Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-, Globe

Odpovědět
Uživatelský avatar
Severnaya
Příspěvky: 1222
Registrován: sob úno 02, 2013 5:43 pm
Bydliště: Příbram

Příspěvek

stř pro 31, 2014 8:43 am

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Letos poprvý jsem zkušebně nastartoval Volvo a ihned chytlo a to poprvý od konce listopadu. Je pod střechou, ale na mrazu a tak je vidět jeho švédskej původ a že se zimy nebojí. Motor je šepot květin :D
Volvo FL 614.
úte úno 03, 2015 10:14 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Bude staronový málo jetý Volvo FL 614:D Tohle jsem dneska v Německu objednal.
Obrázek
Volvo FL 614.
pát úno 06, 2015 9:56 pm

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Příspěvek

To je krasavec,někdo se o to hodně pěkně staral,to určitě vem.
Ten VIN v rámečku nemá chybu :D
Těším se na další fotky.

Tyhle motory jsou dobré, dávaly se do mlátiček MDW a tam to jede pořád na plný knedlík v prachu a letním vedru.
čtv úno 12, 2015 12:07 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Dneska jsem si udělal radost a taky byl v zemi kde je vše Ok a pohoda :D Pravda 1500 km v jednom dni, ale mám toto:
Volvo dle obrázku a je skoro jako nový a co je k nevíře tak má absolutně celohliníkovou nástavbu včetně podlahy a všech nosníků. Hč má nosnost 2 tuny a auto je vybavený třístupňovým elmag. retardérem a bylo provozovaný jen na čistou naftu bez biosrágory. Je Made in Sweden :D
Bylo jako uloženka ADR a má ve výbavě i velkej hasičák cca 10 kg , malej 2 kg a nové sněhové řetězy. Pneumatiky jsou Japonský Dunlop SP 160 a zánovní. Dostal jsem k němu celou dokumentaci i návody a servisní knížku a to vše v němčině, francouštině a italštině. Prostě Schweiz. Zatím je u Bonnu a převoz bude až nebude sůl na silnici.
Obrázek
Volvo FL 614.
čtv úno 12, 2015 11:11 pm

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Příspěvek

Tak to je moc pěkný vůz a koukám,že je o dost delší,nebudeš s tím mít na dvorku potíže?
To cestování za něčím slušným je hodně úmorné, 1500km v tahu to je víc než úctyhodný výkon, i byť v osobáku,jak řešíš mikrospánek,kýble kafe a energeťáky?

To auto asi bylo něco jako NZeta,je to vidět i na tom rámu,pravidelná údržba a nátěry,tohle ti bude ještě dlouho sloužit,akorát na těch hliníkách se podepíše zimní provoz na solích.
Koukám,že to má zajímavý závěs,myslíš že na něj půjde zapřáhout klasický vlek s okem 50mm?Nebo vyměnit celý závěs za automat? Myslím,že by to byla dobrá deviza,kdyby jsi za tím mohl táhnout i vleky,občas se to hodí, to by jsis pak mohl dovézt z Ostravy najednou 25t koksu 8) :D
pát úno 13, 2015 9:47 am

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Ahoj a potíže nebudou až bude L60 pryč :D , zrovna probíhá výprodej dílů a pak půjde i auto. Včera jsem udělal pár fotek Volva, ale bylo tam málo místa a ostatní auta jsou zaparkovaná cca 5 cm od sebe a tak aby se jen dala sklopit kabina tak se muselo dost šíbovat na place. Protože projetí nebylo možný díky katastrofálnímu nedostatku místa tak jsem zadní nápravu zvednul dvěma hevery do luftu a tím vyzkoušel řazení, retadrér i uzávěrku digeráku. Kupovaný to bylo s údajem o hlučné převodovce a tím byla lepší cena. Tedy zkontroloval jsem obě olejový náplně a zjistil emulzi a ta díky pěnivosti změnila parametry oleje. Způsobeno to bylo asi dlouhým stáním a vzdušnou vlhkostí. Když jsem navrhnul vypuštění oleje tak byl skoro oheň na střeše a že to vůbec se nesmí v areálu dělat a že pořádková služba úřadu za to dává pokuty. A majitel si ani sám nesní měnit olej ve svém areálu :shock: . Tedy dohoda je taková že olej si veznu sebou a vyměním ho venku mimo areál kde je klídek :D . Protože Volvo přijelo na podvalu tak nepředpokládám nějaké závady vážnějšího rázu. Řadí dobře a po ohřátí převodovky je taky daleko tižší a tak myslím že výměna oleje bude stačit.
Originál po 23 letech a 137 000 Km :D
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Volvo FL 614.
pát úno 13, 2015 12:46 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Udělal sis radost, to tě uplně nakopne , hned je na tom světě lépe :lol: tak to má být přeju ti to
pát úno 13, 2015 2:03 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Velice děkuji za přání a je to auto které má vše co potřebuju, tedy snad až na 4x4, ale to už bych chtěl asi moc. Pěkných 12 kvaltů a 210 koní udělá taky radost, u stávajícího Volva mám stejnej výkon, ale jen 6 kvaltů.
P.s. ten podkládací klín jsem vyndal z držáku já a je nyní v kabině. Je jako novej a nepoužitej.
Volvo FL 614.
pát úno 13, 2015 2:16 pm

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Příspěvek

Moc pěkné.
To je běžné u valníků tohoto typu, že to má převodovku 12rychlostí a retardér? To jsou komponenty spíš pro tahače návěsů.
Nejspíš to bylo tehdy nějak na přání. Budeš překvapený jak ti to pojede s více rychlostmi a s tím retardérem opatrně na mokrém a zmrzlém povrchu, ty ho tam budeš mít ještě ovládaný ručně bez vazby na ABS, pokud tam je.

Neuvažuješ,že by jsi to staré Volvo prodal? Možná je škoda ho párat.
sob úno 14, 2015 10:32 am

Uživatelský avatar
Čonkin
Příspěvky: 991
Registrován: sob srp 02, 2008 11:47 am
Bydliště: hl.m.P.

Příspěvek

Ad retardér - myslím, že retardér tam bude kvůli splnění požadavků ADR, 6-ti litr nemá tak účinnou motorovku, aby udržela soupravu (viz. tažné zařízení) na patřičné rychlosti při jízdě z kopce.
Chodí to dobře, ale neseje to...
www.bm-autocross-team.euweb.cz
sob úno 14, 2015 11:06 am

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Auto je od Švýcarské armády a podle techničáku je určené pro převoz nebezpečných látek. Proto ta nadstandardní výbava. Retardér je třístupňový a citlivě dávkovaný a jeho funkci jsem vyzkoušel s úspěchem. Asi je to předpis pro auta vojenského určení v této Alpské zemi, protože jsem na youtube našel videa jak armáda cvičí v Alpách a tam retardér používali aktivně.
https://www.youtube.com/watch?v=qA8jpEK3iAc
Super jsou přiložený návody k autu, celý večer jsem je pročítal a nyní vím i to co bylo za dva roky bez návodu utajený. Jen ten rébus s pojistkama a jejich určením byl na bádání několika hodin. A nyní je to z papíru vteřinová záležitost.
Stávající Volvo bude sloužit jako zdroj náhradních dílů, jsou to skoro identický ročníky, jen rozdíl km je nebetyčný. Díky stáří a ne popularitě starších aut nemá cenu myslet na prodej, ostatně cena by byla okolo ceny šrotu a to sem mi vůbec nevyplatí. Třeba obutí Michelin XZY je ihned použitelný pro nástupce který je na vysloveně silničních zánovních pneu Dunlop SP 160.
Volvo FL 614.
sob úno 14, 2015 12:18 pm

Uživatelský avatar
kime
Příspěvky: 96
Registrován: pon úno 15, 2010 9:08 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Jirko,myslím,že když to starý Volvo předěláš na nosič kontejnerů,tak by to byl skvělej kšeft. Dobrý....nosnost papírově baj oko 5t ale reálně by jsi zvednul 9-10t což po Praze a okolí je geniální když je všude zákaz do 12t.
Ale náhradní díly jsou taky potřeba :D
sob úno 14, 2015 7:45 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

To je sice pravda, ale já mám jinou činnost a živit se kontejnerem ve kterém je taky dost konkurence se mi nechce. Staré Volvo je dobré v tom že papírově je prázdné pod 6 tunama a tím pádem neřeším zákazy. Proto tohle Volvo nechám jako celek ve stodole a bude jako rezerva pro všechny případy. Zjistil jsem díky COC listům velkou příbuznost agregátů u obou aut a tak je to super.
Volvo FL 614.
sob úno 14, 2015 8:35 pm

Uživatelský avatar
kime
Příspěvky: 96
Registrován: pon úno 15, 2010 9:08 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Nemyslel jsem přímo se tím živit,ale prodat ho. A nebo to mít jen na bokovku. Sem tam něco přivézt,odvézt,zvednout,nakládka a vykládka je taky o něčem jiným... Akorát ta hydraulická sranda na autě něco stojí. Což je fakt raketa.....
ned úno 15, 2015 4:14 pm

Odpovědět

Zpět na „VOLVO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů