obrázek
pon črc 04, 2016 1:08 am

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Poprvé v tomto roce jsem vytáhnul Volvo FL 614 z garáže a vydal se do Ostravy pro koks. Volvo jelo excelentně a cestou do Ostravy byla rychlost 80- 100 km/h a spotřeba vyšla u prázdnýho auta na 19,28 l nafty.
Zpáteční cesta s téměř 8 tunama koksu ( 7940 kg) byla super a jel jsem na 12 nebo 11 kvalt a to téměř celou cestu. Ačkoliv auto bude zachvíli veterán, při aktuálním stavu km 139 320 je v excelentní kondici a na silnici se vyrovná i dnešní produkci. Tu převyšuje v robusnost a spolehlivosti i rychlosti :D
Volvo FL 614.
úte srp 02, 2016 6:44 pm

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Příspěvek

Paráda,stihl jsi udělat nějaké foto při nějaké mikropauze na kafe a naftu?
Tyhle neomezené auta mají prostě vždycky navrch,jedou prostě tak jak jim dovolíš :lol: :lol: :lol:
Tohle je ještě stroj,který odpovídal v pravém slova smyslu tehdejší slavné kvalitě výroby značky Volvo.
Ty máš auto v podstatě po záběhu a dalších milion by mělo vydržet 8)
Od nás prodávali FHáčka,které měly přes milion dál na východ asi před 5ti lety a dodnes je občas potkávají na cestách :lol: :lol: :lol:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
stř srp 03, 2016 5:23 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

První pauza byla v Koksovnách OKD, ale tam byl fofr s nakládkou. Pak jsem na Eurooilu na Plzeňský nabral naftu kdy jsem změřil i spotřebu a po vypití Koly kterou jsem dostal za tankování jsem vyrazil směr Příbor a jedním tryskem frčel domů. Na cestě jsem byl od 5:00 do 15:30 kdy jsem zaparkoval do garáže.
Dneska jsem preventivně zvednul kabinu a zkontroloval zda je vše OK a motor byl naprosto suchý bez jediné stopy oleje a přitom včera bylo docela vedro a bylo Volvo maximálně vytížený. Pro mé účely je toto Volvo jedinečný, je spolehlivý a bytelný, přitom elektronika je jen v cyklovaci stěračů a radiu + blinkrech. Díky absenci omezovače je přímo k nezaplacení :D
Volvo FL 614.
stř srp 03, 2016 6:35 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Fotky motoru jak vypadá po 25 letech a již se těším na veteránskou kategorii. Tohle auto totiž přežije veškerou současnou produkci, kde se po pár letech rozsype elektronika, kterou naštěstí moje FL 614 nemá :D
Obrázek

Obrázek
Volvo FL 614.
čtv srp 04, 2016 10:07 am

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Příspěvek

Krásně zachovalé, jakoby to vyjelo z fabriky. Myslím,že je to další velice vážný kandidát na veterána :D
Občasný výlet a zátěž tomu určitě neuškodí a vyženou se pavučiny z ventilů :-DDD
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
ned srp 07, 2016 11:47 am

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Ano ty pavučiny byly opravdu na kolech a rámu, ale cestou se to vše vyčistilo a zůstalo na D1 :D . Samozřejmě že počítám s veteránskou testací, jen si musím trošku počkat. Líbí se mi že jede jako současná produkce, ale nehrozí nákladné opravy jako u moderních aut.
Volvo FL 614.
ned srp 07, 2016 12:50 pm

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Příspěvek

Kdo si občas něco přepravuje, tak je velkou devizou si držet nějaký přepravní prostředek,ať je to traktor,dodávka,nákladní auto, suw atp., protože si v dnešní době nechat něco přepravit vyjde na nemalé náklady a mnohdy cena samotné přepravy přesáhne hodnotu přepravovaných věcí.
Otázkou pak zůstává, jaké zvěrstva si na nás ještě úředníci do budoucna vymyslí, aby jsme za chvíli nejezdili opět koňmi jako naši pradědové s vylepenými známkami na prdeli :-(
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
pon srp 29, 2016 9:51 am

pavelk92
Příspěvky: 1
Registrován: stř zář 06, 2017 7:32 pm

VOLVO FL euro 5

Příspěvek

Zdravím ve spolek auto přestalo dobíjet .Altik se vytahl dal se nový regulátor a dobíjet furt nechce :( na altiku je 5 pinová zasuvka nemá nekdo schéma co kde bych měl na jakém pinu naměřit naměřilo se tam pouze stalé plus :( jinač není žádná chyba ve všech ŘJ a kabeláž od altiku do kabiny do pojitkovny je proměřená OKA.
díky za jaké koliv rady:)
čtv zář 07, 2017 4:26 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: FL

Příspěvek

V posledních dnech sleduji Německý seriál Auf Achse a jsem rád že mám své Volvo ještě z těchto časů. Sice v seriálu je větší sourozenec, ale zvuk motoru mám identický. Taky je zajímavý jak tenkrát byl zastoupený vozový park v Turecku a Řecku. Nejvíce Volvo, pak Scania a Mercedes. Zbytek značek jen v menšině a ty výkony tehdejších řidičů byly opravdu skvělý. Taková doba již nebude.
Volvo FL 614.
čtv říj 12, 2017 1:06 pm

Uživatelský avatar
Luďa
Příspěvky: 1426
Registrován: sob říj 31, 2009 10:24 pm
Bydliště: Nížkov (ZR) - Brno

Marius Pedersen

Příspěvek

Sem se naháněl s Otrokovickým Volvem, a měl sem co dělat, abych mu stačil :-) Ale stejně bylo Volvo vo kousek napřed. Škoda že končí.
Obrázek Obrázek


Obrázek. Obrázek. Obrázek. Obrázek Obrázek. Obrázek. Obrázek. Obrázek


Obrázek. Obrázek. Obrázek. Obrázek Obrázek Obrázek


Obrázek. Obrázek. Obrázek. Obrázek


Obrázek. Obrázek. Obrázek

Obrázek. Obrázek. Obrázek. Obrázek. Obrázek. Obrázek. Obrázek
Když se potíš u polívky - jsi zdravý.
Když se potíš u acylpyrinu - jsi nemocný.
Když se potíš u sexu - jsi starý.
Když se potíš u práce - jsi blbý
úte úno 05, 2019 8:27 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: FL

Příspěvek

FL Volvo je super a můžu to potvrdit jelikož ho stále mám a doklepu to s ním do jeho veteránského věku. Díky absenci elektroniky opravdu je to držák a stejně jako to výše uvedené, taky drží dnešní tempo s naprostým přehledem.
Volvo FL 614.
stř úno 20, 2019 10:42 pm

Staňa
Příspěvky: 1
Registrován: sob led 19, 2019 10:35 pm

Deflektory na Fl r.v. 98

Příspěvek

Zdravím, koupil jsem si konečně Volvo Fl 612 a v horším stavu. Opravuji od srpna a nemá to konce. Neví někdo z vás kde sehnat deflektory s blinkrama rv. od 1998? Kdyby je někdo z vás náhodou měl někde k neupotřebení, tak bych je rád koupil.
Dík
pon úno 25, 2019 8:36 am

Uživatelský avatar
Luďa
Příspěvky: 1426
Registrován: sob říj 31, 2009 10:24 pm
Bydliště: Nížkov (ZR) - Brno

Re: FL

Příspěvek

Novej kůň v naší stáji v Brně. Je to náhrada za 2 roky starý Fuso, který umřelo a už 14 dnů je v servisu
Sice trošku veterán, ale na to že to nahupkal po městě při svozu odpadu
Obrázek. Obrázek

Obrázek. Obrázek. Obrázek. Obrázek. Obrázek. Obrázek

Ale líbí se mi jak je všechno oproti MB Atego 3 robustní a bytelný. Velký vypínače aby se dobře nahmataly a tak

Obrázek. Obrázek. Obrázek. Obrázek. Obrázek. Obrázek. Obrázek. Obrázek. Obrázek. Obrázek
Když se potíš u polívky - jsi zdravý.
Když se potíš u acylpyrinu - jsi nemocný.
Když se potíš u sexu - jsi starý.
Když se potíš u práce - jsi blbý
pon úno 15, 2021 9:22 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: FL

Příspěvek

Ano je to ještě poctivý Švéd a moje Volvo je letos 30 let staré, tedy již veterán. Na tachometru má aktuálně 142 000 km a co je překvapivý , to je jak drží vzduch při zimím spánku v garáži. V obou okruzích má stále 4 Bary a to již od podzimu.
Volvo FL 614.
pon úno 22, 2021 11:45 am

Odpovědět

Zpět na „VOLVO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů