Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-, Globe

Odpovědět
Safky
Příspěvky: 3310
Registrován: čtv čer 10, 2010 8:33 pm
Bydliště: ????
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ještě poslední info k demo vozidlu Volvo FE 6x2 s Alu vanou od Schwarzmülleru, váha podvozku 7.190 kg, korba 2.290 kg, prázdné 9.480 kg, legální užitečná 16.520 kg, což je to samé jako naše osmikolky (Renault Kerax 8x4 S3 = 16,5 t, Tatra Phoenix 8x6 S2 = 16 t, Tatra Phoenix 8x6 S1 = 16,4 t).
Tatra + MAN = Superstroj!
úte lis 18, 2014 5:07 pm

Sportback
Příspěvky: 116
Registrován: ned bře 23, 2014 11:56 am
Bydliště: Zlin

Příspěvek

to safky:potřeboval bych od tebe radu.s demo volvem fe 6x2 jsem se svezl pri předvádění volva v bochoři.A nejvice jsem byl zděšený z projevu převodovky,ta doba nez to přeřadilo a podřazení ješte húře,nedovedu si představit jet s naloženým autem v kopci. Na dotaz u chlapka od volva co to je za převodovku mi sdělil že to je robotizovaná a víc jsem se nedozvěděl, přepl režim ale jen to řadilo ve vyšších otáčkách ale pořád tak nějak laksně a nečitelně.Svezl jsem se s automatem mercedes mp3,mp4 a s novým volvem fh vše to byli tahače a tam jsem byl nadšený jak to fungovalo.Tak se nejak strácím v pojmech automaticka,robotizovaná,i-shift,protože jsem odkojený starou školou a fofrklackem tak budu rád když mi to prosím tě vysvětliš tuto problematiku.Řešīme hakový nosič 15t man tgm nebo volvo fe,a šef chce automat ale každy nás zrazuje že to u malých aut neni vychytané a upřimne kdyby to řadilo jak to demo volvo tak nechcu ani zadarmo.Děkuju moc za jakoukoli informaci.
pon lis 24, 2014 8:02 pm

PETR1
Příspěvky: 442
Registrován: ned bře 21, 2010 11:46 am
Bydliště: u tří koček

Příspěvek

Nevím jak u FE ale myslím že to bude stejné.Vozidlo je možné softwarově upravit dle použití a tím i upravit režím řazení.Jinak si volvo řadí dobře alespoň dospělé pokud se ti to bude zdát že je to pozdě je možné do toho zasáhnout manuálně.Robotizovaná,i-shift,automat je jedno a to samé.Ale jak říkám FE neznám.Automat je dobrý tím že eliminuješ dřevěnou nohu řidiče na druhou stranu je to zase trochu náchilnější na poruchy.
pon lis 24, 2014 8:20 pm

Safky
Příspěvky: 3310
Registrován: čtv čer 10, 2010 8:33 pm
Bydliště: ????
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

to Sportback:
S Volvem FE 6x2 demo jsem nejel, ale myslel jsem si, že když Volvo dělá jedny z nejlepších automatizovaných = robotizovaných (I-Shift) převodovek pro velké auta (FH, FM, FMX), tak jsem nepředpokládal problém u střední řady FE. Ale když se vrátím v čase, tak my máme MAN TGM 18.280 4x2 BL z roku 2008, je tam automatizovaná předovka ZF AS-Tronic 12AS a mám z toho podobné pocity jak popisuješ z Volva FE 6x2, tzn. u prázdného auta to řadí podle mě zbytečně ve vysokých otáčkách, naložené je to lepší. Máme taky MAN TGA 26.360 6x2-2 LL z roku 2004, má taky ZF AS-Tronic 12AS, ale větší řadu, ten řadí dobře. U MAN TGM si po prázdnu pomáhám páčkou pod volantem, u prázdného auta řadím ručně. K demu Volvo FE 6x2 by se mohl vyjádřit Čonkin, ten se snad i svezl, uvidíme co řekne.
Tatra + MAN = Superstroj!
pon lis 24, 2014 8:41 pm

tomspajk
Příspěvky: 163
Registrován: pon pro 31, 2012 11:11 am
Bydliště: ..

Příspěvek

To Sportback:
Resime koupi FL, silnicni verzi pro mezinarodku, bylo nam prodejcem receno ze tak jak doporucuji automat u velke rady - FH, tak ho nedoporucuji u male rady.. FL a FE je po strance techniky v podstate stejne, takze bych se drzel manualni prevodovky.
pon lis 24, 2014 9:01 pm

Sportback
Příspěvky: 116
Registrován: ned bře 23, 2014 11:56 am
Bydliště: Zlin

Příspěvek

Chlapi dekuju za vaše postřehy. Ono je to tak že ja střidam dva hákové nosiče,malé tgl 12t a scanii s vlekem a to kolem komina takže su za ty roky natočený a nařazený až až takže bych se automatu nebránil ale abych do toho pořad zasahoval tak to raději zustanu u klacku.Šéf mi řekl ať řeknu co koupíme protože v tom budu sedět já a proto sonduju ať nešlápnu vedle. :)
pon lis 24, 2014 9:21 pm

Uživatelský avatar
Čonkin
Příspěvky: 991
Registrován: sob srp 02, 2008 11:47 am
Bydliště: hl.m.P.

Příspěvek

tomspajk - to už není tak úplně pravda, protože řada FE může být vybavená už i 12-ti stupňovým I- Shiftem - což byl případ té demo-sklopky. Na rozdíl od řady FL, kde je jedinou automatizovanou/ robotizovanou převodovkou 6-ti kvalt I-sync. Zbytek zítra, den byl dlouhej, dobrou... :wink: .
Chodí to dobře, ale neseje to...
www.bm-autocross-team.euweb.cz
pon lis 24, 2014 9:47 pm

Rob82
Příspěvky: 235
Registrován: úte říj 15, 2013 6:11 pm
Bydliště: čr

Příspěvek

PETR 1 - Manuálním zasahováním do převodovky v automatickym režimu časem rozhodíš řídící jednotku a musí se v servisu znovu naprogramovat. Manuální řazení jenom v manuálním režimu a když je tam navolenej automatickej režim, tak by to měl řidič nechat na něm. Na ovlivnění rychlosti řazení v automatickym režimu tam je přepínač P/E.
sob lis 29, 2014 1:28 pm

PETR1
Příspěvky: 442
Registrován: ned bře 21, 2010 11:46 am
Bydliště: u tří koček

Příspěvek

No dovolím si trochu oponovat myslím že jednotku nerozhodíš,není důvod a tlačítko P/E je power/eco o po tomto přepnutí dochází k řazení ve vyších otáčkách.To co jsem myslel já není rychlost řazení ale změna režimu řazení.Jinak bude řadit auto nastavené na MKD a jinak na regionální provoz a jinak na stavební provoz.Toto ti nakonfiguruje již prodejce podle toho co mu zdělíš že bude provozovat.S tím může souviset i jiný diferenciál atd.
sob lis 29, 2014 5:32 pm

Uživatelský avatar
Čonkin
Příspěvky: 991
Registrován: sob srp 02, 2008 11:47 am
Bydliště: hl.m.P.

Příspěvek

Rob82-to je informace někde z parkoviště od pumpy, ne :-) ?
Jak píše PETR1. Rychlost řazení zůstane stejná. Ta almara prostě musí rozepnou spojku, vyřadit, počkat, až jedna řadicí vidlice dojede podle snímače do konce a pak spustí
druhou, zařadí, sepne spojku....stejně jako řidič, když řadí manuálně. Na rozdíl od klasického automatu, kde prostě ventily přepustí tlak oleje do lamelových spojek a je zařazeno.
Že automatizovaná převodovka není řešení pro každou aplikaci je jasné, své by k tomu mohli říci třeba pražští hasiči.
Na dvou FL mají 6-ti stupňový I-sync a pro některé situace ta převodovka asi opravdu není vhodná.
Jisté relativní nevýhody by měl eliminovat dvojspojkový I-shift.
Další pravda je, že i s automatizovanou převodovkou je potřeba naučit se jezdit, spousta věcí se dá řešit citlivým používáním pedálů plynu a brzdy.
Chodí to dobře, ale neseje to...
www.bm-autocross-team.euweb.cz
ned lis 30, 2014 2:24 pm

Rob82
Příspěvky: 235
Registrován: úte říj 15, 2013 6:11 pm
Bydliště: čr

Příspěvek

To je informace od mechaniků z Volva. Já nemám čas postávat na pumpách, musím jezdit :wink: . A navíc se mi to ověřilo aji v praxi. Když jsem sedl do FH po někom, kdo se montoval do řazení automatu, tak to bylo poznat, že je ,,rozhozeny". Dalo se do servisu, znovu naprogramovali jednotku a řadilo to perfektně.
ned lis 30, 2014 6:34 pm

Sportback
Příspěvky: 116
Registrován: ned bře 23, 2014 11:56 am
Bydliště: Zlin

Příspěvek

Zdravim.Protože na abroll foru je mrtvo tak se zeptám tady.Jakou znacku auta by jste zvolili na hakovy nosic kontejneru konfig.6x2,myslim z hlediska kvality a poruchovosti.Je mi jasne ze zalezi i na stesti na dany kus.
ned lis 30, 2014 10:13 pm

PETR1
Příspěvky: 442
Registrován: ned bře 21, 2010 11:46 am
Bydliště: u tří koček

Příspěvek

No hele tady ti nikdo taky moc nepomůžem.Bude to stejně o tvém rozhodnutí.Když tu někdo napíše nějakou značku tak se najde někdo kdo ti to hned vyvrátí.Můj názor zohledni servisní sít v tvém okolí,podívej se po stejném autě v okolí a další důležitý bod kam tě táhne bakovní konto a kam srdce.Servis a konto hodně napoví a srdce to časem přejde. :lol: Nástavbu ti dneska udělají na čemkoliv.Přeju dobrou volbu.
ned lis 30, 2014 11:26 pm

Uživatelský avatar
Čonkin
Příspěvky: 991
Registrován: sob srp 02, 2008 11:47 am
Bydliště: hl.m.P.

Příspěvek

Žlutý demo-tridem euro 6 je pořád v ČR, aktuálně hnízdí u nás v Čestlicích.
Chodí to dobře, ale neseje to...
www.bm-autocross-team.euweb.cz
pon pro 08, 2014 1:10 pm

vaclav
Příspěvky: 59
Registrován: úte úno 17, 2009 8:45 pm
Bydliště: KT

Příspěvek

Obrázek
pát úno 27, 2015 9:18 pm

Odpovědět

Zpět na „VOLVO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů